blog o cestování s dětmi

Zoopark Zájezd a báječní Lasíci v Úněticích

Krásný sobotní výlet… Zoopark Zájezd, Okoř, Tiché údolí a Únětice… Véčko se mě ptal, jestli jsem to stihla za jeden den:-). Člověk by si řekl, že děti padnou únavou. HA! TY NIKDY NEPADNOU DŘÍVE, NEŽ VY! Teda alespoň ty naše…

Cesta autem tam pro mě, řidiče srabíka, byla dokonalá. Mám dojem, že jsem snad nepotkala jediné auto. Do zooparku vedou dvě cesty – ostatně má i dva vchody.  Jedna nabízí parkování přímo u hlavního vchodu, nevím, neznám, nuda.  Druhá – lepší, nabízí hodně parkovacích míst kousíček dál a také možnost příjemné procházky kolem koní, motýlí louky, včelích úlů, hotelu pro hmyz nebo drobných přírodních atrakcí pro děti.  Musíte se vydat přes Velké Přílepy, kolem Okoře (klíďo si střihněte i procházku hradem) a Libochovičky. Cestou od Okoře vás již navedou ukazatele.

Zoopark je malá zoo, která vede přes celou vesnici. Ale pozor! Mají tam i velbloudy! Vstupné je 75 Kč za dospělého, děti do 3 let neplatí. Pokud v hlavní pokladně nikdo není (v týdnu), vstupné se háže do kasičky. Miluju tu důvěru!

Zoopark Zájezd - prsatá opička
Zoopark Zájezd – prsatá opička

Velkým zážitkem pro děti je část zoo, kde můžou děti (a nejen ty) vlézt k ovečkám, králíkům a prasatům.  Co je tu dál… joj, koně, kozy, velbloud, rys, nějaký ten papouch, surikata, želva a prťavé srandovní opičky. V době naší návštěvy měla jedna z opiček mladé, očividně ho kojila, neb měla bradavky jak 2 cm dlouhé špagety – dost to potěšilo.

V zoo je pouze mobilní wc, takže na přebalovací koutek zapomeňte.

Co se stravování týká – nevyužili jsme, ale nepravidelně bývá otevřena místní restaurace. Já osobně mohu z vyzkoušeného doporučit ne příliš babyfriendly ani levnou, ale zato velmi romantickou restauraci hotelu Okoř. I když zde pozor – v zablácených botách byste se mohli cítit nedobře:-) (ale na druhou stranu, do restaurace jsme si troufli i my, ale asi proto, že jsme předem neviděli webovou prezentaci:-), té se nelekněte! 🙂 My jsme zde byli s paní Žloutkovou, když byla malinká, skleničku nám samozřejmě ohřáli, a protože jsme se usadili v salonku, byl prostor i pro přebalení a nakojení. Ale jak říkám, trošku hogo fogo, ovšem romantika… Pokud chcete něco levnějšího, můžete sjet do Úholiček.

Úholičská Švestkovna

Hned jak sjedete serpentiny dolů do Úholiček, po pravé straně budete mít restauraci Na Statku. Jedná se o bývalý statek, nově zrekonstruovaný stylem, který mi není vlastní. Nicméně,  na dvoře je celkem příjemné posezení  pro teplé dny.  A hlavně – v Úholičkách hned naproti restauraci je moc pěkné dětské hřiště! A co víc… když půjdete od restaurace Na Statku cca 100 m cestou vpravo, k první odbočce do kopce (pěšina), dojdete k super lesnímu hřišti s malým lanovým parčíkem, lanovkou, skluzavkou, provazovou houpačkou, a to vše je ukryto v přírodě, tzv. Švestkovna.

Tiché údolí

Cestou ze zájezdu jsme sjeli do Roztok u Prahy, hned pod nádražím jsme zatočili kolem restaurace U Koruny (mimochodem, zde je venkovní dětský koutek) vpravo a dojeli až na konec ulice – k Maximilánce. Zde začíná Tiché údolí. Tichým údolím lze mimo jiné dojít do Únětic.  Procházka vede po širší lesní cesně podél potoka, často ji křižují cyklisti – pozor na ně! Trasu zvládla na kole tam i zpět má čtyřletá dcera.  Pozor – doporučuji pouze za suchého počasí a ne po několika deštivých dnech. To je z cesty zřejmě oraniště.

Naším hnacím motorem byly  KOLÁČE  U LASÍKŮ V ÚNĚTICÍCH.

Naprosto famózní koláče, sladké i slané, domácí limonády a úžasné prostředí, kde se cítíte jako doma… Kdo jedno zkusil, nechce jinak. A hlavně  – obří kus domácího poctivého koláče za 30-40 Kč.

V Úněticích můžete navštívit ještě Únětický pivovar a vychutnat si jeho pivo i kuchyni. V Roztokách u Prahy zas můžete zamířit na přívoz, převézt se do Klecan (zastavit se na hřišti) a napojit se na cyklostezku… a nebo jet po cyklostezce v Roztokách až ke „Šraňkům“, kde je také takový malý ráj pro děti. Prostě tady se nudit nebudete!

2 komentářů

  • Krásný výlet v přírodě, děkujeme za tip! Na poli akorát kvetly máky, máme super fotky! Jen pro upřesnění, to vzdálenější parkoviště u ZOOPARKU je pro osobní auta, autobusy a invalidé jsou vedeni k hlavnímu vchodu. Parkoviště pro osobní auta je cca 500 m vzdálené, můj 3 letý syn to zvládl krásně po svých i s prohlídkou celé ZOO.

    Restaurace Family hotelu Okoř je opravdu luxusnější, ale dobře vaří a je i příjemná obsluha. Seděli jsme na zahrádce přes silnici poblíž houpačky a domečku na hraní. Žádný velký odvaz, ale na zabaveni při čekání na oběd to stačilo.

    Lasíkovi měli bohužel zavřeno 🙁

    Ještě jednou díky!!!

  • Já moc děkuji za moc milé komentáře a jsem ráda, že naše zkušenosti někomu poslouží!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja