blog o cestování s dětmi

Solná komora s malými dětmi – výlet k Wolfgangsee

Solná komora (Salzkammergut) je jedním z míst, které prostě musíte vidět! Kombinace hor a azurově modré vody jezer vás jistojistě okouzlí jako nás. Velkým plusem této oblasti je i to, že je pohodlně dostupná z Prahy. Cesta sem trvá pouhé 4 hodiny a pokud sem nezamíříte přímo na dovolenou, určitě se tu zastavte na cestě třeba od moře. Stejně jako my. Zajížďka z dálnice je to v řádu pár minut. V celé oblasti je spousta kempů, takže zde najdete i poměrně cenově dostupné ubytování. A pokud jste milovníky kol, rozhodně je nenechávejte doma! Kolem jezer se to cyklisty jen hemží a vzhledem k terénu je tato oblast vhodná i pro ty nejmenší.

My jsme se tu oproti původnímu plánu zastavili pouze na jeden den bez noclehu, když jsme se vraceli z dovolené v Rakousku a Chorvatsku. Bylo to žalostně málo, ale stačilo to k rozhodnutí, že příště jedeme určitě sem. Minimálně na prodloužený víkend pod stan. A rozhodně se Salzkammergutcard!

Všechna jezera jsou pěkně na jednom místě, určitě se vyplatí navštívit jich víc. O našem zastavení u Mondsee se dočtete již zde. Pokud budete hledat ubytování, nevažte se s malými dětmi na ta nejznámější místa. Tak jako tak s prcky stejně v Rakousku popojíždíte auty a ve vzdálenějších místech najdete ubytování určitě levnější. A samotný přejezd autem také stojí za to. To nevíte, co fotit dřív:-).

My jsme zakotvili u nejužšího místa Wolfgangsee, v oblasti Abersee. Využili jsme možnosti projet se za poměrně rozumný peníz po jezeře bez nutnosti platit spousty EUR za výletní parník. Nám s dětmi stačila několikaminutová jízda přívozem.

Pak jsme se vydali místní zubačkou na nejvyšší vrchol v okolí, na Schafberg. Toto místo je jedním z nejznámějších, asi proto se tip na toto místo dostal i k nám. Výhledy jsou zde nádherné! Všechna jezera máte jako na dlani! A ta azurově modrá, ta vám z hlava jen tak nezmizí!

Já musím zkonstatovat, že v našem případě však tento výlet nebyl úplně nejšťastnějším řešením. Asi jsme byli po cestě příliš unavení a potřebovali jsme víc pohybu. Cesta na vrchol trvala 35 minut v plné zubačce (podobný čas zpět) a vyšla nás bez Salzkammergutcard na nehoráznou částku! Rozhodli jsme se, že se plácneme přes kapsu, když jsme den předtím trčeli 4 hodiny v zácpě na dálnici. Ale vzhledem ke konstelaci hvězd rozhodnutí trochu litujeme. Příště asi zvolíme spíš procházku podél jezera se zastavením na pláži. S malými dětmi pečlivě zvažte poměr cena:výkon:-).

Pokud máte chuť dozvědět se víc (na co si třeba během výletu na Schafberg dávat pozor, jestli vám vezmou kočárek, kde zaparkovat, jak často jezdí přívoz a kolik stojí, kam třeba ještě zavítat s dětmi) a dostat další z oblasti Salzburgu, neváhejte mě kontaktovat na sdetmivbaglu@seznam.cz.

2 komentářů

  • Máte prosím tip na konkrétní ubytování? Kemp? děkuji.

  • Zrovna s tou Salzkammergut card jsou ty slevy poměrně malé. Ten vláček na schafberg je prostě drahý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra