blog o cestování s dětmi

Svou náladu si můžeme vybrat

Svou náladu si můžeme vybrat. Tak kdysi dávno začínal jeden hromadný spam, do kterého jsem se začetla. A dala jsem mu zapravdu. A dávám zas a znova. Stejně tak na to zas a znova zapomínám. Bohužel. V každý každičký okamžik máme volbu. I v sebevětší „sračce“  (pardon za ten výraz, ale lepší jsem nenašla) je jen v našich rukách, resp. v našich hlavách, jestli se necháme situací semlít, nebo z ní vytřískáme maximum.  Jestli půjdeme cestou blbé nálady, nebo se s tím zkusíme poprat a vybojujeme si náladu lepší. Fakt je to jen a jen naše volba.

I tyhle Vánoce. Dalo by se říct – počasí za starou bačkoru. Jako hnus všech hnusů. Pršelo a pršelo. Sníh žádný. Jasný, že na mě padla depka. Na druhou stranu, přineslo to tolik fajn okamžiků.

JAK SI POSTAVIT SNĚHULÁKA BEZ SNĚHU

Když nám nenapadlo, tak jsme si s tím poradili po svém:-). Stačilo oběhnou zahradu a nažhavit tavnou pistoli. Rukavice zůstaly suché a ani zima nám u toho nebyla:-).

KOULOVÁNÍ BEZ SNĚHU

No, tak koulování to naštěstí teda úplně nebylo, ale jeden kus klády nás zabavil na pěknou hodinku. Vrh kládou byla pecka:-). Jen to tedy vůbec nešlo vyfotit.

I ZA HUMNY JE KRÁSNĚ

Člověk zjistí, že i za humny je krásně. Ona taková totálně zablácená cesta do kopce a vyhýbání se „bažinám“ může být pořádným dobrodružstvím. A co teprv, když potkáte jeleny! Vážně stačí mít během cest oči otevřené a radovat se z mála. S dětmi to jde díky jejich fantazii o to snáz. Pokud teda neřvou, nehádají se a neperou se do krve:-).

No, ale to nic nemění na tom, že bych si teď ráda zalyžovala…

PF 2017

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti