blog o cestování s dětmi

Bruslení a dětský koutek Arkády Pankrác, Galerie Harfa…

Snažím se užívat volnosti, kterou mi mateřská dává, na maximum. Čím víc se blíží školní docházka (v případě Žloutkové v září), tím víc si uvědomuji, jak moc svobody teď s dětmi máme. Kdy jindy si můžete říct, že když je venku krásně, tak půjdete prostě na výlet, když nasněží, tak že vyrazíte s dětmi bobovat… Nástupem do školy bude s tímto šmitec a budoucí práce to úplně dorazí. A tak jsem se tento pátek rozhodla, že vyrazíme bruslit!

Znamenalo to pro mě vzdát se představy své milované poobědové siesty, kdy Brácháč spí. Těžko se toho člověk vzdává, těžko.. :-).  Ale popadla jsem kočár (na spánek v terénu), milion krámů a náhradních oblečků, teplé ponožky,  dvoje rukavice, dvě děti a vyrazila. Vlak, metro, nějaký ten eskalátor… až jsme dojeli na Pankrác k Arkádám.

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ ARKÁDY PANKRÁC

Místní kluziště funguje totiž každý den od 9 do 21 hod (pokud teplota dlouhodobě není vyšší než 8 °C). Vstupné je pro děti do 5 let zdarma a za půjčení bruslí zaplatíte 80 Kč. Na led vás jako doprovod dítěte do 10 let pustí i bez bruslí. Rozhodně velkým plusem je, že zde mají pro děti k dispozici opěrné pomůcky v podobě tučňáků. Nevýhodou je, když máte děti dvě a jedno je kočárkové, tak např. kočárek se spícím dítětem není kam zaparkovat (bála bych se, že mi s ním někdo odjede) a pokud máte v kočárku sedící dítě, tak na vás zase na kluziště neuvidí, protože je celkem vyvýšené.

Kluziště bylo takřka prázdné, takže ideální stav. Vlastně všechno bylo moc fajn, dokud jsem sebou neflákla. A to festovně. To vám byla ráda! Apeluji na všechny rodiče, ať nespoléhají, že vám k bruslím půjčí i helmu a pro své ratolesti helmy nabalte! Když ne lyžařskou, tak alespoň tu na kolo. Brácháč i Žloutková měli díky těm tučňákům stabilitu, ale člověk nikdy neví.

DĚTSKÝ KOUTEK ARKÁDY PANKRÁC

Po mém pádu jsem poměrně dlouho viděla všechny svaté, tak jsem děti pobalila a místo oběda s nimi vyrazila do dětského koutku v nákupním centru. Nemám tato místa moc ráda, vlastně jsem tam Žloutkovou nechala asi jen jednou, ale teď mi přišlo sakra vhod. Děti nadšené, umírající matka je nezajímala:-).

Koutek je vlastně moc pěkný, možná se mi líbil i díky tomu, že tam bylo jen jedno dítě a pak ty naše. Jediné, co jsem dost nechápala, byl princip placení. Takže jdeme počítat: do koutku jsem umístila dvě děti, to máme 2x 68 Kč/hod. Protože jsou obě starší tří let, mohla jsem s klidem odejít nakupovat, hlídání bylo v ceně. Já jsem ale jít nikam nechtěla, chtěla jsem si v koutku sednout a bojovat v tichosti o život:-).  Tak to máme mladá paní za dalších 30 Kč. Prostě tady se platí, když si své vlastní dítě chcete hlídat sami a šetříte tak práci mladé „hostesce“.

No suma sumárum, k obědu děti dostaly ve 14.30 hranolky. Fuj! Dělám, že tu nejsem:-). A spánek proběhl v kočárku cestou domů. Káva chyběla, ale když se oprostím od té bolesti ramene, energie jsem za celý den dostala mnohem víc, než by mi dala ta polední kávička doma!

A ještě zpět k tomu bruslení.

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ POD ŽIŽKOVSKÝM VYSÍLAČEM

Vloni jsme vyzkoušeli kluziště pod Žižkovským vysílačem,  které bylo také moc fajn a rovněž vám zde půjčí i brusle (a jako doprovod dítěte mít brusle nemusíte).  Jen tam chyběli ti tučňáci, ti mi letos v počtu dvou bruslařů na jednoho dospělého dost bodli. Ale provoz zde začínají až ve 12 hod.

KLUZIŠTĚ NA STŘEŠE OC HARFA

Další alternativou, kterou jsem měla v záloze, bylo kluziště na střeše OC Harfa. Zde mají vymezený prostor pro rodiče s menšími dětmi, každý den od 13 do 14.30 hod. OC Harfa je hodně babyfriendly (více v článku o Dinoparku), takže pokud vás přestane bruslení bavit, můžete nechat děti povozit v Doubledeckeru, na dopravním hřišti  či  navštívit Monkey´s gym, dětský koutek nebo nějakou kavárnu s dětským koutkem.

Tak bruslení zdar! Já letos sezónu ukončila:-D.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena