blog o cestování s dětmi

Výlet s kočárkem k rozhledně Máminka

Za příspěvek děkuji Petře…
Máminka je rozhledna stojící na Vrcholu Krušné hory, věnovaná všem maminkám. Najdete ji u Hudlic na Berounsku a dostanete se k ní i s kočárkem!
Je jednoduše krásná. Téměř celá dřevěná, ve tvaru jehlanu s 96 schody. Výška celé rozhledny je 33 m. Rozhlednu projektoval architekt Martin Rajniš.

Nejlépe se k ní dostanete z parkoviště Na Vartě. Po modré značce je to pěkná nenáročná cesta, vhodná i pro kočárky. To, že vede cesta do kopce nikoho určitě nepřekvapí:-).  K rozhledně dojdete po necelých 2 km. Trasu najdete tady. 
Výhledy z rozhledny mě uchvátili, tolik zeleně bych kousek od Prahy vůbec nečekala. A když je dobrá viditelnost, můžete dohlédnout až na Šumavu.
Pod rozhlednou je možnost hezkého posezení a o víkendech bývá otevřeno malé občerstvení s prodejem suvenýrů. Rozhlednu lze navštívit celoročně a dokonce i v noci, bývá nasvícena.
DOWNHILL CESTOU DOMŮ
S kočárky, babičkami a bolavými nohami se můžete na parkoviště vrátit stejnou cestou jako jste přišli. Ale pokud máte s sebou malé dobrodruhy, kteří neustále někde poskakují a poletují určitě to s nimi dolů seběhněte lesní pěšinkou. Sešup s kameny a kořeny se jim bude jistě líbit:-).
NAUČNÁ STEZKA KOLEM DOKOLA PRO ZDATNĚJŠÍ
Pokud si budete chtít výlet protáhnout, tak kolem Krušné hory vede zhruba 7 km dlouhá naučná stezka se 14 zastávkami. V tomto případě je ideální nejprve horu obejít a výlet zakončit dobytím rozhledny 🙂
Na naučnou stezku se též dostanete pohodlně z parkoviště Na Vartě.
Výlet můžete propojit např. s výletem ke Křivoklátu a na lesní hřiště nebo do Berouna, do Sv. Jana pod skalou a Solvayových lomů  nebo do Lán, které jsou opodál. Vše jsou nenáročné výlety vhodné i pro menší děti.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy