blog o cestování s dětmi

S dětmi za kulturou do Prahy

Jestli chcete mít pocit, že máte hodné děti, vezměte je do velkoměsta! Minimálně z těch našich divochů se stávají ty nejhodnější, zcela krotké děti s otevřenou pusou. Autobus, tramvaj, metro, eskalátory, milióny lidí… pro nás v podstatě běžné věci, ale pro ně? 

GALERIE GUD A STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

Naše cesta směřovala již podruhé do galerie GUD. Posledně jsme navštívili výstavu Čtyřlístku, tentokrát výstavu o Karlu IV. Musím říct, že výstava je plná krásných obrázků! Pokaždé se pozastavím nad tím, jak někdo může něco tak krásného namalovat. Nicméně naše děti z toho zas tak hin nebyly, barbaři:-).

Oba dva s tím tentokrát byly hotoví mnohem dřív jak posledně. Za ty peníze si měly dát mnohem víc načas:-). Asi nejvíc je zaujala zeměpisná mapa, malé puzzle, tvorba erbu a stavění Karlova mostu. Bojování na nafukovacích koních bylo dle Žloutkové pro prťata, no ale stejně do Brácháče bušila, co to šlo:-).

Mě asi nejvíc inspirovaly masky. Všechny DIY a hlavně měkké! Super nápad! Jinak si i podruhé odnáším z galerie zvláštní pocit, že tam toho mohlo být přeci jen trochu víc. Ale možná to bylo způsobené tím naším tempem:-(.

Pak proběhl nezbytný trdelník, orloj a obdivování koňských spřežení a bábušek. Já byla v šoku z tak velkého množství lidí… Jsem ráda, že jsem tu byla jen na skok! Tak tohle mi na té rodičovské vážně vůbec nechybí. Zlaté holinky a bláto v lese.

PÁSMO POHÁDEK V BIO OKO

Bio Oko patří mezi taková ta stylová kina, kde člověk zavzpomíná na staré časy. Mám ho moc ráda. V sobotu zde od 15 hod promítají pásmo pohádek (vstup 80 Kč bez rozdílu věku), na které zpravidla navazuje nějaká tvůrčí dílnička dětí bez rodičů. Rodiče často posílají do sálu děcka samotná a užívají si chvilky pohody u kávy či něčeho ostřejšího v baru. Ti méně šťastní (čili já s Véčkem) zaujmou s ostatními dospělými v sále polohu zubaře a vychutnávají si alespoň ten klid. Jako kam se člověk otočil, tam to spalo:-D. V těch lehátkách se ani není čemu divit. A za 80 Kč si to chce člověk užít:-)! Do sálu klidně můžete i s kočárkem, že to tam občas někde zařve, na to je každý zvyklý. Zajímavé je pro rodiče s dětmi i úterní Baby kino.

A z kina rovnou do kavárny! Tentokrát jsme kvůli dětskému koutku vyzkoušeli Crosscafé na Štrosmayeráku, které bylo cca 3 minuty pěší chůzí. Koutek je zde čistý, strčený bokem od veškerého dění – vidíte na něj asi jen od dvou stolů. Naše děti se tam celkem zabavily. O kousek dál na Hradčanské (pár stanic tramvají) můžeme doporučit i Café Pointa, což je kavárna s tou správnou atmosférou. Pokud se vám nebude chtít po kině zase sedět na zadnici, zajeďte si třeba na Letnou. Dají se tam skvěle pouštět draci!

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V Království železnic jsem nebyla osobně, byl tam jen Véčko s dětmi. A dle vyprávění dětí soudím, že to stálo za to:-D. Naše děti se zasekly u nastupování do autobusu a tramvaje, to jim stačilo ke štěstí:-). Jedinou nevýhodou je cena vstupenek, nicméně pokud si seženete jednu volnou dětskou vstupenku (bývá např. v časopise Mateřídouška, nebo ji tuším dávají ve Výtopně), tak se to ještě dá. Nás vyšlo vstupné na 300 Kč (250 dospělý, 50 Kč dítě do 100 cm a jedno dítě zdarma).

NEVIDITELNÁ VÝSTAVA

A co máme v plánu dál? Asi nejvíc mě teď láká Neviditelná výstava. O víkendech zde pořádají pohádkové prohlídky plné pohádkových úkolů a dobrodružství. Prohlídka je vhodná pro děti 5-9 let, tak pro tentokrát asi necháme Brácháče doma.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja