blog o cestování s dětmi

Rozhledna a lesopark U Jakuba a okolí

Za tip děkuji Evě, která sdílí své cestovatelské zážitky hlavně na Instagramu pod nickem Kamie_6..

Pokud se budete pohybovat v okolí Jindřichohradecka, posílám tip na babyfriendly výlet. Místo, kde se nám s dětmi moc líbilo a rozhodně stojí za navštívení, je rozhledna a lesopark U Jakuba.

Na místo se lze dostat z obce Valtínov a je to trasa doporučená. Odbočka na parkoviště u Valtínovského mlýna je za obcí Valtínov a je prý hezky označená. Cesta z Valtínova je také jediná, kudy se dá dojet autem až nahoru. My jsme museli být zase něco extra, protože sem navigovala já (aneb blondýna se nezapře) a dojeli jsme do obce Nový svět, tam zaparkovali na odpočívadle u samoobslužné hospody a vydali se odtud na rozhlednu. Prošli jsme celou vesnicí a na konci se dali doleva po lesní cestě. Cesta tam je dlouhá cca 3km, lesem a sjízdná kočárkem. Tahle cesta je méně profláklá a tak nepotkáte tolik lidí.

Když jsme dorazili na místo, nestačila jsem žasnout. Pro mě to zatím byla první navštívená rozhledna, kde mysleli tolik i na děti. Pod rozhlednou je rozsáhlý lesopark a najdete toho tam opravdu hodně – lanovku, trampolínu, teepee s lezeckou stěnou, klouzačky, houpačky, pískoviště vč. hraček, perníkovou chaloupku s bludištěm, podzemní chodby, prolejzačky, bosochodník atd. No byla sem teda v úžasu! Jo a ještě jedna věc – vstup do lesaparku je ZDARMA. Platí se jen vstup na rozhlednu, dospělí 40,-Kč, děti nad 120cm 15,-Kč.

Pod rozhlednou najdete i bufet, ale od toho moc nečekejte, mají jen párky v rohlíku, klobásy a utopence, k pití plzeńské pivo a bezová limonáda. Takže svačinu radši vlastní, je tam spoustu místa k sezení. Dokonce i barel s užitkovou vodou na opláchnutí.

Když se děti vyřádily a rodiče pokochali výhledem na Českou Kanadu, pokračovali jsme na Ďáblovu prdel. Vše je skvěle označené. Co z vlastní zkušenosti určitě doporučím, tak pevnou obuv. Já jsem si vyrazila v žábkách a jelikož je to docela z kopečka do kopečka, nebyla to žádná hitparáda ????

S kočárkem se to dá v pohodě, jen se nedojede přímo až tam, asi 100m pod cílem je nutné kočárek nechat a případně se u malých dětí vystřídat. K Ďáblovo prdeli se můžete vyšplhat buď přímo nahoru nebo se vydat doleva po NS obloukem a to zvládnou i malé děti. My zvolili s naší 3letačkou druhou variantu. Cestou zpátky jsme to vzali ještě kolem kaskády rybníků a to také určitě stojí za shlédnutí, naší cácorku nejvíc zajímalo skákání po kamenech.

Takže pokud budete v okolí Jindřichova Hradce a chcete děti dostatečně unavit, tohle místo určitě stojí za výlet. Naše malá cestovatelka usla v první otáčce ????

Více info na www.ceskakanadazvysky. V září otevřeno pátek 13-18h, sobota 10-18h, neděle 10-17h.

Další tipy z této oblasti najdete i v tomto článku.

1 komentář

  • Je tam krásně, taky jsme absolvovali – s prckem v manduce a převážně spícím tehdy. A s babičkou – takže vhodné i pro remcavé mladé důchodce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy