blog o cestování s dětmi

Restaurace a kavárny s dětskými koutky v Praze

Nedávno mířila do Prahy kamarádka z Moravy. „Pražácí, nějaké tipy“? Zjistila jsem, že snad asi jen vymetáme hospody:-). Sociálku na nás. Takže zde námi vyzkoušené.

Výtečná kuchyně za ještě přijatelné ceny. Velká uzavřená herna (i s klecí:-), ve které funguje o víkendech i hlídání zdarma. Dění v herně lze sledovat na mobilu přes aplikaci.

Výtečná kuchyně, ovšem za hodně peněz. Od pondělí do pátku lze využít nabídky Pravého italského degustačního menu (298 Kč), přičemž děti do 6 let zdarma. Funguje to tak, že vám servírují pizzu a těstoviny, dokud nepadnete. Je tam pěkný dětský koutek. Ideálně včas udělat rezervaci právě u koutku. My jsme navštívili jednou a cenu jsme si ospravedlnili takto: Dvě děti, které si dají dětskou porci, „prožerou“ cca 140 Kč, vezmeme-li je do herny, zaplatíme za každého 100 Kč, to je celkem 340 Kč, TAKŽE JSME VYDĚLALI A UŽILI SI TO VŠICHNI!! Ovšem musíte pít jen vodu, nápoje jsou velmi drahé.

Tady omládnete. Místo, kde se setkávají lezci. Takže Véčko tam prožívá dejavu. Prostě bar, kde se i dobře vaří.  Je tam PROSKLENÁ hernička, takže ideál:-)

Velmi pěkná restaurace, ceny za denní menu přijatelné. Vnitřní koutek malý, ale čistý. Velká zahrádka s velmi příjemným posezením. A dětským hřišťátkem.

Výborná kuchyně, ceny trochu vyšší. Luxusní tatarák. Chodil sem Havel:-)! Vnitřní koutek není, pouze venkovní uzavřené hřišťátko s lezeckou stěnou, které můžete pozorovat, sedíte-li uvnitř.

Všude po restauraci koleje a vláčky, které vozí na stoly pití. S kočárkem se nedostanete ke stolu. Jídlo nám tedy příliš nechutnalo, nabídka dětských jídel celkem ve smaženém duchu. Paní Žloutková byla krapet naštvaná, že na vláčky nesmí šahat a Brácháč se neptal, ten rval ruce všude. Takže děti do dvou let někam přivázat.

Taková „normální“ restaurace s venkovním posezením na dvoře, kde je zázemí pro děti

Tvůrčí kavárna, kde si děti mohou pomalovat např. hrneček, talířek. Vnitřní kouteček jen miniaturní (jen koš s hračkami), ale venkovní posezení na uzavřeném dvorku s pískovištěm a houpačkou pro děti. A hlavně s kamínkama.

Perfektní! Dokonalá venkovní zahrádka, kde se děti fakt vyřádí. Uvnitř rovněž dva dětské koutky.

Klasický světozor s dětským koutkem (Ikea kuchyňka)

Útulná kavárna s malým dětským koutkem

Kavárna, která mě překvapila svým zázemím pro děti. Dětský koutek a dokonce i koutek s kuličkami, kde se děti fakt vydovádí. Jediné mínus – jsou tam schody, s kočárkem se tam blbě leze:-)

MSLNA KAFKA Praha Florenc

Kavárna disponuje dětským koutkem i přebalovákem. Koutek je ohraničen ohrádkou, takže nikdo neunikne. Je však celkem zpustlý, hraček pomálu. Pro plazící děti doporučuji na koberec vlastní deku.

PÁR TIPŮ OD VÁS

Je tam dětský koutek, mají dětská menu a je to tam fakt super. Není to jen kavárna, ale chodí tam lidi na oběd a hlavně tam mají čerstvý chleba a vlastní pomazánky. Stojí za vyzkoušení! A je to kousek od Hl.n., takže případné návštěvy mohou nerušeně chroupat jídlo téměř do odjezdu:-)

Je tam také dětský koutek, měli jsme tam oslavu narozenin pro děti z plavání (asi 9 mimin) a obsluha byla senzační:-)

 • CROSSCAFE PRAHA 7 HOLEŠOVICE (STROSSMAYERÁK)

Kavárnu jsem zahlédla z tramvaje, nicméně dle fotek vypadá dětský koutek celkem slušně. Potřeba vyzkoušet.

 • VÝTOPNA PRAHA 1 NÁMĚSTÍ REPUBLIKY PALLADIUM

Nově otevřená Výtopna. Koncept popsán výše. Opět slabší nabídka jídel.

vyloženě baby friendly prostředí. Mají tu různé hrací koutky pro různé věkové skupinky, ale platí se tzv. hračkovné (75,-/den, u sourozenců 35,- za dítě). O nedělích pořádají i narozeninové party.

Celkem pěkný dětský koutek, není nijak ohraničený, ale je jakoby ve výloze, takže pro deti sranda…a velmi příjemná obsluha

Parádní místo ideální pro rodiče i děti v samém centru Prahy. Nachází se nedaleko Negrelliho viaduktu na Florenci, ale protože je uprostřed vnitrobloku starých kasáren, nadchne jak svým klidem a atmosférou, tak perfektním vyžitím pro děti. Pod širým nebem si tu můžete zalenošit v příjemných křesílkách, vylézt na minirozhlednu, pohrát si s dětmi na písku, zahrát si pinčes, zacvičit jógu nebo zajít večer na film či koncert. Děti tu mají v létě přichystanou káď s vodou, kde si mohou hrát. Je tu spousta prostoru, kde mohou drandit na odrážedlech či kolech, aniž byste museli trnout hrůzou, že je něco přejede. K pití si dáte kafčo, pivko, víno, panáčky nebo koktejly. K jídlu nabízí vždy alespoň něco malého.

 

 

 

13 komentářů

 • Ještě je celkem pěkný dětský koutek na Hradčanský – Cafe Záhorský, není nijak ohraničený, ale je jakoby ve výloze, takže pro deti sranda…a velmi příjemná obsluha

 • Dobrý den, stavte se u nás Thomas Coffee s dětským koutkem. Máme velký koutek v restauraci a venku je zahrádka s trampolínou. My se nacházíme na Topolova 2916/14, Praha 10 zahradní město. Tel pro rezervaci 774928993

 • U nás v italské restauraci Rugantino . Krizovnicka 12. Praha 1. Ihned na tramvajové zastávce Staromestska je taky nové udělaný detsky koutek. Přijde ochutnat naše tradiční italské pokrmy a nechte si deti a klidu pohrát! Není třeba rezervace, Mista je dost pro všechny!

 • Naše milovaná Kavárna Muzeum je bohužel od Vánoc zavřená, resp. místo ní je jiná, pro děti dost nevhodná restaurace/kavárna. Nicméně, shodou okolností jsme vypátrali, že personál a koncept kavárny Muzeum se přesunul do restaurace Korkorán v areálu Vltavanů v Praze 4-Bráníku. Venku obří dětské hřiště, Vltava, uvnitř prostor na dětské oslavy atd. Máme prověřeno, chodíme tam docela často.

 • Díky moc všem za tipy! Seznam upravím, hned jak se k tomu dostanu:-). Teď jdu prát 150 praček:-).

 • V Cafe Zahorsky je to spis jen detsky koberec nez detsky koutek 😉 Obsluha , souhlas , prijemna.

 • Dnes jsme byli v CrossCafe na Strossmayeráku…Vstup je po schodech, ale když jsem se obsluhy zeptala, zda se mohu dostat dovnitř s kočárkem, obsluhující muž mi pomohl ochotně dovnitř. Dětský koutek je úplně vzadu, maličký a za rohem, je do něho vidět jenom od jednoho stolku, jinak ne. Je tam čisto, hraček dost, spíš pro menší děti, ale v pohodě. Ochutnali jsme výborný mrkvový dort, dobré kapučíno a výborný tvaroh s malinami. Pro děti bezva občerstvení, mají ke koupi polévky, chia pudink, tvaroh s ovocem, jogurt s musli, krásné dortíky, bagetky, smoothie, ovoce…

 • Dobrý den, můžu se zeptat, zda se dá sedět za stolem vedle dětského koutku? Děkuju.

 • Kavarna Muzeum… Odkaz je na kavarnu v technickem muzeu v Holesovicich…to opravdu neni blizko hlavního nadrazi.

 • Dobrý den, super tipy. Pro jak velké děti je vhodný ten koutek
  ve Vinohradském parlamentu? Díky! 🙂

 • Taktiez je velmi pekna a prijemna kaviarnicka, kde su deti vitane a je pre ne pripraveny krasny maly detsky kutik na Střelnični pri Kobylisych na P8, KL cafe. Velmi prijemna obsluha????

 • Dobrý den,platí se u vás koutek a je možné sezení blízko u koutku?Děkuji.

 • Kavarna a pekárna v Cestmirove ulici v Nuslích má pěkný dětský koutek také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Restaurace s dětským koutkem v Praze 5

Restaurace a kavárny s dětskými koutky všude možně