blog o cestování s dětmi

Benecko s dětmi

K zimě patří sníh. Ale co dělat, když se ho v Praze nedostává? Nezbývá, než vyrazit do míst, kde sníh potkáme s větší pravděpodobností. A protože naše čerstvě dvouleté dítě propadlo kouzlu bobování, tak jak vyrazit jinak, než s bobama. Na Benecko.

Pár tipů k Benecku již najdete zde. Benecko je kousek od Strážného, ke kterému najdete nějaké tipy zde.

Ubytování jsme hledali na poslední chvíli a to na období jarních prázdnin, takže žádná sláva s volnými kapacitami. Vzali jsme proto zavděk ubytkem v pensionu Panorama, které mělo alespoň malý dětský koutek, který mohl dítě na chvilku během pobytu uvnitř chaty zabavit.

Styl ubytování bych nazvala jako klasickou horskou chatu, s pidi pokojíkem a ještě menším příslušenstvím. Jeho rozměr může ilustrovat to, že při utírání se po sprchování jsme rukama, občas hlavou naráželi do lampičky nad umyvadlem a proto jsme se posléze utírali raději mimo koupelnu. Rodinné pokoje jsou možná větší, ale my bydleli v dvoulůžkovém pokoji, do kterého případně lze umístit postýlku pro děti. Pokud sebou taháte, jako my, spoustu věcí na „co kdyby“, tak prostě prostorově žádná sláva. Na druhou stranu, pokud trávíte čas hlavně venku a nejste na ubytování nároční, tak proč ne.

Plusem penzionu byla sauna v objektu, vstřícná paní majitelka, domácí kuchyně, umístění v horní části Benecka a hlavně teplo v penzionu i v pokojících. A taky menší množství pokojíků, tj. žádné velké davy.

K dispozici byly v jídelně jídelní židličky pro děti a případně i postýlka. Na chodbě byla k dispozici mikrovlnka a varná konvice. O zábavu se dítěti postaral živý přítulný kocour a malý dětský koutek s množstvím autíček a bagrů a kostek (po synovi paní majitelky), pro větší děti pak kulečník.

Jen mne zarazil systém příplatků za menší počet nocí a snídani a večeři, takže z pěkné ceny kolem 550,- se nakonec udělalo něco kolem 750,- a to už nám za úroveň ubytování nepřišlo příliš adekvátní. Ale hory jsou hory a vysokohorská přirážka prostě musí být :o)

Protože na oběd bylo nutné jít jinam, hledali jsme v docházkové vzdálenosti. Můžeme doporučit hotel Bára, kde je krásný hrací koutek a přímo v něm i stoly s obsluhou – takže můžete jíst, zatímco dítě řádí :o) Jídlo bylo dobré, moc se nám zamlouvaly limonády s příchutí např. fialky nebo růže (ze sirupů Monini).  Od penzionu Panorama cca 10-15 minut pomalé chůze. Kamarádka, která nám restauraci zde doporučila, dokonce v hotelu bydlela se dvěma dětmi a ta nám říkala, že pokojíky jsou zde také menší a navíc v pokojíku pod střechou jim byla docela zima. Není to sice naše vlastní zkušenost, ale zdrojem je rodina, co má nacestováno hodně.

Na oběd bylo možné zajít i do hotelu Žalý nebo hotelu Kubát, to vše v docházkové vzdálenosti cca 10 minut. My zde dali jen kafíčko. Dobré reference má i hotel Skalka Benecko (snad i dětský koutek se zde najde), ten je ale trochu dál od ubytka, kde jsme byli my, ale jako delší vycházka stále dostupný. My zde ale nejedli.

My měli štěstí na sníh a tak jsme velkou část dne trávili na kopci u hotelu, stavěli sněhuláky a bobovali. V dosahu byla ohrada s krávami, které se nám postarali o zpestření každé procházky. Cca 10 minut chůze doleva od penzionu byl snowtubing, pomy pro děti a běžkařské trasy pro dospělé vedly hned za chatou.

BeneckoZvládli jsme i výlet na rozhlednu Žalý – je to od penzionu 4km, nám cesta trvala cca hodinku, se zastávkami na panoramata, čůrání a svačinku, ve sněhu a s dítětem na bobech tam, a cca půl hodinky na bobech dolů. Rozhledna i chata u ní byla otevřená, dali jsme si horkou čokoládu a na cestu zpět byl vyžádán suchý rohlík, který tam krom normálních jídel a pochutin také prodávají :o)

Jinak mne překvapilo samo Benecko, kde jsem předtím nebyla, tím, že je to vlastně silnice vedoucí serpentýnami do kopce a kolem ní rozesetá ubytování. Tak to alespoň na mne působilo. Je to poměrně malé středisko, nepřišlo mi ani v době jarních prázdnin nějak moc nacpané. A dokonce je ve spodní části areálu i sedačková lanovka. A protože se nám pobyt tady líbil, můžeme doporučit.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Janské lázně s kočárkem

Janské lázně s dětmi – lyžování Na Formánkách

Tři trasy sjízdné s kočárkem v Janských Lázních a okolí