blog o cestování s dětmi

Vlaky v miniatuře

Jak název napovídá, jde o akci ve velkoměstě. Vlastně proč brát hned naděje ostatním, kdo bydlí třeba dál. Pokud máte rychlé auto, jste po dálnicích ze všech směrů v Praze cobydup:-).

S Modroočkou je v zimních měsících, kdy jsou hřiště mokrá či namrzlá, těžké vymyslet odpolední program. Teda jasně, nejradši je pokud se jede vlakem, metrem, autobusem, trolejbusem a nejlépe vše v jeden den:-). Jenže má trochu smůlu v tom, že jsme rodiče aktivní, kteří se nevzdávají a pořád ho tlačí do nějaké aktivity. Je mu skoro 5 let, tak co by nemohl jít na výstavu. Zvlášť pokud jde o výstavu miniaturní železnice na Smíchově

Před dvěma lety Modroočku na výstavě historických aut, zaujal zejména provázek dělící návštěvníky od expozice. V naději, že už je přece dál a tolik toho umí, to muž risknul a šli do toho.

(My s Budym jsme zatím využili situace a šli do kavárny s Janou plus paní Žloutkovou a Bráchoségrou. Říkala jsem si, konečně si v klidu posedím a dám si kafe. S Modroočkou je vždy vše ve spěchu. Hned chce změnu. Jenže Budy jak se náhle rozhýbal, chce pořád a pořád chodit. A to ne jako, že by chodil sám, ale se mnou za ruku. Tak jsme toho v kavárně dost nachodili. Případně jsme hráli se Žloutkovou a Bráchoségrou na honěnou. Hezká hra, jen pro mě trochu fyzicky náročná. Budy neběhá, čili běhala jsem s ním v náručí. Všechny děti to hodně chytlo a další co děti co přišly, se rády přidaly. Jenže Budy není vůbec rachitik, tak mě z té hezké hry chytly kapku záda:-). Proto jsme aktivitu vystřídali za pojídání lineckých koleček a masivní drobení v kavárně. Jana  to na závěr naštěstí zametla, tak jsme v pohodě odkráčeli domů.)

Mezitím Modroočka s mužem statečně pozoroval z davu dětí a dospělých výstavu miniatur vlaků. Nadšení projevoval, když uviděl napodobeninu City Elefantu a Metra. U ostatních expozic si chtěl zejména brzy sednout, nebo odejít. Radost určitě měl, protože zde vydržel 40 minut. To je na něj výkon. Holt člověk se s ním nikde nezačne nudit. Nepatří mezi děti, co by Vás obtěžovali tím, že chtějí vidět expozici znovu:-).

Jako rodiče si gratulujme! Modroočka jde dopředu, protože ho žádný provázek dělící expozici, ani jiný detail nezaujal:-).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Homesharing

Thajsko s dětmi a na vlastní pěst

Večerní kultura s dětmi v Praze