Ač mám v mobilu hodně fotek z výletů, cítím, že víc užitku v této době možná udělají fotky knížek. Nějak se mi nezdá sdílet imrvére to, jak krásně se máme v přírodě, když řada lidí trčí ve městě a nikam nemůže. Takže ještě pár měsíců lockdownu a stává se z toho tady knižní blog:-). Toto jsou knížky, které děti přečetly buď samy nebo se mnou v posledních dnech. Připomínám jen, že děti jsou ve věku 7 a 9. Tak třeba se někomu naše tipy budou hodit.
JAK SE ŽILO
Tuto knihu jsem koupila, že ji použijeme v rámci domácího vzdělávání. Byla jsem překvapena, s jakou chutí se na ní Žloutková vrhla – a to není žádný čtenář encyklopedií a učebnic. Opravdu ji přečetla celou, nevynechala jediné okno. Takže vřele doporučuji! Má spoustu obrázků, zaujme i menší děti a těm starším poslouží jako doplněk učiva. Za mě objev měsíce! Podobně mile mě překvapila i kniha Cesta do divočiny, o které jsem psala zde.
AGNES A ZAKÁZANÁ HORA
Další milé překvapení. Ne, ještě nejsme u konce, ale už se k němu blížíme. A musím říct, že i kdyby to od teď do konce byl blábol, tak se vyplatilo knihu číst! Těším se na každý večer, kdy budeme pokračovat. A to rozhodně nepatřím mezi nadšence, co po knize skočili! Bránila jsem se jí, její téma mě nelákalo, čekala jsem, že to bude až moc ezo a scifi a kdo ví co. Ale jestli jsou vaše děti milovníci bunkrů a staveb z větví a džunglí a lezení po stromech, tak si budete myslet, že čtete o vlastních dětech. Doporučím pro společné čtení s dětmi třeba od 7 let. Jen některé pasáže jsou tedy drsnější, tak jestli máte bojácné děti, možná počkejte…
PSÍ POSLÁNÍ
Taky milujete film Psí poslání? My jsme ho viděli snad už 10x. Článek o filmech najdete tady (a nově bych doplnila film Medvěd – krásná příroda, naprosto roztomilé medvídě, napětí, někdy tedy i hodně velké (krev, střelba), dokonce i medvědí sex). Ale zpět k Psímu poslání. Tuhle knížku jsme doma prostě museli mít! Čte ji Žloutková a nemůže se odtrhnout.
RŮŽA
Růža je z mého pohledu ideální první komiks. Je to spojení komiksu a menší interakce. Doporučila bych ho dětem mladším, cca 5-8 let. Žloutková to měla jako odpolední jednohubku, ale prý „dobrý“:-). Díky za recenzi!
NIMONA
Já tomu komiksu teda říkám Mimoňa, nemůžu si pomoct, ale navzdory na můj vkus příliš scifi tématu to naší slečnu velmi chytlo! Komiks si vzala ke druhému čtení a to je jasné znamení toho, že je kniha víc než dobrá. Však získala několik ocenění. Doporučený věk je 12 let. Tak nevim. Fakt zaujala.
LAPKA
O komiksu Lapka jsem psala i v posledním článku, teď jen dodám, že přečteny jsou všechny tři díly a to dokonce oběma dětmi! Ano, dal to i náš prvňáček, který se rozhodně neřadí k těm prvňáčkům, co čtou Harryho Pottera. V první třídě se uměl sotva podepsat a znal jen některá písmenka. Teď děti pokračují s komiksem AMULET. První díl též zdolán a spokojenost.
NEJHORŠÍ DĚTI NA SVĚTĚ 3
Toto knihy jsou z kategorie „přečti si sám, ale nechtěj to po mně“. Žloutková je miluje a dává je na posezení.
KRÁL VRKÚ
Knížka, kterou jsem se inspirovala u Knihy dětem na FB/IG. Zaujala, přečtena během pár dní, ale nebyla to TOPka, která by se otočila a jela odznovu. Na Mimoňu nic nemá:-) Ale ty ilustrace jsou rozkošný, to musím uznat.
ZÁHADY
Už se budu opakovat z minule, ale tyhle knížky Záhad jsou super! My jsme si je dávali jako „apetajzr“ před společným večerním čtením. Každý večer pár záhad…. Poslední kniha se mi líbila nejvíc. Kromě záhady přináší i vědecké vysvětlení a tip, jak si pokus doma vyzkoušet.
Toť vše. Další knížky zase příště. A že jich máme!
A připomínám, že super knižní tipy najdete na blogu Pesleří, u Mravenčí chůvy nebo u Knihy dětem na FB/IG.
Jo a já čtu právě Šikmý kostel a vážně dobrá kniha!
Jdu číst.
Dobrý den, už hooodně dlouho (jako že možná 3 roky??!!!) si říkám, že Vám musím napsat. Díky za všechny tipy na zajímavá místa (a že jsme jich s našimi dětmi díky Vám projeli) a v poslední době i za skvělé tipy na dětské knížky. Jsme taky čtecí maniaci a nedokážeme si představit jediný večer v posteli bez knížky. Právě jsme dočetli Stelu a 16 huskyů a teď jsme se pustili do „Kluka na větvi“ – to je zase náš tip, zatím to vypadá moc dobře. Stejně tak nedávno dočtený Neobyčejný kluk – tu vřele doporučujeme. No a k tomu Šikmému kostelu – dostala jsem ji od Ježíška, sama jsem si ji vybrala právě na základě skvělých recenzí, a teda nemohla jsem se tím prokousat a nakonec jsem ji odložila. Třeba na ní ale ještě někdy přijde řada 🙂 Mějte se s dětmi fajn a budeme se těšit na Vaše další příspěvky, ať už ty knižní nebo cestovatelské. Lenka
Tak jsem se dnes dívala na recenzi Lapky na databázi knih. Zjistila jsem, že se v ní vyskytují sprostá slova. Takže nic pro nás…
Já si myslím, že před některými věcmi nejde zavírat oči. Sprostá slova existují. Některé postavy jsou charakteristické sprostými slovy, třeba právě lapkové. Ale chápu, ne každý styl osloví každého. Já si jen myslím, že když dítě bude číst knihu, kde jsou sprostá slova obsažena, že bude automaticky také mluvit sprostě. Je potřeba dětem vysvětlit různé literární styly, proč se jaká slova používají a proč by se neměla používat v reálném životě. Za mě vlastně skvělý výukový materiál.