blog o cestování s dětmi

Přívozem do ZOO (a Botanické zahrady) v Praze

Pražskou ZOO v Tróji zná asi každý. Před poslední cestou tam jsem si (opět) vytyčila jasný cíl. Že cílem nebude cíl, ale celá cesta. Ostatně nemám nikdy ambice vláčet děti celý den po ZOO (v duchu „za ty prachy tu budeme co nejdýl“), ale chci si s nimi ten den prostě užít na pohodu. Tentokrát jsme použili téměř všechny možné dopravní prostředky. Auto, autobus, vlak, metro a loď. Jasně, mohla jsem do navigace hodit „Zoo“ a nechat se vyplivnout přímo před branami, vycvakat 100 Kč za parking a hotovo.  Ale nechtěla jsem:-). 

Nechte pro jednou auto doma a vydejte se do ZOO městskou. A když budete stát před branami ZOO a čekat na autobus směr Holešovice, zkuste jet na opačnou stranu do Podhoří. Jen pár minut jízdy autobusem se dostanete na přívoz přes Vltavu, který bude pro děti určitě pro děti zajímavým zpestřením výletu. Na druhém břehu Vltavy jezdí spousta autobusů směr Dejvická (cca 10 min jízdy), odkud je to tramvají či metrem všude v Praze tak nějak „kousek“.

A tady ještě pár fotek ze ZOO. Je to tam fajn. Ale v lese je v lese. A ve skalách je ve skalách:-).

BOTANICKÁ ZAHRADA V TRÓJI

Příště si zajedeme ještě do Botanické zahrady v Tróji. Tip od někoho z vás. Děti můžou zahradu projet na odrážedlech, což je velké plus:-). A připravena tu pro ně je i herní mapka, takové malé pátrání po botanické zahradě. Určitě vyzkoušíme!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga