blog o cestování s dětmi

Barevný svět v Roztokách a výlet v okolí

V muzeu v Roztokách u Prahy jsme s dětmi byli již několikrát. Nejvíce děti v poslední době zaujala výstava Imaginárium a tak jsme se celkem těšili na výstavu novou, tentokrát o barvách.

Výstava Barevný svět je určena pro publikum starší, než bylo zmiňované Imaginárium. Pro našeho Brácháče byla spousta věcí ještě nezajímavá, Žloutková se chytala už víc, ale bylo vidět, že by jim ještě nějaký ten pátek navíc prospěl.  Ale i tak jsme tu strávili pěknou hodinku a bylo to fajn zpestření odpoledne. Vstupné na výstavu je 30 Kč, no nekup to:-).

Během výstavy jsem se dětem pokoušela vysvětlit např. jak vzniká duha, co to je barevné spektrum a proč je nebe modré. No, nevím, jestli se zadařilo:-). Dále si mohly vyzkoušet míchání barev (to byl trhák, Žloutková je mnohem lepší barevný DJ jak já!), vyzkoušeli jsme si na vlastní oči, jak nás můžou oči klamat  – optické klamy a barevné chiméry a také, jak vidí zvířata.

Pokud se rozhodnete na výstavu s malými dětmi vypravit, určitě bych výlet spojila s návštěvou ještě nějakého místa. Výstavu bych doporučila asi až cca dětem 6+. Nebo takhle, je to trochu náročnější, než Imaginárium nebo Zemědělské muzeum:-).

JAK SE DO ROZTOK DOSTAT

Výlet do Roztok u Prahy můžete pojmout jako „vlakovýlet“. Za 15 min jste tu z Holešovic. Muzeum je sotva 5 minut chůze od nádraží, takže není problém ani s těmi nejmenšími. Místní podjezd je jednou z největších atrakcí pro malé děti:-D.

KAM NA VÝLET V OKOLÍ ROZTOK

Výlet můžete pojmout jako okružní. Do Roztok vlakem, z Roztok autobusem. Pokud si uděláte mezistanici v Praze Sedlec, určitě nebudete litovat. Bistro U Tří bratří má kromě dětského koutku nově i malinkou písečnou pláž s lehátky na břehu Vltavy. A poměrně snadno se můžete i s těmi nejmenšími vyšplhat na vyhlídku nad Vltavou. Více o výletu s kočárkem i bez to těchto končin najdete zde. 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

České Švýcarsko s puberťáky

České Švýcarsko vás potřebuje!

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku