blog o cestování s dětmi

Pár tipů pro děti na zahrádce

Jasné, toto by měl být blog o cestování s dětmi. Jenže my teď máme s cestováním asi útrum. A to jsem měla takovou radost, že jsme všichni ROK, CELÝ ROK, zdraví! Samozřejmě si přičítám zásluhy:-), to ty hory, že… Tentokrát nás to ale fakt složilo. A já se po té na výjezdy bohaté zimě cítím najednou nějak unavená. Vyhlašuji duben za „odpočívací měsíc“. To jsem zvědavá:-).

Nádherné počasí! Úplně láká k tomu, vyrazit na výlet. My jsme v rámci zachování zdravého rozumu i přes nemoc nás, mě a Véčka, vyrazili na zahrádku. Máme to asi tak 10 min chůze, ale já se cítila jak při výstupu na Sněžku. Jenže všechno lepší, než si nechat skákat doma po té bolavé hlavě těma dvěma, kterým už skoro nic není…

Vymetli jsme myší bobky a zahrádkářská sezóna může začít! A já už se klepu na své další projekty. Tady něco málo z loňska. Letos toho plánuju mnohem víc:-).

PALETOVÁ KUCHYŇKA

20150524_093656

Dřez s plotýnkami jsem koupila na S-bazaru za 200 Kč, palety jsem sehnala u Jany ze sekce Cestování s autíkem. Pravdou je, že mi při výrobě pomáhal můj tatínek, byla to těžká matematika:-). Ale když by to nešlo jinak, dala bych to sama!

TABULE

20160327_120618

Zůstaly nám po stavbě přístřešku na zahrádce OSB desky či jak se to jmenuje. Tak jsem je natřela tabulovou barvou a je to.

HOME MADE HOUPAČKA

To jsem se vyřádila! Ušmikla jsem si kus starého Véčkova horolezeckého lana. Holt dobrá hospodyňka jsem:-) (To je geneticky podmíněné. Babička si stříhala proužky z pytlíků na mléko a z toho si háčkovala rohožky:-)). Děda přímočarkou vyřízl kolečko, provrtal a je to!

Pískoviště vyrábělo Véčko, foto nemám, ale je úžasné:-).

MAXI BUBLIFUK

Ten baví i mě! Pokaždé ho dělám jinak, od oka, už mě nebaví hledat recepty:-). Tak nějak do lavóru vodu, asi půl hrnku jaru a trochu glycerinu (prodává se v lékárně, malá lahvička cca za 40 Kč). Konstrukci vidíte na fotkách. Mezi dvě tyčky provázky (jeden o polovinu kratší), na ten delší korálek. Hotovo.

SILNICE

Na výrobu stačila tři plotová prkýnka z Hornbachu, celkem asi za 90 Kč a jedno staré kuchyňské prkýnko na parkoviště. Černá barva došla, musela jsem si vystačit s akrylovými, co zbyly doma. A dost se mi to líbí!

A jaké jsou plány? Zde si dovolím použít pár obrázků z Pinterest.com.

KAMÍNKY

Určitě mám v plánu koupit alespoň pytel kamínků, s těma se parádně hraje. Zahrabávat věci, vyhrabávat, přesypávat…

VODNÍ ATRAKCE

Protože přesypávání kamínků a lití vody frčí, ráda bych zkusila i toto:

DŘEVA

de9d77d5aaf47e226cd198a6b65a1876

Nechám si u dědy nařezat kusy větví. Z toho se dá dobře stavět – prostě taková levnější verze stavebnice Kapla🙂

 

NO A PAK DOUFÁM, SE KONEČNĚ BUDU MOCT V KLIDU HOUPAT V HAMACE!!

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak přivést děti ke čtení

„Přišlo whatsupem“ aneb digitální stopu nesmažeš

Mateřství