blog o cestování s dětmi

Jak zabavit děti během dlouhých večerů

Dny se nám krátí, blíží se dlouhé podzimní a zimní večery, plískanice… tak se možná bude hodit pár tipů, jak zabavit v tomto období děti. Já rozhodně zabavila minimálně sebe:-).

TELL ME A STORY

dsc02014Stačí pár kamenů, akrylových barev (já používám značku Pebeo) a hra je na světě. Prostě tahej kamínky a vyprávěj příběh. Podobné hry se dají za několik set koupit v obchodě. Tím, že si je vyrobíte, zabijete rovnou tři mouchy jednou ranou. Ušetříte, zabavíte při výrobě děti a uděláte si je přesně na míru:-). Když se nějaký ztratí, tak co, mázne se nový, ne? 

ŠPACHTLE, VŠUDE SAMÉ ŠPACHTLE

O využití lékařských špachtlí jsem psala již zde, nicméně prodávají je po 200 ks, takže jsem pátrala dál:-). Vyrobit z toho jde mraky věcí. Od puzzle přes „maňásky“, princezny (sukýnka např. z krepáku), náramky po záložky do knížky. 

Věděli jste, že ze dvou špachtlí můžete vyrobit i harmoniku? Je to raz dva, stačí dvě špachtle, dva kousky špejle, dvě gumičky a proužek papíru.

Připravíte si proužek papíru podobné velikosti jako jsou špachtle (stačí rovné zakončení). Dáte jej mezi dvě špachtle a na jednom konci spojíte gumičkou. Rozevřete vzniklé „nůžky“, natáhnete papírek a vsunete dovnitř kousek špejle až ke gumičce (je jedno, jestli na papír, nebo pod papír). Poté spojíte gumičkou i druhý konec. Nakonec vsunete druhý kousek špejle na opačný konec (stejně jako u první špejle). Harmoniku musíte vložit do úst pořádně, ne jen tak foukat, prostě pořádně rafnout rty:-). Ufoukne to i Brácháč! No a pak si jděte koupit špunty:-D. 

A na co se ještě chystám? Na tkalcovský stav:-). Zdroj: Pinterest (theberry.com)

crafty-side-181-1

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti