blog o cestování s dětmi

Zřícenina Zlenice a rozhledna Špulka s dětmi

Dva krásné výletní cíle jen kousek od sebe- rozhledna Špulka a zřícenina Zlenice na Benešovsku, o které se s námi podělila Hanka, najdete jen cca 40 min od Prahy.  A já si je řadím na seznam míst, kam prostě musíme! Teď už ale malá reportáž Hanky.

ZŘÍCENINA ZLENICE

Ten nejúžasnější letošní výlet pro nás byl ke zřícenině ve Zlenicích.  Parkovali jsme v osadě Hrušov a odtud jsme šli cca 2 km procházkou kolem potoka. Pěkně ve stínu a s cákáním ve vodě dorazíte pod zříceninu Zlenice.  Vyjít můžete už od Hrusic a Památníku Josefa Lady, ale já ze zkušenosti toto zastavení nedoporučuji. (K vidění je zde sice rodný dům, Jedličkova louže, pastouška kozla Bobeše, chlívek čuníka a to vše bohužel jen přes plot, což bylo pro nás velké zklamání).

Po výšlapu už čeká to úžasné údolí s přívozem a možná ještě úžasnějším převozníkem. Opravdu funguje na zavolání a zamávání, jako v pohádce a cena úplně symbolická. Voda po kotníky, mrňousům po kolena, takže zbytek dne už to je o šplouchání a vodácích. My jsme si v tomto údolí maximálně odpočinuly hlavně od hluku dálnice, tady romanticky houká vlak :-).

ROZHLEDNA ŠPULKA A NS PTAČÍ STEZKA

Rozhlednu Špulka najdete v obci Lbosín, jen 40 minut od Prahy. Vzhledem k parádní dostupnosti je to ideální výletní cíl i s těmi nejmenšími dětmi, které toho ještě tolik nenachodí.

Auto můžete zaparkovat hned na dvou vyhrazených parkovištích v Lbosíně,  A či B. Já doporučuji  parkoviště B a to kvůli  NS Ptačí stezka, která z obce vede.  Zároveň tak nepřijdete ani o různá zákoutí pro děti jako jsou žabák, hudební nástoj, mini lanáček, puzzle skládačka, atd. Velkým lákadlem je též Člověče nezlob se (každý ho má doma, ale každý si zde musí zahrát :-)), skvělý rybolov, včelí úl… Cesta je dlouhá cca 1 km a je sjízdná s kočárkem. 

A pak už následuje samotná rozhledna. Ani u ní se děti nebudou nudit. Vstup dobrovolný. Nahoře jsem měla pocit, že rozhledna každou chvíli spadne, jak je navržená, ale nespadla:-)  Krásný výhled i procházka.

K rozhledně se můžete vydat i s kočárkem.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy