blog o cestování s dětmi

Lyžování s dětmi v Jeseníkách

Kde se zastavit cestou, když vyrazíte do Jeseníků, sepsala Magda v tomto článku zde. V tomto článku sdílí zkušenost, kde se s dětmi dobře lyžuje.

Obě naše starší děti se učily lyžovat převážně v Jeseníkách, zkusím tedy sepsat, které dětské parky a sjezdovky se nám osvědčily.

DĚTSKÉ PARKY PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Děti jsme nedávali do lyžařských škol, učili jsme je lyžovat sami. Velké skiareály mají většinou v nabídce krásné dětské areály se spoustou pomůcek a atrakcí. Bohužel ale většinou je podmínkou vstupu zaplacení lyžařského instruktora. Z tohoto důvodu jsme vždy vyhledávali spíš menší areály.

LIPOVÁ – LÁZNĚ, LÁZEŇSKÝ VRCH

Tento areál nám doporučili známí, kteří bydlí nedaleko pro úplné začátky naší dcery (tehdy 3 roky). A byli jsme moc spokojení – mírný malý kopeček dětského areálu s provazovým vlekem a pár malými atrakcemi byl pro začátek tak akorát. Mám pocit, že jsme tehdy vůbec nic neplatili a přístup byl vstřícný, poté jsme několikrát narazili na to, že do dětských areálů mohou děti jen s instruktorem lyžařské školy (např. Ramzová)

OSTRUŽNÁ – JONAS PARK

Další vcelku sympatický dětský park je u Jonas parku v Ostružné – v nabídce je pojízdný pás, dětský vlek a dokonce kolotoč. Tento park je zpoplatněný.

KOUTY NAD DESNOU

V tomto skiarálu mají také pěkný dětský park. Před lety jsme tam využívali pojízdný pás, kolotoč a malou sjezdovku s různými brankami zcela zdarma, teď už je zpoplatněný.

 

 

 

 

FILIPOVICE

Sympatický dětský park byl i ve Filipovicích, pojízdný pás s malým kopcem za symbolický denní poplatek.

LYŽAŘKÉ AREÁLY PRO POKROČILÉ LYŽAŘE

Zatímco s dcerou jsme začínali pozvolna, syna (tehdy 4 roky) jsme vzali rovnou na sjezdovku a pro začátky jsme použili lyžařský pás s „vodítkem“ z decathlonu.  Nejvíc se nám osvědčil areál v  Branné.

BRANNÁ

Sedačková lanovka v kombinaci se sympatickou modrou sjezdovkou a bodovými i kratšími časovými jízdenkami (možnost přenosné bodovky či třeba skipasu na 1 hod – kdo někdy lyžoval s děti ví) za rozumné ceny z tohoto areálu udělalo hit naší loňské sezóny. Vlastně jsme tam původně jeli hlavně proto, že sněhu bylo málo a nebyl velký výběr skiareálů se sedačkovou lanovkou. Nakonec se tam syn naučil za pár dní slušně lyžovat a vraceli jsme se tam celou dobu pobytu na horách.

Jak jsem psala velkým areálům typu Ramzová, Červenohorské sedlo, Kouty apod. se zatím spíš vyhýbáme. Kombinace velkého množství lidí a poměrně drahé skipasy (navíc většinou absence bodovek a kratších časových permanentek) nás s malými dětmi zatím moc neláká. Loni jsme se ale díky známým ocitli na pár dní na lyžích na Dolní Moravě a byli jsme spokojení.

DOLNÍ MORAVA

 Velký skiareál Dolní Morava nabízí opravdu dobré lyžování pro začátečníky i zdatné lyžaře. Ceny jsou tedy dost vysoké, výhodné je vyřízení Resort card a také fakt, že děti pod 6 let lyžují za 50kč na týden. Dá se také koupit skipas jen na vybrané lanovky v areálu u Slona, což je zase značná úspora. První den jsme se drželi na na dvoukotvě s modrou sjezdovkou, která je u bobové dráhy u Slona, ale další dny jsme se vydávali na průzkum celého areálu. Náš mladší odložil „vodítko“ a užíval si i panoramatické sjezdy pod Stezkou v oblacích a občas sjel i kus červené. My dospělí jsme se taky vystřídali na svahu v době polední pauzy a zalyžovali jsme si opravdu skvěle.

KOPŘIVNÁ

Letos jsme v Kopřivné objevili tuto poměrně novou sjezdovku s šestisedačkovou lanovkou. Zatím jsme ji tedy obdivovali jen zespodu od dětského hřiště (prolézkačka se skluzavkami, nafukovací trampolína). Sjezdovka je dlouhá 1,3km a je možnost buď modré nebo červené trasy. Pokud se letos dočkáme puštění lyžařských vleků, určitě tento areál s dětmi otestujeme. Sympaticky vypadalo i zázemí – restaurace, ohřívárna, bufet na svahu.

Další článek o lyžování v Jeseníkách najdete zde. 

Článek o letní dovolené s dětmi v Jeseníkách najdete zde.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rozloučení

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!

Dotisk Toulek Alpami