blog o cestování s dětmi

S dětmi do přírody v Praze – Sedlec (s kočárkem i bez)

Praha- Sedlec a jeho okolí je ideálním rodinným výletním cílem, pokud se vám nechce vyrazit nikam autem a hledáte něco v dosahu Prahy. Sama mám takové výlety v kategorii „Trochu město- trochu příroda“. Pro lepší vysvětlení této kategorie – nejezdím na ně v softshellových kalhotách, ale hážu se trochu do gala:-). Krásné fotky mám od Klárky a společně s ní se vám pokusíme vymyslet takový malý okružní výlet. Výlet, kde spojíte jízdu vlakem, lodí, dobrý skutek, nádherné výhledy a své místo tu najde i super babyfriendly kavárna. Prostě pro každého člena rodiny něco. A myslím, že to zvládnete i s kočárkem (alespoň částečně).

Výlet můžete začít tak, že skočíte v Praze Masarykovo nádraží či Holešovicích do Vlaku směr Kralupy nad Vltavou. Praha Sedlec je vzdálen od Masaryčky cca 10 min. A pak už bude jen na vás, jak si výlet poskládáte. Možností je hned několik.

OD NÁDRAŽÍ K PŘÍVOZU

Pokud nemáte moc příležitostí jezdit přívozem, přívoz Sedlec – Zámky (zde jízdní řád) pro vás může být jasná volba. Je totiž jen pár kroků od vlakové stanice. Do přívozu se nemusíte bát ani s kočárkem! Jestli máte ještě dítě na motorce jezdící, na druhé straně přívozu ho můžete nechat provětrat pérka. Klidně můžete dojet až k dalšímu přívozu Podhoří, což je pro malé děti zvládnutelný úsek. Mimochodem, z přívozu Sedlec – Zámky jezdí autobus až před Zoologickou zahradu v Tróji. O našem výletu se dočtete zde.

OD PŘÍVOZU K ÚTULKU PRO PSY

Další možností je vydat se do útulku pro psy a s dětmi zanést pejskům a kočičkám nějakou dobrotu. Útulek je jen kousek od přívozu Zámky a měl by být otevřený v tuto dobu: např. o víkendech 12-17. Předem si ale rozhodně telefonicky ověřte, zda je možná prohlídka! Když přijdete jen tak, asi příliš nepochodíte.

U přívozu se pasou i koně. Tak snad na ně budete mít štěstí!

Už bez kočárku se můžete vydat třeba na vyhlídku Pohoří. Pokud se ale bojíte o kočárek, počkejte si raději na vyhlídku na druhé straně Vltavy.

Zpátky přívozem se pak vraťte na druhou stranu Vltavy.

BISTRO U TŘÍ BRATŘÍ S DĚTSKÝM KOUTKEM 

Jen kousíček od přívozu můžete zavítat do nově otevřeného babyfriendly bistra U Tří bratří. Dle Klárky tam mají luxusní koblížky a pro děti moc pěkný dětský koutek! Z dostupných informací na webu je tu i možnost zakoupit si např. mléčné výrobky z farmy. Pozor, velkou nevýhodou kavárny je, že má v neděli zavřeno! 

Hned za bistrem je malé dětské hřiště. Sice je u kolejí, ale takoví „vláčkofilové“ to určitě ocení:-). Dá se zde dokonce i rozdělat oheň a nebo grilovat!

Pokud jste na výletě s kočárkem, asi bych požádala obsluhu bistra a kočárek si tu na nějaký čas nechala v úschově, aby na další cestě na vyhlídku nic nebránilo.

VYHLÍDKA NA VLTAVU

K vyhlídce na Vltavu vede několik cest. Vy se můžete od bistra vydat právě podél dětského hřiště, pak ulicí U Rychty, po schodech a jste tam. A ty výhledy!

OD VYHLÍDKY DO KOMUNITNÍ ZAHRADY V SUCHDOLE

Komunitní zahrada Suchdol

Od vyhlídky to není již příliš daleko do Komunitní zahrady Suchdol. S tou osobní zkušenost nemáme, nicméně určitě stojí za to ji prozkoumat. Najdete ji zde. Třeba takové polární sluneční hodiny stojí určitě za to otestovat. V komunitní zahradě si můžete určitě udělat i malý piknik, případně rozdělat ohýnek. Detaily najdete na stránkách městské části Praha Suchdol. Za prozkoumání asi stojí i singeltreck Dirt park Suchdol, přírodní BMX dráha pro bikery. 

Pokud vás přepadne hlad, byla mi doporučena Creperie Cafe Girafe. 

K DALŠÍM VYHLÍDKÁM A NA ZŘÍCENINU

Pak už nezbývá než se autobusem přiblížit na další vyhlídku. Třeba tu V Podbabě. Najdete ji zde. Od autobusové zastávky je to jen pár schodů, což zvládnou i ti nejmenší. Pokud budete mít více sil, rozhodně se vydejte od Podbaby po hřebeni ke zřícenině letohrádku Baba a vyhlídce Na Babě. Tu najdete tady.

Tak co říkáte? Slušné, ne:-)?

Další tipy v okolí najdete zde. Když už budete v těchto končinách, napadá mě ještě fajn zakončení výletu (nebo odstartování) třeba v Imagináriu! Od vyhlídky nad Sedlcem se sem dostanete dokonce i s kočárkem procházkou Tichým údolím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

České Švýcarsko s puberťáky

České Švýcarsko vás potřebuje!

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku