blog o cestování s dětmi

S dětmi v Praze – Zrcadlový labyrint a Trnkova zahrada

Náš sobotní výlet jsme tentokrát směrovali do Prahy. Imaginárium a zrcadlový labyrint, Vinohradský parlament a Trnkova zahrada, to byl náš cíl:-).

Imaginárium a zrcadlový labyrint na Můstku jsme si fakt užili, protože jsme od něj nic neočekávali. A možná i díky tomu, že jsme neplatili plné rodinné vstupné 350 Kč (těch by mi asi bylo líto), ale „jen“ 175 Kč. No jo no, také vymetám Slevomat:-D.

bludisteMusím vám říct, tolik dětí mít doma, kolik jsem jich kolem sebe viděla, tak si to jdu hodit:-). Dost často jsem naštěstí nevěděla, které dítě je opravdické a chvílemi jsem byla zmatená, která z těch krasotinek jsem vlastně já:-). Řekla bych, že velikostně se toto zrcadlové bludiště plus minus vyrovná tomu na Petříně. V ceně máte ještě ale i imaginárium a také kaleidoskopické kino, které zaujalo k mému překvapení i naše děti. A mě dost uklidňovalo.

Imaginárium nebylo příliš velké a ani zde nebylo tolik atrakcí pro děti – oční klam, malování vlastním tělem na obrazovce (mám důkaz, že mám tři ruce!), laserová harfa.

Těm našim však naprosto stačila jedna jediná věc- nasvícené interaktivní pískoviště.

Pískoviště v imagináriu
Pískoviště v imagináriu

Na něm si mohly vytvořit svou 3D mapu. Nám se to dost hodilo do krámu, neboť jsem před časem v Bedřichově Žloutkové takovou mapu ukazovala a vysvetlovala, co jednotlivé barvy symbolizují.

Vinohradský parlament opět nezklamal. Stále ještě relativně cenově dostupné, ale hlavně výborné jídlo, dětské jídlo za 49 Kč (odstupňované pro ty nejmenší, přes ty větší až po teenagery) a k tomu super dětský koutek s hlídáním. Dění v dětském koutku lze sledovat na mobilním telefonu.

Trnkova zahrada v Malostranské besedě byla takovou příjemnou, krásnými obrázky zdobenou půdou. Mít jen tak takovou! Ty trámy, ach jo…

I když budu znít asi jako kulturní barbar, přiznám, že nás výstava malinko zklamala. Možná to bylo tím, že zde bylo hodně, ale fakt hodně lidí (o víkendu nikdy víc!), možná jsme za rodinné vstupné 300 Kč čekali trochu víc a nebo jiný druh interakce. Dvě věci byly pro naše děti  zajímavé – tajemná studánka až úplně pod střechou (a samotné lezení na půdu) a honění mravenců či brouků po nasvícené podlaze s jejich následným drastickým zašlapáváním nebo přejížděním na tříkolce:-).

Z dalších možností zde bylo mimo jiné několik houpaček, koloběžky, síť na lezení, harfy, dvě promítací plátna…

 

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena