blog o cestování s dětmi

PROČ?

Čím dál častěji vedu diskuze (jak sama se sebou, tak s okolím) o tom, proč vlastně píšu tento blog. Když jsem ho před dvěma lety začala psát, netušila jsem, do jakého světa se to pouštím. A vlastně jsem tady v tom světě pořád ještě takové vyjukané kuře. Blog je poměrně silný nástroj marketingové komunikace. Obecně se říká, že nejsilnějším nástrojem marketingové komunikace je „šuškanda“. Zjednodušeně řečeno, „jedna babka (čili blogerka) povídala“ prostě prodává nejlíp. A kdo v tom umí chodit, může si blogem asi i poměrně slušně vydělávat. Což já tedy rozhodně nejsem:-).

Minulý týden jsem trpěla trochu nespavostí a jeden z večerů jsem zasvětila bezcílnému surfování na internetu. Samozřejmě jsem se zaměřila na blogy. Možná i proto, že na mě odevšad vyskakovala blogerská soutěž Mama blog roku. (Tleskám všem maminkám, které vedou blogy! Přijde mi strašně fajn, že se v tom našly a baví je to stejně jako mě.) A tak jsem se zajímala, co se kde píše a jak se píše a proč se to píše. A také jsem přemýšlela, proč se to vlastně všechno píše a kdo to vlastně čte. Obohatila jsem svůj slovník o slova třeba jako give away, vlog a pod. A především jsem došla k závěru, že bych byla ráda, abyste o mém blogu věděli pár věcí. Nevím, jestli na ně mám být pyšná, nebo brečet, jak neschopná jsem:-).

Z BLOGU NEMÁM ŽÁDNÉ PŘÍJMY (ANI V NATURÁLIÍCH)

Buď jsem blbá nebo naivní, ale je to tak. Však ono si mě finanční štěstí jednou najde:-). Věřím tomu, že jednou svými vlastními silami vytvořím nějakou hodnotu, za kterou po mně lidi budou házet svazky bankovek a já to budu uklízet vidlema. Prostě jednou stejně vydám super průvodce, který se stane bestsellerem:-)! A když ne, tak si z něj postavíme v garáži hrad!

NABÍDKY NA PROPAGACI UBYTOVACÍCH (A JINÝCH) ZAŘÍZENÍ ODMÍTÁM

U mě nenajdete žádnou „zaplacenou“ recenzi. Věřím tomu, že recenze se tvoří nejlépe, nejsou-li ovlivněny žádným vedlejším zájmem. Přeci se nenechám někde ubytovat zadarmo a pak nenapíšu, že to tam stálo za starou bačkoru a pronajímatelka byla husa, ne:-)? Pokud by mě do budoucna chtěl někdo zadarmo někam pozvat, ráda přijedu, to ne že ne:-). Ale chválit nikoho na povel nebudu.

PAKLIŽE PODPORUJI NĚJAKOU SLUŽBU ČI PRODUKT, DĚLÁM TO Z ČISTÉ LÁSKY ČI OBDIVU

Na svých stránkách neprodávám žádný produkt a ani nejsem za propagaci placena. Pokud tu najdete zmínku o něčem, co mi přijde jako super věc, najdete ji především proto, protože mám ráda nadšence. Nadšence, kteří mění své životy a jdou si za svým snem. Mám tu nachystané rozhovory se super zapálenými ženami, maminkami, které se rozhodly jít do rizika a podnikat. Můžete se těšit na rozhovor třeba s Pikle z pytle, Prosím spinkej či Ani-muk. Třeba nakopne i vás! Svůj sen si třeba právě teď plní i Play Everyday. Je strašně fajn jít si za snem. I pokus se počítá!

MOMENTÁLNĚ BLOG FINANČNĚ DOTUJI

Jestli jste si doteď neťukali na čelo, tak teď si ťukat budete. Jo, stojí mě to peníze. Ať už je to nezbytná IT podpora, platba domény, archivace stránek apod. V současné chvíli řeším to, že stránky poměrně často padají. Nezbývá, než navýšit tarif v čemsi, nějakém virtuálním prostoru, prd tomu rozumím a platit víc… Pomalu to začíná být neúnosný stav a musím začít přemýšlet, jak tohle vyřešit:-(. To je vlastně hlavní důvod, proč vám to tady tlačím do hlavy. Zkrátka musím najít cestu, jak pokrýt náklady, které s existencí blogu vznikají a jaksi není nikoho, kdo by je zacvakal:-D.

PROČ TO TEDA SAKRA DĚLÁM? 

Vedle cestovatelských ambicí, čili snahy najít na oplátku inspiraci od vás, je těch důvodů hned víc.

  • Seberealizuji se. Asi mám potřebu si takhle virtuálně popovídat. Je to relaxace. Člověk si pročistí hlavu.
  • Asi potřebuji svou denní dávku i počítače, prostě zvyk z korporátu:-).
  • Snažím se přesvědčit sama sebe, že mám na to vykročit do neznáma a dělat něco, na co nejsem zvyklá. Vykročit ze zajetých kolejí. Dělat něco, co neumím a chtěla bych se naučit. Hledám cestu, cestu, kam jít dál po mateřské. Učím se nové věci.
  • Tajně doufám, že se mi podaří nakopnout i jiné maminky na mateřské, které doma sedí v koutě, fňukají nad svým stereotypním životem a zuřivě smskují manželům, kdy už dorazí z práce, aby zabalily batůžky a vyrazily vstříc novým dobrodružstvím.
  • Snažím se dokázat světu, že každý z nás si za svým snem jít může, že je to vážně jen a jen na nás. A ráda budu inspirací pro někoho, kdo váhá, jestli jít do rizika a začít si plnit své životní sny. Protože já si je plnit začínám. Ale o tom zase někdy příště.

Tak a teď jdu smolit ten výlet do Úštěku. Protože to bylo tak super, že by byla velká škoda, aby to svět nevěděl!

 

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kolegialita na sítích

Rozloučení

#TEEN Kurz první pomoci pro děti