blog o cestování s dětmi

Prázdniny na zahradě

Už jsou to dva týdny, co jsme tak trochu uvěznění na zahradě  u chalupy.  Delší čas mě trápí bolavá záda, která mě vyřadila z provozu. No, nebudu to svádět jen na ně a přiznám to. Nově jsem totiž i bez auta. Propadlá technická je propadlá technická:-). S tím nenaděláš nic. No kdo má pořád sledovat tyhlecty technický deadliny, že jo. To je samé alergo, zubař, očkování, na tohle už prostě nebyla kapacita. Dámička. Nebudu tady rozebírat, jak dlouho mi trvalo, než jsem na to přišla:-). 

Děti se tu opět lehce rozmnožily. Momentálně tu máme čtyři kousky. A tak si tu zase jedeme hledání pokladů, psaní šifer apod. Pár tipů z loňska najdete zde. A já jsem moc ráda, že už nám vyrůstá nová generace tvůrců této zábavy, protože mě k tomu už vlastně skoro nepotřebují a hry si chystají vesměs beze mně.

HLEDÁNÍ POKLADŮ NA ZAHRADĚ

Těch možností je hned několik. Mapku pokladů děti nakreslí, rozstříhají a vytvoří takové puzzle, které poschovávají po zahradě. Nebo píší šifry na malé papírky, které schovají po zahradě a pak luští, kde se ukrývá poklad. Zašifrovat jim můžete např. i hádanku. Všichni papírky hledají, ti mladší řadí podle čísel do 10, ti starší dál, prckové hledají obrázky v šifrovací mapě a ti starší zapisují. Týmová práce jak vyšitá. A příležitost se pěkně servat, kdo co bude dělat:-).

CHUŤOVÁ ZKOUŠKA

Součástí her bývá obvykle i chuťová zkouška. Ta je u dětí hodně oblíbená. A vlastně i u mě. Zavážete jim oči a necháváte je ochutnat různé potraviny (lze udělat i hmatovou, čichovou či zvukovou zkoušku). Máte tak šanci jim dát do pusy i potraviny, které odmítají z neznámého důvodu ochutnat. Jak mají oči zavřené a soutěží, jsou schopni sežvýkat i písek:-).

V LESE

V lese teď nově ženeme šišky do štoku. Děláme pyramidy a zkoušíme je dělat vyšší a vyšší. To samé se dá dělat i s kameny.

Spoustu inspirace, co s kameny, najdete i v knize Kameny v přírodní dílně a nebo na moc fajn stránkách Svobodné hry.

Šišky, klacíky a kameny jsou součástí naší herničky na chalupě už dlouho. Nejlepší hračky všech dob!

MAXIBUBLIFUK

Jak na něj, najdete ve zkratce tady. Teď testujeme novou recepturu a dobrý!

10l vody, 3l černého piva, 1l jaru. Poměr si upravte na menší množství (1 pivo, cca 1,5 l vody a 0,3 l jaru).

Takže tak. No ale řeknu vám, cukání vyrazit na výlet už mám pořádné! Včera jsme zvládli úžasný výlet vlakem do Saského Švýcarska a já už se klepu na ty další a další a další…

 

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak přivést děti ke čtení

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Mateřství