blog o cestování s dětmi

Přívoz a vyhlídka Klecánky s malými dětmi

Pokud hledáte tip na půldenní výlet s dětmi jen kousek od Prahy, kde můžete spojit jízdu přívozem, dovádění na hřišti, procházku lesem, úžasné výhledy na Vltavu, krmení labutí a v létě i stavění hrází v potůčku, tak zpozorněte. V Klecánkách totiž najdete toto všechno. A pokud to propojíte ještě s jízdou vlakem, máte u dětí zřejmě vyhráno!

Výlet do Klecan můžete začít z několika směrů. Pokud jste z Prahy, doporučím Vám pro tentokrát nechat auta doma a spolehnout se na hromadnou dopravu. Nasedněte na vlak a vydejte se do Roztok u Prahy. Cesta trvá necelých 20 minut, což je tak akorát, že se děti ani nestihnou nudit:-). V Roztokách se vydejte směrem přívoz, což je nejprve pár metrů podél hlavní silnice směrem do kopce. Na první odbočce se vydejte vpravo a už se pomalu dostanete mimo veškerý provoz. Cesta od nádraží k přívozu je sjízdná s kočárkem a zabere vám cca 10 min „dospělé“ chůze.

Při čekání na přívoz budete mít možná štěstí na labutě či kačeny, takže nezapomeňte doma vhodnou krmnou směs pro vodní ptactvo. Pozor! Přívoz jezdí ve všední dny až odpoledne! S kočárkem není problém se přívozem přepravit, jedná se takřka o bezbariérový přístup.

V Klecanech hned u přívozu vaše děti možná zláká venkovní posilovna, nicméně pokud je budete směřovat víc vlevo po cyklostezce, stačí jen pár kroků a jste na hřišti:-).

Cesta na vyhlídku vede nejprve podél řeky, takže se sem můžete alespoň na kus cesty vydat v pohodě i s kočárkem či odrážedly. Cestou roste asi pět kaštanů, takže na podzim je o zábavu postaráno. Nám kaštany zpestřily celou cestu na vyhlídku, protože jsme si je házeli celou cestu před sebou a honili je. Teda děti, já pouze házela:-D.

Po cyklostezce dojděte podél zdymadel až k autobusové zastávce Klecánky a zde se již napojíte na naučnou stezku. Naučná stezka již s kočárkem sjízdná není. Terén je členitý, vede do kopce, cesty se občas změní v pěšinky. Vzhledem k tomu, že NS není příliš dobře značená, může se stát, že sejdete z cesty stejně jako my. Ale nepanikařte. Intuitivně lesíkem dojdete snad po jakékoliv cestě vzhůru a vždy se napojíte opět na hlavní cestu vedoucí k vyhlídce. Ale raději si do mobilu stáhněte či vyfoťte kus mapky. Vyhlídka ale stojí za vaše pátrání!

My jsme šli očividně špatně, nějak jsme se lesíkem procházeli sem a tam směrem vzhůru. Pro cestu zpět doporučím cestu, kterou najdete zde. Čili za vyhlídkou jít podél oplocení a stále se držet na každé křižovatce vpravo.

Celý výlet nám i s vydatným sběrem kaštanů a hrou na hřišti trval 3 hodiny. Takže ideální volba na půldenní výlet! 

Tento výlet můžete zakončit pěkně v teple třeba na výstavě v Roztokách u Prahy.

3 komentářů

  • To je krása! Tak snad bude někdy to babí léto (na podzim) a budeme moct vyrazit!

  • Dnes jsme se vydali do klecanskeho háje a na vyhlidku. Cíle jsme našli, ikdyz jsme zabloudili a cestu si trochu zkomplikovali. Odrážedlo jsem musela občas nést, protože kamení a větve byli opravdu nepříjemné. Značení NS je opravdu matoucí. Vyhlídka je poměrně dobře přístupná z druhé strany, okolo hajenky a pramene.

  • Inspirovali jsme se a vyrazili. Jak jsem zpětně zjistila, šli jsme na jinou vyhlídku, než je v článku, která je blíž, dobře značená a i sjízdná s kočárkem. Ale vzhledem k tomu, že na výlet jsem měla celkem 4h, včetně cesty a čekání na přívoz (takže 2h v reálu), s miminem v nosítku a tempo určovalo dvou a půlleté dítě, kterého zajímají všechny klacky a kamínky na zemi, to bylo akorát…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga