blog o cestování s dětmi

Osm dětí v Pekle

A my se za to nestydíme! Prostě jsme tentokrát vyrazili na ryze dětskou, nechutně neturistickou, bezstresovou dovolenou do Pekla v Josefově Dole. Jestli jsme pěšky ušli 100 m od hotelu, tak to bylo moc. Jediný výlet, který jsme absolvovali, byl autem – do Hrabětické minizoo Zde jsme asi 5 minut řešily, jestli se tedy pěšky vydáme k přehradě Josefův Důl (já už tam byla i s dětmi, já se nemusím cítit tak provinile!), ale opakovaně jsme se přes výčitky svědomí ujistiy v tom, že jsme na ryze dětské dovolené a že na hřišti nám všem přeci bude lépe. No kdo by také chtěl poslouchat celou cestu „Už tam budeme?? Ploč tam jdeme??? Já chci na hřiště!! Mě bolí nohy…nést ci….ci…neci…hop hop (mamko vezmi mě)…mam hlad…ja tam neci….ci domu…..beeee a buuuu a beee“…brrrrr.

8

No, není lepší dát si na terase Caffé latte? Prý mám děti vést k turistice. Hov… hov… zlatá rybka! Celé léto se s nimi tahám jak kočka s koťaty, tak proč nehodit za hlavu všechny ty ambice být dokonalou matkou a prostě se nepřevtělit do líného sobečka!

Takže jsme je zavřely do klece:-).

27

28Osm dětí, pět  matek. Kolona vystresovaných a lehce opocených matek za volantem. Stopadesát párů bot, sem tam nějaká láhev vína, pečlivě ukryté brambůrky (to přeci pálí, děti, to děti nepapají!), tři dny v pekle a MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST NA VŠECH FRONTÁCH.

Hotel Peklo – je to prostě takový dětský sen a rodičova noční můra. Mraky hraček, mraky dětí… na druhou stranu mraky rodičů, kteří jsou na tom stejně jako vy. Takže si tu člověk užije i krapet té škodolibé radosti, když to řve někomu jinému, než jemu. A hlavně – nikdo z personálu tu na vás nekouká, co že to jako máte za spratky! Protože ti tu jsou na denním pořádku:-).

V hotelu najdete naprosto vše, co pro děti potřebujete. Tři velké herny, nočníky, židličky, lehátka, bryndáky, dětské příbory, odsávačku, přebalováky, vaničky… obří hřiště, velký stan s milionem motokár, motorek, odrážedel a srážedel, velké trampolíny, vnitřní bazén, sauna, malý lanový park a lesík na stavění domečků… a v zimě je hned přes cestu lyžařský vlek pro první dětské  lyžování. Ale co udělá radost i těm zoufalým rodičům, kteří kvůli absenci hlídání ratolesti už 100 let sní o svém návratu na lyžařské svahy Alp. Od hotelu se na lyžích dostanete až do údolí Josefova Dolu, kde najdete i půjčovnu lyží. Pak se díky vleku dostanete i se  výbavou zapůjčenou pro vaše dítě zpět.

Hotel se nachází na kopci s hezkým výhledem. V zimě je třeba určitě nazout řetězy. Asi 100 m od hotelu je krásná vyhlídka, ovce (my byli svědky toho, jak se vyrábí jehňata :-). Jinak chcete-li se vydat na procházku, musíte buď hodně do kopce, nebo z kopce. S kočárkem dojdete po asfaltce s takřka nulovým provozem kolem penzionu Hájenka do lesa (do kopce), směrem dolů do Josefova Dolu.

Od hotelu ani na krok, JEDINĚ AUTEM:-)

Náš jediný výlet byl do Hrabětic. Hrabětice jsou moc hezké, takové pole- louky- lán. Mě osobně oslovily mnohem víc než Josefův Důl.  Místní minizoo u komplexu Dřevona je opravdu mini. Ale co, alespoň jsme nemuseli udělat zas o tolik kroků víc. Dětem udělala radost i jízda na koníčcích.

Parkoviště je u kapličky, nelze je přehlédnout. Slouží i pro návštěvníky přehrady Josefův Důl.  V minulosti jsme v Hraběticích vyzkoušeli i restauraci Heidi, která je vidět z hlavní silnice od Dřevony. Zde je malý dětský koutek na hraní a dětské židličky.

K výletům se dostanu zase jindy, protože v Jizerkách jsme nebyli poprvé. Určitě ještě přiblížím výlety k přehradám Josefův Důl a Bedřichov,  potom také  Královku, samotný Bedřichov, bazén v Jablonci nad Nisou, výlet na Ještěď a sjezd na koloběžce, bobovou dráhu v Janově nebo Kryštofovo údolí…

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena