blog o cestování s dětmi

Po skalních hřbetech na Praze západ

To, že milujeme skály, je jasná věc. Proto jsme tak často u nás na na chaloupce v Českém Švýcarsku. A když to nejde, hledáme výlety, kde to aspoň trochu „smrdí“ nějakým tím šutrem. Dneska vás pozvu na Prahu západ. Výlety jsou bez kočárkové, takže nebudu nijak popisovat trasy,  spíš mrkněte na obrázky, nalaďte mapy.cz a můžete vyrazit!

KOZÍ HŘBETY

Jestli mají vaše děti rády indiány, tak na Kozích hřbetech budou jako v ráji. Těch možností, kudy sem vyrazit, je několik. Můžete sem zamířit ze Suchdola, z Únětic nebo z Roztok Tichým údolím. My máme rádi okruh z Únětic, kdy jdeme přes Kozí hřbety směrem na Suchdol ke kostelu Sv. Václava a zpět kolem hřiště přes NS Kyzlíkova stezka.  No a výlet můžete zakončit kde jinde než U Lasíků na koláči. ALE ještě než se zahryznete, vyběhněte si určitě na Alšovu vyhlídku na Holém vrchu.

 

STŘÍBRNÍK A NS ROZHLÉDNI SE ČLOVĚČE

Vlakem z Prahy do Úholiček je to kousíček. A procházka přes Stříbrník a vrch Řivnáč do Roztok u Prahy se zastavením v Medové kavárně je prostě parádní! Pokud budete mít dost sil a máte rádi tak trochu náročnější terén, nevynechte v Úholičkách Podmoráň a vyhlídku (u podchodu na opačnou stranu, než je cesta na Stříbrník), stejně tak i cestu kolem lomů.

KLECANY

Článek o vyhlídce v Klecanech najdete zde, tak se nebudu opakovat:-).

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja