blog o cestování s dětmi

Kde se s dětmi vykoupat kousek za Prahou

Dnešní nálada a počasí jasně zvaly k tomu, abychom si naše odpoledne užili trošku jinak. Hned po škole jsem „naházela“ děti do auta a vyrazili jsme směrem pískovna ve Vojkovicích.

JEZERO S PÍSEČNOU PLÁŽÍ 30 MIN OD PRAHY

Cesta sem trvá z Prahy cca 30 minut a můžete se sem dopravit dokonce i poměrně pohodlně MHD, pokud neholdujete autu! Do Vojkovic totiž jezdí v delších intervalech autobus z metra Kobylisy. Autobusová zastávka je cca 1,5 km od pískovny, ale zkratkou mezi domy to bude určitě méně. Jen pár kroků od zastávky je i pěkné dětské hřiště. 

Voda byla poměrně čistá, ovšem vzhledem k tomu, jak se voda v průběhu léta mění, rozhodně doporučím si její kvalitu případně ověřit předem. 

Nezapomeňte na slunečník nebo plážový stan, protože na pláži stín opravdu není. A také lopatičky a tvrdé pečivo pro kačeny, to musí být!

Najdete tu i restauraci s dětským hřištěm, takže super. A pokud by se vám nechtělo domů, přespat můžete v chatičkách. Více info zde. 

OD PÍSKOVNY DO ZÁMECKÉHO PARKU VELTRUSY

Já osobně bych koupání spojila s návštěvou nedalekého zámku a zámeckého parku Veltrusy. O našem výletu s dětmi do Veltrus se dočtete v tomto článku. Myslím si, že by to mohla být skvělá kombinace – koupání a malý výlet na kolech ve stínu zámecké zahrady.

KAM JEŠTĚ S DĚTMI K VODĚ V OKOLÍ PRAHY

  • V horkém počasí se možná budou hodit i typy na tato místa:  super vodní hřiště v Praze Libni.
  • Únětický potok v Tichém údolí
  • Stromovka
  • a nebo ještě o kousek dál za Prahou jezero Lhota.   Je sice o něco dál, ale na druhou stranu je tu zázemí pro děti a spousta stínu.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

České Švýcarsko s puberťáky

České Švýcarsko vás potřebuje!

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku