blog o cestování s dětmi

S dětmi na kolech k lomu Alkazar

Lom Alkazar nás lákal už dlouho a konečně nastal jeho čas! Vyrazili jsme k němu s dětmi na kolech, skejtu a koloběžce. Celá trasa slouží i lidem na kolečkových bruslích, takže se nemusíte bát a můžete sem vyrazit i s plastovou motorkou. Jen si to raději nechte na všechní den! Vydat se sem můžete buď z Berouna nebo ze Srbska. 

CESTA Z BEROUNA

My jsme nechali auto zaparkované na záchytném parkovišti pod nemocnicí a po pár minutách chůze jsme se napojili na inline stezku. Vzhledem k tomu, že bylo krásně a byla neděle, tu bylo poměrně dost lidí. Takže si dokážu představit, jak to tady vypadá v té hlavní cyklistické sezóně. Takže radím – sem s malými dětmi raději v týdnu pěkně dopoledne! A úplně nejlépe vlakem, je to krásný výlet! Z Prahy je to sem vlakem asi 45 minut bez jediného přestupu. Můžete dojet buď do Srbska, dát 2 km k lomu a zpět na nádraží(celkem tedy 4 km) nebo se vydat ze Srbska až do Berouna, což je cca 6,5 km (případně 5,5 km a v Berouně popojet k nádraží busem).

My to měli k lomu Alkazar  nějaké 3 km v jednom směru, které děti s přehledem ujely a my si to zaběhli stylem „obutá neobutá, učesaná neučesaná, ani pěšky ani na kole“, tak nějak jsme se střídali na všech jejich dopravních prostředcích:-). Lom byl pro děti opravdu ráj, protože lezení po kamenech, to je klasika:-). Měli jsme štěstí i na horolezce, pasoucí se koníky a gauč v řece.

V letních měsících narazíte cestou i na občerstvení včetně zmrzliny.

Pokračovat pak můžete až do Srbska na vlak, což jsou další 2 km a nebo se vrátit stejnou cestou zpět stejně jako my.

V Berouně je i moc pěkné dětské hřiště přímo u cyklostezky, hned naproti aquaparku, pokud byste si chtěli výlet protáhnout dál až do centra Berouna. Místní hradby určitě též stojí za návštěvu. Další atrakcí Berouna jsou jistojistě i medvědi, o kterých jsem psala v článku o lesním hřišti Křivoklát.  Nás lákalo nové volně přístupné lanové centrum v Králově dvoře (hned za kostelem), ale hra na indiány nás tak zdržela, že jsme další zastávku už vůbec nestihli.

Pokud jste zdatnějšími cyklisty, určitě můžete výlet pojmout jako okružní a vydat se po druhém břehu Berounky po stezce Sv. Ludmily, kde je dle všeho nový povrch. Minimálně v loňském roce se na stezce pracovalo.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra