blog o cestování s dětmi

Výstava Retro v Národním muzeu

Tento týden jsme zahájili školkovou docházku. Žloutková po 2,5 měsících a Brácháč dokonce po třech (o naší zimě na horách se dočtete zde). A šlo to překvapivě hladce.  Ale aby toho nebylo tolik najednou, usoudila jsem, že je třeba proložit to tzv. day off. Zkrátka nastal takhle při čtvrtku čas na to si hodit áčko. Protože mateřská má tu krásnou výhodu, že je to často jen na nás, jak ten čas využijeme.

Idea byla jasná. Pojedeme do Prahy krmit labutě a projdeme Kampu, kde si procházku zpestříme herní kartou (ke stažení zde). Jenže fouklo, uletěla první čepice, fouklo po druhé, Brácháč začal hysterčit a bylo jasno: je třeba zajít do interiéru:-). Volba padla na dlouho plánovanou Retro výstavu v Národním Muzeu.

Výstava není nijak veliká, ale i tak jsme na ní strávili celkem dost času (odhaduji 1,5 hod, ale vážně přesně nevím). Prostě je tak akorát  pro dvě děti ve věku 3 a 5 let. Pokud se do Národního muzea vydáte, doporučuji u starších dětí spojit i s návštěvou stálé expozice Noemova Archa.

Retro je rozděleno do dvou částí. V jedné z částí jsou šaty. Ty zaujaly Žloutkovou, které jsme vše přibližovala stylem „To se nosilo, když byla babička malá, to nosila babička do práce…“. Teda ale ty osmdesátky, to byl nářez:-).

Ve druhé části, která je plná hraček, telefonů, televizorů, psacích strojů…,  jsme si to užili všichni. Já těžce zavzpomínala a přiznávám, že v jednu chvíli se mi až chtělo brečet, když jsem objevila hru Z pohádky do pohádky, kterou jsem hrála vždycky u babičky. Opravdu pěkné vzpomínky!

Děti nejvíc oslovila jízda na tříkolce, psaní na psacím stroji, vytáčení telefonu, zpěv do mikrofonu a focení s Oldřichem Novým. Fotky si můžete poslat přímo do vašeho emailu a je to vážně legrace.

Výstava trvá do 31.5.2017 a vstupné nás vyšlo na 120 Kč. Celé Národní muzeum je poměrně babyfriendly. V šatně si můžete půjčit zdarma golfky, což pro nás byl takový hit dne:-). Na toaletách najdete přebalovací pult a pro děti je zde poměrně hezky zařízený, čistý herní koutek.

Pokud hledáte program na volné odpoledne, určitě neváhejte!

6 komentářů

    • S detmi! Neni to velke, bez deti bych mozna odchazela s pocitem, ze jsem cekala vic. Takto to bylo moc fajn. Jen jsem zjistila, ze nejsem schopna montovat Merkura, jak jsem leva:-)

  • On už je stolní fotbálek taky retro?! No nic, fakt jsem stará 🙂
    Já jsem byla na výstavě Retro před pár lety v Národním technickém muzeu – byla taky moc hezká, akorát ne tak „family-friendly“.

    • Dobrá otázka:-D. Výstava není nijak velká, tak vám aspoň neuteče nikam daleko:-). Asi to dáte, ale nevím, jestli ho to úplně zaujme. Pro tak malé dítě bych volila raději třeba výstavu v Národním zemědělském muzeu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dotisk Toulek Alpami

Do Českosaského Švýcarska po požáru

Lyžování s dětmi v Alpách