blog o cestování s dětmi

Výlet do Besedických skal s malými dětmi

Jsem moc ráda, že se se mnou Maynka podělila o své krásné fotky z rodinného výletu do další oblasti, kterou nutně musím prozkoumat! Maloskalsko a Besedické skály. Maruška se sem vydala se svými dvěma malými dětmi. A i když trasy nejsou vhodné pro kočárek ani odrážedla, nejsou tak dlouhé, aby je ty nejmenší děti nezvládly pěšky. Ono zkrátka platí, čím členitější terén, tím větší zábava! A že tam je krásně, se můžete přesvědčit.

VÝLETY V BESEDICKÝCH SKALÁCH

Auto můžete zaparkovat na parkovišti v Besedici a pak se vydat nahoru na rozcestí turistických značek. Cestou narazíte na velkou roubenou restauraci se zahrádkou, kde je spousta atrakcí pro děti – dřevěné sochy zvířat atd. Naše děti si tu dost vyhrály. V zimě ale mají bohužel zavřeno.
Okruh se dá s přehledem projít za jeden den, my jsme si jej však rozložili do dnů dvou. Však to znáte, ta rána… než se nadějete, je oběd a v 16 hod se stmívá:-).
První okruh jsme dali po  modré a vrátili se po červené.
druhý den jsme šli po žluté.
Trasy nejsou sjízdné s kočárkem, protože tu jsou schody. Ale to tam tu tak krásné a zábavné pro děti, že nám starší utíkal a levou zadní by dal i celý okruh za den. Byli jsme nadšení.  I ta zima bych úžasné, všude samé rampouchy. Část cesty se dala zvládnout i na bobech!
První den jsme nepotkali skoro nikoho, druhý den bylo krásné počasí, tak už jsme nějaké lidi potkávali. V létě tu asi bude rušně, ale v mimosezóně naprosto dokonalý výletní cíl!

VÝLET K PANTEONU A HRADU VRANOV

Na toto místo určitě musíme ještě vyrazit i v sezóně! Tentokrát jsme se dostali jen k bráně hradu, protože je přes zimu zavřeno. Ale když se podíváte na stránky, je to pecka!

(Pozn. Dle všeho je návštěva hradu vhodná až pro starší děti, tak od 6 let výš a dle zkušeností v terénu, protože se tam opravdu leze po skalách a traverzuje).

UBYTOVÁNÍ NA BAROKNÍ FAŘE

Ubytováni jsme byli o kousek dál, v Bzí, na naprosto úchvatné barokní faře. Ubytování bylo trošku dražší, ale stálo za to. Více zde.  S dětmi zde počítají – staršímu tu půjčili tolik hraček, že nechtěl ani jít spát:-). Kromě toho tu mají k dispozici postýlku, židličku, sáňky s ohrádkou, boby… a nic víc nepotřebujete.

Další tipy na výlety s malými dětmi do Českého ráje a tip na kempování v Českém ráji s malými dětmi jsem pro vás již připravila.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přechod Dolomit s dětmi

Strach

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!