blog o cestování s dětmi

Výlet na zámek Berchtold

Zámek Berchtold
Zámek Berchtold

Tentokrát jsme vyrazili na zámek bez ambice navštívit zámek jako takový. Naše děti jsou stále ve věku destruktorů, a tak jsme zvolili bezpečnější variantu a do interiéru ani „nepáchli“. Zámek Berchtold se nachází v Kunicích (Exit 15 na D1).

13

Když jste na zámku, jste vlastně na vícero místech najednou.  Zámecká zahrada s dětským rájem není nijak veliká, v pohodě ji projdou i ti nejmenší pěšky, nicméně pro zpestření se lze svézt v takovém tom golfovém autíčku (nevím, terminologii neznám, ale určitě se ta kára nějak sofistikovaně jmenuje).  Paní Žloutková s Bráchoségrou zde byli nadšeni a fakt jsme zde strávili fajn den.  Najdete zde miniatury hradů a zámků, dětské hřiště, perníkovou chaloupku a jiné pohádkové záležitosti, obří trampolínu, krásnou minizoo a hned vedle i dětské dopravní hřiště. Takže odrážedla a motorky s sebou! Hodně povedené bylo i peklo, tam už se ale asi naše děti nikdy nepodívají. Jednou jim to stačilo:-).

V areálu je i sportovní centrum, tenisové kurty, wellness, takže ideální na jeden celý den a každý si přijde na své.

V zámecké zahradě je dovoleno piknikovat! My jsme tuto možnost nevyužili a pořádně se nacpali výborným grilovaným masem v zámecké restauraci, resp. na nádvoří.

Pro ty nejmenší je tu přebalovací pult.

2 komentářů

  • S dětmi se sem vyplatí zajít. Ceny jsou sice vyšší ale dá se zde krásně strávit i přes půl dne. Párkrát jsme sem z Prahy zajeli a nikdy jsme nebyli zklamaní. Ted se chystáme do Soběhrd, nebyla jste tam již? Docela bych mě zajímali vaše zážitky.

  • Berchtold je moc fajn! Rozhodně se vyplatí si tam udělat i piknik a vzít dětem třeba odrážedla, ať se můžou vyžádit na tom dopravním hřišťátku. V Soběhrdech jsme nebyli. Já se přiznám, že mě podobná místa lákají čím dál tím méně. Děti jsou tam nadšené, o tom žádná, ale já se vždycky musím tak nějak přemlouvat a o V. ani nemluvím:-). Letos jim asi dopřejeme Mirakulum, to jim musí stačit:-). Ale nikdy neříkej nikdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra