blog o cestování s dětmi

S kočárkem na Solenickou podkovu

Asi každý zná vyhlídku Máj. Kdo nemá selfíčko odtamtud, jakoby nebyl:-D. Kamie mi prozradila svůj tip na vyhlídku, ke které (zatím) nevedou průvody lidí, je neméně krásná  a od Prahy je za rovnou hodinku. A mám svolení se s vámi o něj podělit. Tak Kamie, pojď, jdeme na to!

My zastavili v obci Větrov (Solenice). Cesta z Prahy trvá rovnou hodinku. Hned na začátku je velká autobusová zastávka, tak jsme auto nechali tam. U prvního domečku začíná lesní pěšina, kterou jsme se vydali nahoru,na vyhlídku je to odtud cca 2km. Děti to zvládnou v pohodě, dalo by se i s terénním kočárkem ???? (na kraj lesiku pod skalu, zde kocarek nechat u stromu).Když půjdete podle ukazetele na Altán, tak je výhled úžasný, ale je tam jeden hodně strmý kopeček, tak s menšími dětmi doporučuji se spíše prostřídat, ale to záleží na každém rodiči ???? Nebo je možnost na Altán neodbočovat a jít lesem pořád rovně, pro děti je tam jednodušší terén, dojdete také na vyhlídku, ale jelikož jsou tam větve ze stromů, není toho moc vidět.
 Pozn. Výletem se inspirovala i iKarkulka na svém blogu, kde najdete ještě více fotek.
A když už budete na Orlíku, ještě doporučuji nově otevřenou rozhlednu Milada ???? Dojet do obce Hřebeny, odbočit hned vlevo na polní cestičku. Autem se dá dojet až nahoru, odkud je to asi 300m. Pokud se chcete projít, nechte auto dole na poli, nahoru je to asi 2km. Je tam udělaná nová asfaltka, dá se krásně i s kočárkem (akorát nahoře od parkoviště k rozhledně je to kousek loukou). Je tam krásný výhled právě na solenickou podkovu z druhé strany na Orlík ???? Otevřeno je od 10h a vstup 50Kč. Děti zvládnou v pohodě, jsou tam normální schody, žádné takové ty nekonečně točící se ???? .
Pokud byste chtěli třeba do kempu, my byli v kempu Trhovky, bylo to docela fajn. Jsou tam i chatky, ale myslím, že ted přes léto je to už bez šance, leda v září. Na to, že je voda v Orlíku většinou hned na začátku léta zelená, byla teda ted poslední týden v červenci nádherně čistá, všude kolem lesy a kameny, nádhera.
Víc fotek mám i na IG kamie_6
Když už budete v těchto končinách, můžete zamířit i do Zeměráje, o kterém jsem psala již zde.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy