blog o cestování s dětmi

S kočárkem až na Sněžník

Výlety s kočárkem jsou často nedostatkové zboží. I proto před pěti lety vznikly tyhle stránky, protože i já lovila kde se dalo, kudy projedeme s kočárkem. Kočárkové období je dávno za námi, ale zvyk je železná košile, takže si na každém výletě říkám, jestli by to kočár dal nebo nedal. Výlet na Děčínský Sněžník je ale taková kočárková jistota. 

I tento výlet jsem zařadila samozřejmě i do průvodce Toulky s dětmi v báglu – Českosaské Švýcarsko a okolí, ač Sněžník leží v CHKO Labské Pískovce. Ale je to coby kamenem…A hlavně – stejně jako Tiské stěny i Děčínský Sněžník jsou skvělým místem, kde se zastavit cestou právě do Českosaského Švýcarska. Další trasy v Českosaském Švýcarsku najdete i v tomto článku „Tři trasy s kočárkem v Českosaském Švýcarsku“. 

Pojďme si ale rozebrat ten Sněžník o trochu víc. Na Sněžník se dostanete s kočárkem pohodlně po cykostezce č. 3017 A – asfaltce (vjezd povolen jen obsluze) a v závěru cesty zpevněné cestě od velkého placeného parkoviště. Cestou narazíte na nádhernou vyhlídku do kraje – Drážďanskou vyhlídku. Tu určitě nesmíte minout! Mimochodem, je to skvělé svačinové místo.

U rozhledny na samotném vrcholku Sněžníku to však neotáčejte, i když máte kočárek! Jistě, bezkočárkoví si můžou střihnout cestu dolů náročnějším terénem po červené/zelené, nebo si půjčit koloběžky a celé si to sjet, ale vy, co máte kočárek, vydejte se směle alespoň kus cesty právě po červené. Až ke skalními masivu „Turistické bueno“ to totiž pohodlně zvládnete i s kočárkem a byla by obrovská škoda si sem nezajít. Ty výhledy jsou božské!

V závěru, přes napojením na cyklostezku, je opravdu náročný cca 800 m dlouhý úsek, na který bych si s kočárkem ani já netroufla a to jsem už projela ledacos. Doporučím se tedy obrátit a s kočárkem se vrátit stejnou cestou.

Jestli vám zbudou síly, doporučím popojet o kousek dál (cca 7 min autem) a navštívit Tiské stěny. Tam sice na kočárek můžete rovnou zapomenout, ale ty skály vám to vynahradí! Článek najdete zde a řadu doporučení i v průvodci.

Pokud jste přeci jen na kočárku „závislí“, můžete vyzkoušet i cyklostezku vedoucí přes Ostrov (tam jen pozor na parkování, je to takřka bez šance) až do Bielatal/ Rosenthal (cca 6 km). Osobně jsem tuto trasu nešla, ale dle všeho by měla být sjízdná s kočárkem.

Johanniswacht

Skalní masivy na německé straně jsou též úchvatné a třeba taková Johanniswacht je hned u komunikace s minimálním provozem (čili zde lze kočárek odložit na kraji cesty a k Johanniswacht si zaběhnout). No, ale o tom zas někdy jindy. Třeba v chystaném průvodci Saským Švýcarskem…

 

 

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přechod Dolomit s dětmi

Strach

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!