blog o cestování s dětmi

Tyrolsko s malými dětmi – jezero Pillersee a okolí

Na začátek by asi bylo dobré přiznat, že jsem spíš požitkář než lovec zážitků, nerada plánuji a spíš improvizuji. Přestože jsem projela Asii s batohem na zádech, tak dovolenou s dětmi mám raději tam, kde je splachovací záchod, teplá voda, nemusím nic moc řešit, protože všechno je po ruce, třeba mi i někdo uvaří a hlavně, musí tam mít dobrý kafe!!:) Navíc si ještě s manželem myslíme, že bychom si ten společný čas měli tak nějak rovnoměrně a spravedlivě užit všichni a tak uznávám, že třeba taková procházka historickým centrem města není pro tříleté děti něco, co by se jim vrylo do paměti. Na druhou stranu, zmrzlina spraví všechno.

 

Naše Rakouská letní dovolená byla celá trochu poznamenaná mým těžkým zánětem průdušek a prodělaným astmatickým záchvatem, takže já jela do Alp navíc jako do ozdravovny. Tím pádem jsme vynechali nějaké větší štreky (jako asi bychom je vzhledem k ochotě našich dětí chodit vynechali stejně….). V okolí se jich nabízí nespočet a druhá polovina naší výpravy – rodina mé kamarádky, absolvovala i ty. S miminem v krosně a sedmiletým horským vůdcem.

Ubytování jsme byli v městečku Fieberbrunn v krásných apartmánech, jejichž jméno Vám neprozradím, protože tam chceme jezdit i další roky a protože je kapacita značně omezena a už takhle není lehké se tam dostat, nechám si jejich jméno jako tajemství ????.  Nicméně možnosti bydlení v okolí jsou značné a tak je celkem jedno co si vyberete, všude je to krásné a všude je blízko. Kdyby ale nebylo mé kamarádky Markéty, která na rozdíl ode mě plánování miluje a která zajistila ubytování včas, jedeme možná úplně někam jinam, popřípadě vůbec nikam.

Bydleli jsme tedy téměř na pěší zóně, která byla tak akorát dlouhá na večerní promenádu do cukrárny a zpět. Po cestě jsme se pokaždé zastavili u všech výloh obchodů, restaurací a kadeřnictví, nezapomněli se povozit na malém karuselovém kolotoči za 1euro (nejlépe při cestě tam i zpět), dát si zmrzlinu…..a to nám zabralo tak hodinu a půl. Městečkem ale protéká říčka a podél ní vede stezka, kterou se dá nachodit případně naběhat desítky kilometrů v klidu, bez aut. Takže třeba na procházku s kočárkem ideální.

Celá naše letní dovolená vypadala spíš, jako bychom tam byli na podzim, a i když se nedalo úplně koupat v zurčících potůčcích a na venkovních koupalištích, stihli jsme toho dost.

Do Kitzbühelu vlakem.

Cesta z Fieberbrunnu cca na půl hodiny. Zastávka vlaku není přímo ve městě, musí se trochu popojet autem a nebo  jezdí i bus, ale s tím nemám zkušenost. Na parkovišti u nádraží jsme nechali auto a skočili jsme do vlaku. To  snad milují všechny děti:-).  Navíc když to fakt jede, včas a rychle. Nám ten den šíleně pršelo a tak byl ten výlet trochu z nouze, ale nakonec se z toho vyklubalo zábavné dopoledne. Z nádraží do centra Kitzbühelu je to pěšky daleko, jezdí tam busy a taxíky. Návštěva stojí za to, je to tam hogo fogo, maj tam dobrou zmrzku (i kafe ????). Jinak je to dost turistické místo, takže lidí mraky, obchody nabízejí všechno možné i nemožné, ale pár hezkých a zajímavých obchůdku se tam najde. Akdyž se chcete schovat před slejvákem není nic lepšího než zalézt do některého z obchůdku  „na čumendu“.

Plavecký bazén v St. Johann in Tirol

Ve vedlejší vesnici, St. Johann in Tirol je velký plavecký bazén s dětským velkým brouzdalištěm a skluzavkami a dvěma tobogány pro větší děti. Ještě větší je pak venkovní bazén s dalšími tobogány (na to ale byla zima). Myslím, že děti do jednoho metru výšky, jsou zdarma. Jinak se platí vstup na dvě hodiny. Vřele doporučuji tuhle vesnici/město v zimě. Je to tak akorát pro děti, běžecké tratě za humny a do Kitbühelu není daleko.

Jezero Pillersee

Kousíček od Fieberbrunnu je také jezero Pillersee. Tam jsme byli dokonce dvakrát. Jednou na procházce okolo jezera. My ho teda s tím vším sbíráním klacíku, lístečků, kytiček a broučků neobešli ani náhodou, ale možné to asi je a nebo se to dá v půlce přejet lodičkou. Druhá strana ale vede podél silnice a tak to nebude asi žádný velký zážitek. Podruhé jsme tam strávili půlden na pstruzí farmě. Dá se půjčit prut a chytat ryby, což také pánská část výpravy využila. Co chytíte, zaplatíte dle váhy a rovnou vám to tam mohou ugrilovat, když budete chtít. Když se nic chytit nepodaří, je tam restaurace, kde mají kromě ryb i schnitzel, což zajímalo především moje děti. Jinak je tam parádní dětské hřiště jako Noemova archa, takže nám to čekání na rybáře docela uteklo.

Lanovkou Bergbahnen Fieberbrunn do dětského ráje na vrcholcích hor 

Pár set metrů nad městem vede kabinová lanovka do kopců. Na první zastávce je velké dětské hřiště, lanový park a dá se dojít k jezírku po stezce s úkoly a navíc je tam horská dráha. Když přesednete do druhé kabiny a dojedete lanovkou ještě výš, dostanete se na sjezdovky, které se v létě promění v pastviny a tak jste rázem mezi krávami….a ta panorámata. Na lehátku s pivem v ruce je to ráj na zemi.

Svět smyslů v Saalfelden Leogang

Tady jsme strávili celý den. Svět smyslů, zážitkový park s vodními hrátkami, vyhlídková věž, překrásné vyhlídky, dobré jídlo……

Tak tohle jsme za těch pět dní viděli my, ale dělali jsme toho mnohem víc. Chceme se do těch míst určitě vracet, protože tam je nespočet možností co dělat i v zimě i v létě…..a ty hory člověka prostě nabijí energií na celý rok.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena

Lyžování s dětmi – Serfaus Fiss Ladis

Lyžování s dětmi v Bad Kleinkirchhaim