blog o cestování s dětmi

Týden s dětmi v báglu a s jedním v břiše

Před rokem jsme celá rodina podpořili vydání Toulek, neboť podle dětí v báglu vyrážíme už víc jak dva roky po Čechách i do Rakouska. Doma tak nebylo o finančním příspěvku velké debaty. Jana s rodinou makala na chaloupce a my mezitím zvládli zadělat na dalšího potomka. Takže jsme za odměnou vyráželi v sestavě: já v osmém měsíci s třetím kouskem, synek 2 roky a dcerka necelé 4 a můj muž.

Pohádkový týden začal totálním vyběháním, lezením a zašpiněním v Tiských skalách, skvělé místo, které mi Jana před odjezdem dala jako tip na cestu z Prahy. Pak do jejich chaloupky, nádherné roubenky, která je musela stát šíleně energie, nadšení a neposledně financí, ale za kterým je ale vidět láska a respekt. Celá chaloupka byla připravená jen pro nás. Repasovaný nábytek, látkové košíčky, obří herna s hračkami domácí výroby, omalovánky a materiál na vlastní dřevánkovou rodinku pro děti, domácí ovoce a zelenina v lednici. Jana nám připravila tipy a v průběhu týdne radila, co a kde podniknout a hlavně jak přežít na výletech teploty nad 30, abychom neodjížděli s dětmi třemi. Já s pupkem i náš dvouleťák jsme vše zvládli, dcerka lozila, kde se dalo, muž pak nastoupil ve chvílích únavy dětského materiálu. Zdolali jsme vrcholky Šaunštejna, Chřibského vrchu, Falkenštějna, Pastevního vrchu, zchladili se v údolí Kyjovském, Pavlínino, v potoce, koupališti i bazénku na zahrádce. Okoukli zvířátka v děčínské ZOO i se projeli na ponících na Stodolci. Navrch tomu všemu jsme poznali dva skvělé Indiány – Žloudkovou a Brácháče a jejich rodiče. Odvezli jsme si rodinku dřevánků, skvělé vzpomínky, inspiraci pro mě, co si vyrobit, a slib, že tu Mariinu vyhlídku příště už prostě dáme …
Za celý týden jsme přesto narazili na několik komplikací: vyhnat děti z herny večer do postelí, vyhnat děti z chaloupky na cestu domů, vysvětlit dětem, že u tety nemůžeme zůstat napořád, že Žloudková s Brácháčem nejsou další sourozenci, že pískování mohou provozovat i po tom, co se trochu (3-4km) projdeme a že už v cíli skoro budeme.
Po dnu zpět v Praze jen doufáme, že Indiány zas brzo uvidíme a Jana bude zas něco vydávat nebo aspoň nabízet možnost u nich složit hlavu, protože týden u nich na chaloupce byl víc než odměna, to byl dárek s velkou mašlí pro celou rodinu. Děkujeme!!!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

#TEEN Kurz první pomoci pro děti

České Švýcarsko s puberťáky

S dětmi na raftech na Labi