blog o cestování s dětmi

S dětmi do galerie

Dnešní dopoledne se ve mně zase projevila. Každá ji v sobě má! Ta nerozhodná, lehce hysterická ženská, která je schopna během pěti minut změnit názor tak desetkrát.  Nejprve jsem si rezervovala prohlídku zámku Loučeň, pak ji zrušila, pak zas přeložila, dětem řekla jedeme, nejedeme, možná jedeme…a uzavřela jsem to tím, že mají rýmu a basta. Důvod byl jasný. Bála jsem se řídit.

Během oběda se mi zřejmě zvedla hladina nějakého hormonu, ucítila jsem v sobě odvahu, kuráž a hrdinství a po Brácháčově spánku jsem rozhodla během minuty (hurá!), že pojedeme do Prahy na výstavu Čtyřlístku. Ale pozor – BEZ KOČÁRKU! Podotýkám, že Brácháč má  jakýkoliv pobyt venku stejně rád asi jako sníh (viz. zde), kdo ho zná, ví, že toho mého hormonu muselo být ale sakra hodně :-).

Zkrátím to:

  1. Přežili jsme:-) a dokonce i s úsměvem na tváři. Spadnul jen 7x, nenesla jsem ho a stálo mě to jen jeden trdelník a pár sušenek.
  2. Provětrala jsem kozačky:-) a Chobotnici, mou novou kabelku, kterou lze nosit i jako batoh i jako tašku přes kočár.   1
  3. Zjistila jsem, že jsem asi Fifinka. Hlavně sedí 3-5. řádek.Výstava Čtyřlístek

Jsem zas o něco pyšnější na něj, Žloutkovou i sebe! Během cesty jsem zavzpomínala na své první cestování vlakem, metrem, busem… s kočárkem. Na ten stres ze schodů, podchodů, eskalátorů – a to jsem měla jen jedno dítě! Pak přišel Brácháč a najednou jsem musela zvládat kočárek a za sebou ještě dvouletou Žloutkovou… A je mi trochu líto kamarádek, které z toho všeho mají hrůzu doteď.  Stejně jako já z řízení. Jenže já jsem já. A já to prostě zítra dám! Když nebude pršet… :-).

Ještě k té výstavě. Najdete ji do konce února v Galerii umění pro děti, která sídlí hned vedle Staroměstského náměstí. Výstava je malinká, za sebe říkám, že za 200 Kč, které jsem tam nechala, jsem čekala trochu víc. Dětem se líbila, ale oni jsou nadšení ze všeho. K dispozici je velká fotostěna, Bobíkův boxovací pytel, tablety, promítačka (děti oblékají Fifinku)  a za mě nejlepší – tmavá místnost plná světýlek:-). Celou výstavu děti pátrají po 10 ukrytých myškách a luští tajenku. Pozor – tajenkou není Čtyřlístek, jak jsem si suverénně myslela:-).

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti