blog o cestování s dětmi

Solvayovy lomy a Sv. Jan pod skalou s dětmi

Za tip na výlet děkuji Petře.
Solvayovy lomy naleznete cca 30 min od Prahy. Je to vlastně takové hornické muzeum, kde můžete vidět různé stroje, důlní mechanizace atd.  Muzeum je v domku a zároveň se lze podívat na „mašinky“ a vozíky do těžebního tunelu (tam je pěkná zima, tak si přibalte nějakou vrstvu oblečení navíc).  Největším lákadlem pro děti je ale obnovená úzkorozchodná dráha, kterou se lze projet po okolí. Je to okruh na cca 10-15 min.

 Přímo u skanzenu je i malý bufet s občerstvením. Takže super:-).
AUTEM A PAK JEN 2 KM DO CÍLE (I S KOČÁRKY)
Parkovat můžete v obci Bubovice, kde se dá poměrně dobře zaparkovat růžně na kraji silnice a malých odbočkách. My parkovali přímo u odbočky k lomu. Pak je to asi 2 km.  Šli jsme to cca půl hodinky. Takže ideální pro lenochy, mrňouse a spěchající, co si objednali komentovanou prohlídku a nestíhají:-).  Vede tam prašná cesta, která je sjízdní s kočárkem. Mapka zde. 
PROCHÁZKOU PŘES SV. JANA POD SKALOU
Sv. Jan pod skalou

Výlet můžete spojit i s procházkou na vyhlídku ve Sv. Janu pod skalou. Ve Sv. Janu pod skalou je placené parkoviště.  Pak si můžete  „vyšplhat“ prudkou kamenitou stezkou kolem krásné kapličky nahoru na Svatojánskou skalní stěnu. A pak se kousek vrátit a podél kolejí dorazit do skanzenu. Cestou je geologická expozice hornin českého krasu i se zkamenělinami. Cesta je dlouhá cca 2,5 km, ale je náročnější a rozhodně není sjízdná s kočárkem. Mapka zde .

ZASTAVENÍ V LOMU ALCAZAR
Když už budete v těchto končinách, určitě se zastavte i v lomu Alcazar. Ten najdete zde.   O tomto výletu zase někdy příště.
Víc z této oblasti najdete třeba v článku o výletu s dětmi do Srbska. 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vodní nádrž Fláje s kočárkem

Krušné hory s dětmi

Na kole s dětmi v okolí Prahy