blog o cestování s dětmi

Naše plavba lodí

Pokud chcete děti vytáhnout na výlet a nechce se vám chodit (a u toho řešit to jejich věčné „bolí mě nožičky a už tam budeme“), vezměte je na loď:-). Pokud k tomu budete mít v batohu nějakou tu dobrotu, možná se i vám podaří  zcela vypnout a vychutnat si to šplouchání vody, sluníčko, klid, svobodu…skoro jako u moře, haha.

Ať už pramice, přívoz nebo parník, možnosti na vás číhají na každém kroku. My jsme se vypravili na Orlík. 

Původně jsem měla v plánu plavbu po Berounce, ale Orlík byl tak nějak po ruce. Na Orlíku si můžete vybrat z několika variant plaveb, např. až ke hradu Zvíkov a zpět. My jsme zvolili krátkou, 20 minutovou plavbu okolo zámku (100 Kč dospělí, 50 Kč od 3 let). A byla to krása!

Kromě zámku můžete s dětmi navštívit i místní Akvarium, které je hned vedle parkoviště (rodinné vstupné 100-150 Kč podle počtu dětí). Já tam poslala děti s babičkou a místo toho šla sama, pěkně v tichu, prozkoumat část naučné stezky Orlík – Zvíkovské podhradí. Stezka, která má celkem 30 km,  začíná pod parkovištěm u bistra a vede podél přehrady lesem. Začátek cesty byl určitě sjízdný s kočárkem, dle místních by to „asi šlo i dál“:-), nicméně to nechám již na vás. Každopádně je stezka klidným místem, kde se vám určitě podaří třeba udrncat dítě v kočárku.

Ahoj!

Další tipy z jižních Čech najdete i zde.

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra