blog o cestování s dětmi

S dětmi na raftech na Labi

Možná také hledáte odvahu vzít děti na vodu a stále si netroufáte? Měla jsem to podobně. Nejsem vodomil, na vodě jsem byla jednou v životě (a asi mi to plus minus stačilo:-), ale chtěla jsem tu zkušenost dětem dopřát. Jsem moc ráda, že mi náhoda přivedla do cesty Marka z vodácké agentury Zahranice. Marek mi před pár lety daroval plavbu na raftech po Labi maminkám samoživitelkám, které trávily pár dní u nás na chalupě v Českém Švýcarsku (článek o jejich plavbě zde). A já jsem se mohla konečně revanšovat!

Nervozita byla sice poměrně velká, ale teď vám můžu naprosto upřímně napsat, že je to skvělé zpestření dovolené v Českosaském Švýcarsku a hlavně: není se čeho bát!

Ve složení 10 kluků a holek ve věku 7 – 13 let a 5 matek jsme vyrazili vstříc dobrodružství!

Naši plavbu po Labi jsem označila „plavbou na košt„. Zvolila jsem záměrně úsek Bad Schandau – Königstein, protože:

  1. Je krátký a malebný.
  2. Labe mi tam přijde nejhodnější (to je samozřejmě velmi subjektivní a naprosto irelevantní point:-)))
  3. Dá se to krásně spojit s výletem.

Z chaloupky jsme vyrazili autobusem do Hřenska. Autobusy v NP České Švýcarsko jezdí v sezóně poměrně často, tak nač huntovat přírodu a zbytečně platit za parkovné ve Hřensku (letos 200 Kč/den). Z Hřenska jsme přepluli Labe přívozem (jezdí na zavolání) do Schöny. Pozor, až si budete vyhledávat spojení, idos.cz neumí pracovat s přívozem a zbytečně vám bude nabízet spojení přes Děčín. Ze Schöny jsme pokračovali cca 14 minut vlakem do Bad Schandau (jezdí 2x za hodinu). Lístek na vlak jsme si zakoupili na přívozu, nějaký spešl skupinový lístek, který nás vyšel na 18 EUR a platil pro cestu tam i zpět. Nebyl to ani Labe-Elbe.

V Bad Schandau si ty odvážnější z nás, co pro jistotu před plavbou nedehydratovaly, daly v hezké kavárně přímo v nádražní budově kávu a pak už se nás ujal Marek.

Plavba z Bad Schandau do Königsteinu trvala sotva 3/4 hodiny, protože děti zuřivě pádlovaly:-)) A bylo to boží! Pro děti to byl velký zážitek!

Příště bych snad jela i o kus dál, nebo fakt sebrala odvahu a vyrazila už z Děčína. Marek vám určitě poradí, který úsek by pro vaši konkrétní partu byl nejlepší!

Pokud tápete, stejně jako my, jak s batohy – v každém raftu jsme měli k dispozici sud na telefony, peněženky a podobné drobnosti a velký voděodolný vak, do kterého se vešly s přehledem všechny naše batůžky. Samozřejmě, balte s rozmyslem. A nezapomeňte na ručník a náhradní oblečení!

Cesta zpět vlakem – přívozem a busem krásně utekla. A já jsem si jistá, že pro děti, které dost často jezdí všude autem, byl i tento způsob cestování zážitkem.

Pokud si budete chtít cestu ještě zpestřit, doporučím popojet z Königsteinu až do Kurort Rathen a zastavit se v Eisenbahnwelten v Kurort Rathen nebo v Bad Schandau využít vlakové jízdenky a pomocí přívozu se přepravit do centra městečka (přívoz jezdí „šejdrem“, ne kolmo, tak je to pro děti taková miniplavbička). V Bad Schandau je fajn hřiště, krásné náměstí a pro děti rysí stezka vedoucí k historickému výtahu, který vás vyveze do rysí obory. Všechny tyto tipy najdete v mých knižních průvodcích Toulky s dětmi v báglu – Českosaské Švýcarsko a Toulky s dětmi v báglu- Saské Švýcarsko a okolí.

Tak plavbě zdar!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja