blog o cestování s dětmi

Jeseníky s dětmi – kde se zastavit cestou

Do Jeseníků vás nechá nahlédnout Magda, která sepsala více článků k této oblasti. Magdo, díky!

Cesta na víkend či dovolenou může být někdy opravdu dlouhá a vyčerpávající. Ačkoliv to máme do Jeseníků z jižní Moravy jen něco kolem 2,5 hodin, máme svá záchytná místa, na kterých přerušujeme cestu a řešíme potřeby dětí i dospělých. U našich dětí se většinou jedná o nutnost se protáhnout, proběhnout, někam zavěsit a tak. Většinou jsou to tedy různá hřiště spojená s občerstvením. Řazení je od Zábřehu dále na sever.

BLUDOV

pokud jedete v zimě a máte alespoň hodinu času, tak skvělým místem na přerušení cesty je Pradědovo dětské muzeum v Bludově. Jedná se v podstatě o vkusnou dětskou hernu v podkroví, která je plná domečků, kde se děti promění v babku kořenářku, železničáře Aloise Nebela, hokynáře, hospodského, čarodějnici apod.  Je tam i menší oddělený prostor pro miminka, samoobslužná nabídka občerstvení, spousta zajímavých informaci o Jeseníkách pro všechny věkové kategorie a jako bonus krásné přírodní hřiště v zahradě.

BLUDOVEČEK

pokud pokračujete dále na Šumperk, tak zejména v létě stojí za to mezi Bludovem a Šumperkem odbočit vlevo na Bludoveček. Projedete mezi ohradami s koňmi a daňky a na konci vás čeká veliké dětské hřiště pro všechny kategorie (od pískoviště pod slunečníkem po slackline a dům ve stromě) a příjemná restaurace.

VELKÉ LOSINY

Toto městečko samozřejmě nabízí víc než jen zastávku po cestě, jsou zde Termální lázně, Zámek, Ruční papírna a pro požitkáře i pivovar Zlosin a cukrárna Velkolosinská pralinka  Pokud ale jen chcete zastavit, občerstvit se, nakojit apod. doporučujeme Areál zdraví, který se nachází hned na začátku obce po levé straně (od Šumperka)  – velké dětské hřiště, rybníček a občerstvení.

LOUČNÁ NAD DESNOU

K procházce vybízí zámecký park, který je volně přístupný a o kousek dál je naše oblíbené hřiště, kterému děti Říkají U Čarodějnice. Krásné velké dětské hřiště s hradem pro starší, vodními prvky a dostatkem zábavy i pro menší děti. Hned vedle je rybníček, ve kterém se dá rybařit, kavárna Tančírna a za komplexem ještě schovaný minigolf a pumptrack dráha (in line brusle , koloběžky, kola).

KOUTY NAD DESNOU

Zde stojí za návštěvu areál Kareš – v zimě skiareál, v létě bikepark. Kromě toho jsou v letní nabídce i minikáry, velké trampolíny a pěkné dřevěné hřiště a bufet se zajímavou nabídkou.

V Koutech je další zábavy víc než dost, více zde.

Pokud se od Zábřehu dále ubíráte na Hanušovice tak jako zastávku doporučujeme Ostružnou.

OSTRUŽNÁ

Ostružná – hotel Skiland – kromě dobrého jídla a pití je v nabídce celý venkovní areál s velkým hřištěm, trampolínou, lanovými překážkami a venkovními hrami. V restauraci je bowling a pěkný dětský koutek.

Další článek o Ostružné (Lyžování s dětmi)  najdete zde. 

Článek plný tipů na letní dovolenou s dětmi v Jeseníkách najdete zde. 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jeseníky a okolí s dětmi

Jeseníky s dětmi

Lyžování s dětmi v Jeseníkách