blog o cestování s dětmi

Toulovcovy maštale

Toulovcovy maštale, skalní bludiště nedaleko Litomyšle, jsem měla na výletním seznamu dlouho, takže dotisk mého průvodce Toulky s dětmi v báglu – Českosaské Švýcarsko v tiskárně HRG v Litomyšli byl jasným impulzem k tomu tam vyrazit!

Na výlet jsme bohužel neměli celý den, ale vám doporučím si na něj ponechat více času a nikam se nehonit. I když procházka není nejdelší, s dětmi se tu určitě zabavíte.

Ignorovali jsme ukazatele, které nás naváděly k Toulovcovým maštalím a auto jsme nechali na placeném parkovišti ve Vranicích. Tam nám obsluha parkoviště doporučila tři okruhy, tuším 5 km, 7 km a 15 km dlouhé. Inu, my šli samozřejmě úplně blbě:-)), protože jsem si předem neprohlédla mapu, nefungovala mi data a neměla jsem staženou offline verzi mapy.cz. Chyba! Vždycky si stáhněte správnou verzi pro kraj, kde se zrovna nacházíte! Tady mi Ústecký kraj fakt nestačil:-).

Hned v úvodu cesty jsme míjeli Voletínský potok s možností se osvěžit, následně jsme míjeli skautskou osadu a tábořiště a pak jsme místo po zamýšlené červené sešli z cesty a vydali se po cyklostezce Maštale 1. No, s kočárkem bych to jít nechtěla. Co se sjízdnosti s kočárkem týká, tak za mě ně. Pankáči možná ano, ale asi to dost bolí jak děti, tak rodiče:-). Cesta po cyklostezce vede lesem, je to taková fajn cca 2 km dlouhá procházka, kdy hopsáte tu a tam přes kořeny či kameny.

Ty pravé skály přijdou, až když se napojíte na červenou a zamíříte konečně k Maštalím.

Za mě nejkrásnější místo z tohoto výletu byla Františkova mohyla. Tam se z našich dětí stali rázem indiáni! Na fotkách ta krása nejde zprostředkovat.

Přes Maštale, kde jsem se pomalu smířila s tím, že se z výletu vrátíme mínus pár kousků:-), jsme se po červené vydali ke studánce Džberka, kde se děti náležitě osvěžily a mohly jsme pokračovat zpět k parkovišti.

Náš původně zamýšlený okruh vypadal sice úplně jinak, ale dětem to bylo stejně šumák a mně ke štěstí stačila Františkova mohyla:-). Pokud se sem vydáte, určitě zavítejte i do Městských maštalí nebo vyzkoušejte koupaliště v Boru u Skutče. V samotné Litomyšli je také spousta míst k vidění. Článek najdete včetně parádního tipu na ubytování na blogu zde. 

Tady pár fotek k namlsání od Markéty.

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja