blog o cestování s dětmi

Jak přežít vedro v Praze – hřiště s vodními prvky a dětská herna

Zářijové vedro mi dává pěkně zabrat. Jsem spíš podzimní až jarní typ. Prostě jak se mi opotí obličej, začínám být nervózní:-). Jenže to mám vyrazit s dětmi na koupaliště? Ta představa těla na těle a koupání toho všeho v jedné „vaničce“ mě dost děsí, takže tudy cesta nevede. Šla jsem na to od lesa. Řekla jsem si, že to počasí přímo vyzývá k tomu být venku, být někde u vody. Tak jsem s dětmi zalezla dovnitř! Střihli jsme si áčko ve školce a vyrazili naprosto nelogickým směrem, do Prahy do herny! No fuj, že:-)? Jistě, mohli jsme to vedro strávit někde v lese u potůčku, ale víte co… Někdy stojí za to přimhouřit oči, zatnout zuby a vrhnout se do světa trampolín, kuliček a skluzavek. Ono je to baví!

DĚTSKÁ HERNA BRUMBAMBULE

Vlak, podchod, metro, eskalátor, tramvaj, … to všechno s kočárkem, dvěma dětmi, třemi sadami náhradního oblečení a deseti koníky pod kočárkem. Dřív sci-fi, dnes levou zadní. Velká dětská herna Brumbambule v Kolbence dělá divy:-). Tak poslušné děti jsem dlouho neměla! V celé obří herně bylo všeho všudy pět dětí a v době oběda jsme měli hernu dokonce jen sami pro sebe. Pro děti tu je spousta zábavy – trampolíny, prolézačky, obří skluzavky, šlapací motokáry, každý si tu najde své. Zabaví se tu i ti nejmenší. Milé je, že zde myslí na děti ve všech směrech – naše děti byly nadšené z dětských wc:-D. A co je milé a ne vždy obvyklé, dospělí zde neplatí vstup. Strašně dlouho se mi nestalo, že bych někde seděla, pila teplé caffe latte a sledovala děti… Přišlo mi to jako zasloužený balzám na duši! Díky za tento nápad!

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ S VODNÍMI PRVKY V LIBNI

Odpoledne následoval přesun metrem B (Kolbenova – Invalidovna) a tramvají č. 3 (Invalidovna – Stejskalova) k dětskému hřišti s vodními herními prvky v ulici U Českých loděnic. Cesta nám trvala 12 minut. Z tramvajové zastávky Stejskalova jsme šli krátkou procházkou ulicí K Libeňskému zámku přes Thomayerovy sady, které jsou plné stínu (doporučuji mapku s sebou, nebo se ptát pejskařů). Cesta je hodně do kopce a z kopce, ale nabízí výhled na Prahu.

Další možností, jak se na hřiště dostat, je odbočit z ulice Zenklova přímo do ulice U Českých loděnic. Tato cesta je cyklostezkou (A2, Vltavská), která vás zavede např. do Karlína, do Tróji, či do Stromovky.

Samotné hřiště bylo prostě skvělé! Vodní herní prvky děti zabavily na celé odpoledne. Hřiště je skoro celé ve stínu a prostě nám tam bylo i v tom dnešním vedru moc fajn. Doporučuji vlastní bábovičky a kyblíčky s sebou, stejně tak i ručníky! Hned vedle hřiště je WC ve velmi dobrém stavu a dokonce i s přebalovacím pultem. Co se tam děje po nocích, to musí člověk vytěsnit:-). Jen se připravte na pár vos, které krouží kolem vodních ploch – eventuálně přibalte něco na případný bodanec.

My jsme si dnešní den fakt užili! Zítra ještě dáme ten potok v lese, rozloučíme se s létem a budeme se těšit na podzim!

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra