blog o cestování s dětmi

Salsbursko s kočárkem

Pomalu se stalo tradicí, že předposlední týden v červnu vyrážíme na rodinnou dovolenou v Rakousku. Oblast Zell am See a Schladming z uplynulých let letos doplnila oblast v okolí mestečka Wagrain (kousek od známého Flachau). A byla to skvělá volba! Tato oblast měla rozhodně co nabídnout a zdaleka jsme nestihli vše, co bychom chtěli. Pokud bychom měli v Rakousku v Salzbursku doporučit jedno jediné místo, asi by to bylo toto. Kromě neskutečně nádherných výhledů, hor a přírody vůbec je tu úžasné vyžité pro děti a to doslova na každém kroku. A většina tras se dá zvládnout i s kočárkem. 

Malá ochutnávka, než se pustím do elaborátu:-).

UBYTOVÁNÍ

Ubytování jsme pro tento rok vybrali trošku dražší. Ani nevím proč, ale chtěla jsem dětem dopřát bazén. I když je v Rakousku nesčetně možností, kde se v přírodě vykoupat, takové večerní ošplouchnutí po náročné tůře má něco do sebe. Volba padla na apartmány Tannenhof ve Wagrainu. Ono je poměrně náročné v Rakousku něco vybrat, je to jak hledat jehlu v kupce sena – ono to je prostě všude krásné! To, že jsem vybrala moc dobře, se potvrdilo ještě před příjezdem. Kdy se vám stane, že vám majitel ubytovacího zařízení před vaším příjezdem napíše, že klidně můžete přijet o den dřív zcela zdarma, protože má volno?

Apartmán byl velmi prostorný, dobře vybavený (na dovolené si vaříme sami) a majitelé neskutečně vstřícní. Ranní pečivo nebyl problém, stejně tak i vyprat špinavé prádlo, ač společná pračka nebyla k dispozici. Paní majitelka s úsměvem na tváři naházela naše prádlo do pračky i sušičky zcela zdarma a jen díky tomu jsme nepřejížděli do další dovolenkové destinace, do Chorvatska, jak čuňata:-D.

Před domem byl bazén s brouzdalištěm pro nejmenší, trampolína, stůl na pingpong, houpačky a motokáry.

Hned za domem bylo čistě přírodní vyžití pro děti:-).

I když byla cena trošku vyšší, týden nás vyšel na cca 500 EUR, rozhodně nelitujeme. V ceně byla zahrnuta tzv. Salzburgersportwelt Card, díky které jsme jednou denně měli vstup zdarma do místního aquaparku a spoustu dalších slev. My jsme si však dokoupili Salzburgerlandcard, se kterou jsme měli zdarma úplně vše:-).

SALZBURGERLANDCARD

To je přesně ta kartička, na kterou nedám dopustit. V Rakousku jich nabízí nespočet, pro každou oblast je jiná, nabízí jiné výhody a lze ji získat různými způsoby. Někdy jsou tyto karty vázány na ubytování, čili je třeba hledat ubytování s touto kartou a pak máte většinu lanovek a vstupů zdarma. Salzburgerlandcard šla dokoupit, pokud jste ji v rámci ubytování neměli. Díky této kartě máte vstup na víc než 190 míst zcela zdarma. My jsme si moc dobře spočítali, že se nám rozhodně vyplatí. Díky ní jsme neplatili za žádnou lanovku, žádný vstup k Badesee, no prostě vůbec nikam. Dospělí platí navíc cca 65 EUR a dítě starší 6 let, což už byl bohužel náš případ, cca 35 EUR. Jedna jízda lanovkou zpravidla stojí cca 20 EUR a vstup do Badesee dejme tomu 5-10 EUR. Výlety se díky ní mnohem lépe plánují, prostě jezdíte, kde se dá, však když je to „zadáčo“:-D.

Kartu netřeba kupovat dopředu,  lze ji zakoupit např. Ve stanicích lanovky. Nám  ji zařídil pan domácí.

NA CO SI DÁT POZOR, KDYŽ JEDETE V MIMOSEZÓNĚ

Dovolím si tomuto věnovat samostatný odstavec, aby to nezapadlo. V mimosezóně nejezdí všechny lanovky! Resp. některé nejezdí bohužel vůbec a některé jen ve vybrané dny. Takže z tohoto hlediska je plánování výletů náročnější, musíte zkombinovat předpověď počasí a provoz lanovek, nicméně je to vykoupené menším množství lidí.

A další upozornění – všimněte si na fotkách, jak může být na horách počasí proměnlivé. Během jednoho výletu děti vystřídaly i softshellové bundy s kraťasy a cákáním se ve vodě. Na horách platí pravidlo, že lepší více, než méně. V našem batohu nechybí pořádná ponča, bundy a šátky na uši, i když je venku léto. A vyplatilo se to i letos!

PROČ TATO OBLAST

Ono je vážně těžké v Rakousku něco vybrat, protože těch míst je prostě neskutečně hodně. Já zvolila Wagrain kvůli soutěsce Lichtensteinklamm, která však nakonec byla celou sezónu zavřená. A možná že dobře tak, protože jinak vážně nevím, kam bych všechny ty výlety naskládala:-). Tolik míst jsme nestihli! Určitě příště nevynechám největší jeskyni na Zemi Eisriesenwelt ve Werfen a Bad Gastein a její Haengebruecke! To je něco, co mě prostě dost mrzí, že jsme nestihli. Tak příště!

VÝLET NA GRAFENBERG s kočárkem

Výlet na Grafenberg řadím do kategorie „Spokojená celá rodina“. Je to taková kombinace pěší turistiky a zábavy pro děti. Prostě pecka den! A vážně celý den. Počítejte s tím, že když sem vyrazíte, nestihnete nic jiného. V případě teplého počasí nezapomeňte přibalit ručníky a ev. plavky pro děti.

Grafenberg leží jen kousek od apartmánů, autem jsme tam byli ani ne za 5 minut. Co se délky trasy týká, těžko říct, jak je dlouhá. My jsme to šli prostě celý den:-D. A vzhledem k tomu, že zde můžete pohodlně jet s kočárkem, není co řešit. 

Doporučujeme s dětmi sejít z vyznačeného okruhu plného atrakcí pro děti a zajít si (i s kočárkem) na vyhlídku Spathkogel ( 1 812 m.n.m.). Je to zacházka cca na 30 minut, málokdo tam s dětmi zamíří a stojí to za to! A vy si odnesete pocit, že jste byli alespoň trochu jako turisti:-).

VÝLET MUHLBACH AM HOCHKONIG (KARBACHALM) s kočárkem

Pokud bych měla za sebe vybrat ten TOP výlet této dovolené, byl to jednoznačně tento. Ty výhledy se mi nadobro vryly do paměti! Neskutečná krása!

Lanovka Karbachalm vás vyveze do 1 570 m.n.m. a jen na vás je, jak svůj výlet pojmete. Pro děti je zde super stezka lesem a pro vás po celou cestu úžasné výhledy. Rozhodně ji doporučujeme jít v protisměru, protože tak nepůjdete tolik do kopce:-D. My jsme ji šli tak, jak jsme jít měli, čili do kopce. A protože jsme chtěli víc, rozhodli jsme se dojít až na vrchol Schneeberg (1.912 m.n.m.). Přiznám bez mučení, bylo to velké sousto. Kočárek jsme silou vůle dotlačili ke Speichersee (1740 m.n.m.) a pak jsme to vzdali. Na cestu zpět jsme se rozdělili. Kočárek šel stejnou cestou, já se Žloutkovou kolem Speichersee (pozor, koupat se zde nesmí!). Tato cesta rozhodně sjízdná s kočárkem nebyla. A k samotnému Schneebergu bychom se s ním též nedostali, teď už to vím. Ovšem pokud jej necháte v lesíku, tak daleko to už na vrchol nebylo!

Na konci okružní cesty vás už čeká Toni´s Almspielplatz, což je ráj pro děti. A pro vás též:-). Jen si nezapomeňte vzít s sebou ručníky a náhradní oblečení. No, radši dvoje.

VÝLET NA GEISTERBERG s kočárkem

Tzv. kopec duchů, který vás bude strašit ještě ve snech, zatímco pro vaše děti to bude bezpochyby vrchol dovolené. Místo, kde strávíte celý den a budete jen tupě zírat a vaše děti nebudou vědět, kam dřív. Zapomeňte na turistiku, dejte jim prostor, hoďte nohy někam do vody a spěte:-). Tento výlet doporučím zařadit na třetí, kritický den dovolené, protože během něj toho tolik neujdete.

Nejprve vyjedete lanovkou a pak si můžete vybrat, jestli se na vrchol dostanete pěšky nebo vláčkem. My jsme byli skálopevně přesvědčení, že půjdeme pěšky, však cesta měla být podél různých atrakcí. Nakonec jsme ale zvolili, díky Bohu, opačný postup. Cestu nahoru jsme absolvovali vláčkem a cestu dolů do poloviny pěšky a pak vláčkem. Bez váhání tento postup doporučuji a ještě lépe – příště bych vláčkem jela dolů celou cestu. Pěší trasa nás se Žloutkovou tolik neoslovila a rozhodně bych příště prostě jen nechala déle pohrát tam nahoře, kde toho bylo vážně strašně moc k vidění! Opět nezapomeňte do batohu přibalit ručníky!

Na Geisterbergu je i rozhledna, ze které uvidíte nedaleko malé jezírko. Až k němu se můžete vydat s kočárkem. My jsme se však s dětmi prostě nikam nedostali:-). Prostě nám to za to asi tentokrát nestálo. Den patřil jim!

A aby toho na vás nebylo málo, dole na parkovišti u dolní stanice lanovky vás ještě dorazí takové hřiště:-). Takže 0,50 a 1 EUR s sebou!

VÝLET K JAEGERSEE

Malý nenáročný výlet do přírody, tentokrát bez dětských udělátek. Nádherné jezero, ke kterému se dostanete autem. Z Wagrainu se vydejte směr Kleinarl a dojedete přímo k němu. Celé jezero jde obejít a pokud máte zdatné děti, nebo používáte nosítko, můžete se dostat až k úchvatnému jezírku Tappenkarsee. Trvá to prý dvě hodinky chůze, což je zárukou toho, že tam nebudou zájezdy babiček v lodičkách. My jsme se museli spokojit s Jaegersee.

U jezera můžete krmit labutě, stačí si vzít staré pečivo, případně poprosit v místní restauraci, jestli nějaké nemají. Pro mě, mluvící německy, bylo zdarma, pro Véčka, mluvícího anglicky, za 50 centů:-). A nebo si půjčte lodičky. Na půlhodinky to stálo 5 EURO. Jen si pro neplavce pro jistotu přibalte alespoň rukávky a plavací pásek, přeci jen, jezero je hluboké a vesty zde bohužel nepůjčují.

VÝLET NA BISCHLINGHOEHE VE WERFENWENG (s kočárkem)

Poklidný výlet ze sekce „mikroturistika“:-). Lanovkou se dostanete na místo, kde si můžete střihnout malý okruh i s těmi nejmenšími turisty. Malinký okruh, který není delší než pár set metrů, který vám ovšem nabídne tzv. 360° pohled. Pro děti tu je připravené i hřišťátko.

My jsme jej zařadili jako odpočinkový výlet v deštivém počasí a následně přejeli na menší oběd do Werfen do restaurace die Alm. Ta nás zlákala zázemím pro děti a zvířaty. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsme celou dobu běhali za dětmi, které se zvířat bály:-D. Jestli se sem vydáte, užijte si tu cestu autem! Je to skvělý zážitek. Pojedete takovou cestou do kopce, kdy si celou dobu budete říkat, jestli se tam autem vůbec smí. Tak smí:-). Ale ty výhledy! Minimálně spolujezdec si to bude užívat:-D.

VÝLET DORF GASTEIN A SPIEGELSEE s kočárkem

Asi nikdy si neodpustím, že jsme nezajeli o pár minut dál až do Bad Gastein:-(. Možná i proto řadím tento výlet až na poslední v rámci oblíbenosti. Z Dorf Gastein vás lanovka vyveze až do výšky 2035 m.n.m. na horu Fulseck a odtud vás čeká cca 6 km směrem dolů ke střední stanici lanovky přes nádherné Spiegelsee. Přes Spiegelsee se dá ve dvou místech přejít vodou a kolem celého jezera vede bosonohá stezka. Na děti tu čeká hřiště.

Pro nás nejnáročnější výlet, ze kterého bolely nohy nás všechny. Vzhledem k tomu, že po celou cestu nebylo místa, kde bychom se schovali do stínu, jsme toho měli opravdu plné zuby. Pro děti to byl poměrně monotónní terén a zkrátka je to nebavilo. Ono nejde ani tak o to, že cestou nepotkáváte žádné atrakce, to nám nevadí, ale jak se neleze přes kořeny, přes kameny, ale jde se jen a jen s kopce, je to prostě trochu nuda. 

KOUPÁNÍ VE WENGSEE

Tzv. Badesee je v této oblasti hned několik a díky Salzburgerlandcard je do většiny vstup zdarma. My jsme vyzkoušeli jen jedno, Wengsee. Voda je sice studenější, ale nám to vůbec nevadilo. No a na koupání se nedá nic zkazit:-).

KOUPÁNÍ VE WASSERWELT WAGRAIN

I když nemám koupaliště ráda, zavítali jsme do Wasserwelt Wagrain dokonce dvakrát! Ono se tu skvěle plavalo právě s prcky. A měli jsme to kousek domů, kde na nás čekal další bazén. No, ale když je to zadarmo, no nekup to:-D.

A pak už nás čekala cesta o dům dál. O další dovolené v Chorvatsku se dočtete zde. A náš návrat domů přes Wolfgangsee, čili oblast Salzkammergut je zaznamenán v tomto článku. 

SUMMARY

Co dodat? Bylo to prostě skvělé od A do Z. Příští rok, pokud vše půjde, tak jak má, bychom do Rakouska rádi zamířili. Vedle Českosaského Švýcarska, na které nedám dopustit, je to oblast, která vás určitě vezme za srdce.

KOLIK TA SRANDA STÁLA?

To je asi nejčastější otázka. Nebudu-li počítat náklady na benzín a dálniční známku, zaplatili jsme za ubytování a Salzburgerlandcard cca 17 000 Kč za čtyřčlennou rodinu. Další výdaje byly minimální vzhledem k tomu, že spoustu jídla si vozíme sebou, vaříme si sami a na výletech si vystačíme během dne s polévkou a děti se špagetami či palačinkou. A tyhle zážitky, ty nám nikdy nikdo nevezme!

15 komentářů

 • Supeer tip. My byli ještě jako bezdětní v Maria Almu. A tak jsem si to zamilovala, že jsem věděla že se do této oblasti 100% ještě vrátíme. Hodně lidí jezdí s dětmi jen k jezerům, a tohle je super tip kam i jinam 🙂

 • Supr clanek!! My byli letos za kamaradkou na kolaudacnim pobytu ve Fissu (lyz.stredisko Serfaus-Fiss-Ladis) na uplne nejzapadnejsim konci Rakouska a nestacili jsme zirat,jak „kinderfriendly“ to tam i v lete je! (to,ze je to asi nejparadnejsi stredisko pro lyzovani s detmi,co vyrazne uspokoji i dospele,jsme uz vedeli). Takze muzu jedine taky doporucit! 🙂

 • Ahoj Patriku, taky jsme tam byli s rodinou – v létě, ta příroda byla super. V únoru se tam chystáme zase tenktokrát na lyžovačku, díky za tip na hotel 🙂

 • dobrý den byli jsme česko saském švýcarsku s manželem.příští rok se tam chystáme znovu ale i 1ročním klukem.

 • Dobrý den, díky Vašemu článku se do oblasti chystáme. Který „dětský kopec“ byl podle Vás lepší? Graffenberg nebo Geisterberg? Budeme mít čas asi jen na jeden ;). Děkuji

 • Update na rok 8/2019 – Salzburglandkarte stojí EUR 76 pro dospělého, a EUR 38 pro dítě od 4 let. Pro detailní výhody klikněte na jejich stránky, ale např. lanovky a Badesee jak jsou popsány v článku pořád platí. Akorát se dají využít jen jednou, což např. pro opakovanou návštěvu Geistenberg nebo Grafenberg nelze. A věřte, že se vám může jednoduše stát, že dětí budou chtít jít znovu 🙂 Tak jen abyste s tím počítali. (Je nějaká jiná karta na okolí Wagrain, stojí EUR 60, a ta se dá využít opakovaně, ale je to jen na 3 lanovky v blízkém okruhu, na Werfenweng nebo Bad Gasten to není). Jinak samostatná jízda lanovkou je tak v rozmezí EUR 20-25 pro dospělého.

 • Zdravím, mě by zajímalo: máte někdo zkušenost, jak dlouho jde SLC poštou, když si ji objednám předem před dovolenou? 🙂

 • Několik dodatečných tipů:
  ⁃ Karbachalm, tj. v blogu popsaný výlet z Muhlbachu am Hochkonig: S kočárkem lze sjet až k parkovišti, značenou cestou pro motokáry (pozn.: nikoliv cestami pro pěší a nikoliv po sjezdovce – vyzkoušeno…). Je to 700m převýšení, krásné výhledy, místy prudký svah. Pokud nemá kočárek brzdu, solidní cvičení na břišní svaly. V půli cesty občerstvení (Zapferalm). Celkově tak 1,5 hodiny.
  ⁃ Svišti na Hochkonigu – z Muhlbachu lze autem vyjet 1500 m vysoko k hotelu Arturhaus, přímo pod fotogenickou JV stěnu masivu Hochkonig (Mandelwand). Na místě pěkné velké hřiště, minizoo včetně krotkých svišťů (!), sýrárna, restaurace. Východiště mnoha turistických tras. S malými dětmi je zejména vhodná krátká Mulmertierweg (sviští stezka), která vede kolem jejich nor; případně Mitterfeldalm (45 min jednosměrně lehce do kopce) nebo Windraucheggalm (25 min jednosměrně po rovině), obojí přes pastviny s krávami. Dvě upozornění: pasáž mezi Mitterfeldalm a Mulmertielrweg (resp cestou 18, která na sviští stezku navazuje) je velice prudká, 250 výškových metrů na méně než kilometru (Mitterfeldalm je nahoře), což okruh s dětmi trochu komplikuje. A kuchyně na chatách kromě Arturhaus je dost omezená, jen polévky / občerstvení. Parkoviště za 2.50 nebo konzumaci v Arturhausu, spořivci mohou auto nechat o cca 150 m níže zadarmo. Na Arturhausu také začíná vrcholová cesta na Hochkonig, ta ale není pro malé děti ani omylem (dalších 1450 výškových metrů na 9km, šutry a sníh, tam a zpět cca 6-8 hodin). Celkově: naše oblíbené místo, má hezkou horskou atmosféru a není to zábavní park, přesto je zajímavostí pro děti hodně.
  ⁃ Maria Alm (SZ od Muhlbachu) – další lanovka s pěkným dětským areálem (Natrun/Prinzberg). Kromě hřiště a minizoo hned u lanovky jsou za “chatou s buldočkem” lanové prolézačky. Dále veliký dřevěný hrad u občerstvení asi 10 min pěšky. Minimální vzdálenost atrakcí je dobrá na klasické alpské “polohnusně”, čili občasný déšť. Cesta zpátky do údolí je možná buď pod lanovkou skrze spoustu obřích klouzaček a toboganů, nebo zmíněnou hodně houpací lanovkou.
  ⁃ Hrad Hohenwerfen (ten, co je skvěle vidět z dálnice nad Werfen, J od Salcburku) – v sezóně a obzvlášť při špatném počasí jen pro silné nervy: fronty na všechno. Přeci jen, je to zjevný výletní cíl (převážně) pod střechou. Prohlídka je Ok, vybavení méně než na českých hradech, ale audio je i česky a ze zvonice je výborný rozhled. Sokolníci jsou jen 2x denně. Vřele doporučuji koupit lístky zahrnující lanovku. Výlet ze série “jednou to stačilo.”
  ⁃ Jeskyně Eisriesenwelt – super! Ale ne pro kočárek. Nejlepší je malé dítě do batohu (nosítka), v jeskyni je asi milion schodů a cesta k jeskyni zahrnuje dvě pěší pasáže do kopce a lanovku. I bez front se jde od parkoviště ke vstupu cca 45 minut. Tj., jednak si pořádně máknete, jednak to je na půl dne. Asi je to zjevné, ale v ledových jeskyních bývá zima (tedy při dešti pozor na mokré oblečení, bez náhradního to opravdu není dobrý nápad). Vstupné zde není zahrnuto do Salzburgerlandcard. Přes všechna upozornění shora tento výlet dokonale stojí za to, velmi doporučuji.
  ⁃ Den u Radstadtu – malá zajížďka především na Rossbrand – kopec 1750 m vysoký, lze vyjet autem zadarmo. Nejlepší kruhový rozhled ze všech vršků, kde jsme byli. Což je v rakouských Alpách zatraceně vysoká laťka. Od parkoviště na vrchol je to asi 20 min pěšky po hřebeni, hodně borůvek, pozor i vlochyně (ty nejíst!). Radstatter Hutte na vršku byla do podzimu 2019 v rekonstrukci, ale výsledek má mít nějaké prolézačky. Dole pak Radstadt, poměrně hezké historické město na krátkou procházku, poblíž různé akvaparky (Therme Amadé) a koupaliště.
  ⁃ “Velká” Salzburgerlandcard není jediná možnost. Někde dostanete v ceně ubytování místní kartu, tj atrakce a lanovky v nejbližších vesnicích jsou zadarmo, plus v širším okolí slevy. Pokud místní kartu využijete na 2-3 výlety, může být, že se Salzburgerlandcard do konce týdne už nevyplatí.

 • Tak edit, trvá to 2-3 dny, než vám přistane ve schránce 😉

 • Dodatečné tipy č. 2 🙂
  – Salzburg Haus der Natur: muzeum snů Vašich dětí v zemi, kde už leta muzeum neznamená zaprášené skleněné vitrínky. Najdete tu mořské akvárium, reptilium, interaktivní expozici vesmír, lidské tělo, zvířata Alp, voda, dinosauři, „science centre“, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet fyzikální, optické a jiné jevy… Prostě BOMBA a pozor, je to na celý den! Svoji SLC si můžete na jeden den přeměnit v tzv. Salzburger card, se kterou sem máte vstup zdarma, auto můžete nechat na kraji města a dojet sem městskou dopravou, kterou máte v rámci této kartičky též gratis.
  – Untersbergbahn u Salzburgu: když svištíte po dálnici kolem Salzburgu, KONEČNĚ se objevují hory na dosah ruky a z exitu 8 je to doslova pár minut k lanovce Untersbergbahn vedoucí na Geiereck, horu na rozhraní dvou států. Lanovka je velká kabina pro 50 lidí, prosklená snad všude krom podlahy a jízda je velký zážitek. Nahoře kruhový výhled, restaurace, mini výšlap až na samotný vrchol a pozor, citelně nižší teploty než dole 😉 S SLC card gratis, my využili jako rozptýlení cestou domů.
  – Golling an der Salzach: Aqua Salza. Místní bazén jak s plaveckým bazénem, venkovní částí s tobogánem a bazénkem pro prcky s teplou vodou, ale hlavně naprosto dokonalým wellness. Je tu snad 10 druhů sauny, samozřejmě jedině FKK 😀 My sem jeli rozmrznout z Eisriesenweltu a bylo to báječné rozhodnutí 🙂 S SLC card též vstup v ceně. Vevnitř je i restaurace, jen si musíte na recepci při vstupu do bazénu nechat nabít kredit do vstupního čipu.

 • Diky moc za skvely clanek a jeste lepsi tipy! Nejlepsi dovolena s detmi, jakou jsem kdy zazila (deti 2 a 4 roky). Bez vaseho clanku bych vubec nemela odvahu vzit deti do takovych hor. Úžasné po všech stránkách- děti si užily zabavicku, hřiště, aquaparky, my dospelaci vyhledy, hory… Jen Salzburglandcard uz se nabizi od 4 let, ale ve vetsine lokalit neni do 6 let potreba vubec 🙂

 • Dobry den, dekujeme za inspiraci jak na aktivity tak ubytovani. Ubytovani je stale krasne a se super hernou venku i uvnitr, jen jiz stoji cca 200eur/noc pro 4clennou rodinu v sezone. Salzcburg card se moc nevyplati, protoze od letoska ji muzete vyuzit na hory s detskymi hristemi az po 12hod, coz pak s malymi detmi nestihnete vse obejit. Kazdopadne deti jsou ze vsech zminenych atrakci naprosto nadsene a vubec jim nevadi, ze se projdou 5-7km. Dekujeme za tipy!

 • Loni jsme podle průvodce jeli do Schladmingu a letos Lermoos a následně Wagrain. Příští rok se určitě zde inspirujeme znovu 🙂 Rakouské Alpy jsou ráj pro děti i rodiče!

  Přidám pár poznámek k oblasti.
  1. Salzburgerlandcard (1) & Salzburger sportwelt card (2). Tady pozor každá karta nabízí něco jiného. My na ubytování dostali (2), a s ní jsme pak mohli každý den zadarmo do akvaparku. Pak minimální sleva na bobovou dráhu (3€ z 84€). U (1) je pouze jedniný vstup do akvaparku za celý týden. S (1) máte zadarmo lanovky, avšak danou lanovkou můžete jet pouze jednou za celý týden. Ale pozor. Pokud pojedete na Grafenberg nebo Geisterberg, uvidíte u pokladen ceduli, že (1) je platná až od 12h. My na Grafenberg platili, ale pak na Geisterberg nám na pokladně řekli, že mezi 9-10h můžeme jet s (1). Takže možná to je zkouší, aby z lidí vytáhli více peněz… Další věc je, že (1) se dá koupit pouze na 6 dní, takže je fajn si dopředu rozmyslet, co budete dělat a jestli se vám vyplatí. Dá se koupit i pro děti od tří do pěti let, ale to se moc nevyplatí, skoro všude je dítě do šesti let zdarma, výjimkou byl Grafenberg.

  2. Další skvělý výlet byl do Flachau. Tady se vyjede lanovkou Starjet1 do Mittelstation, kde je cca 2km dlouhá Flori’s Erlebnispfad. Na začátku si děti vezmou kartičku a vyplňují odpovědi na 16ti stanovištích. Mezi otázkami jsou i nějaké atrakce, děti bavily ty otázky, tak se na atrakcích moc nezdržovaly a cesta docela rychle utíkala. Po vyplnění dostaly děti v restauraci za vyplněnou kartičku odměnu. My jsme si předtím ještě vyjeli lanovkou Starjet2 a šli pak ke stezce pěšky, cca 3km příjemnou cestou z kopce. Den jsme zakončili bobovou dráhou.

  3. Liechtensteinklamm – cca 1km dlouhá (jedna cesta) pěkná soutěska.

  4. Shuttleberg – to jsme bohužel nestihli. Lanovkou Champion Shuttle z Kleinarl, tam by měla být trasa pro děti s lanovými parky, skluzavkami apod. Lanovka jezdí pouze od neděle do středy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja