blog o cestování s dětmi

Okoř s dětmi a kočárkem

Jeden z výletů, který jsem tentokrát s dětmi neabsolvovala já, ale stojí za sdílení: Okoř. Mimochodem, místo, kde jsme si řekli, že si řekneme „ano“. Pojďme se společně podívat, jaké všechny cesty vedou na Okoř a kam se z Okoře vydat dál.  Čím dál tím víc přicházím na chuť roadtripům:-). Čili stanovit si výletní cíl a cestu si zpříjemnit různými zastaveními. I s tím rizikem, že do cíle nikdy nedojedeme. 

O Okoři toho na blogu padlo už víc. Mimochodem, zmínku o naší svatbě najdete tady.  Před návštěvou se rozhodně vyplatí sledovat stránky obce, protože na Okoři se pořádá spousta akcí. Program na rok 2017 najdete zde.

Samotnou cca 30 min komentovanou prohlídku zříceniny zvládnou i děti. Teda ty naše ji zvládly s přehledem a vlastně je i bavila:-). Ideálně, pokud je na to dobře připravíte. Brácháč se rozhodl Okoř dobýt s puškou v ruce a indiánskou čelenkou na hlavě. Já si říkám, proč máme kostýmy pro děti jen na maškarní, když se s nimi dá krásně vyhrát i takhle v terénu. Přenesme dětskou hru ještě trochu více ven! Nahoďte děti do kostýmů rytířů nebo princezen a dopřejte jim nevšední zážitek venku! Neorganizovaně, prostě jen tak.

Okoř je fajn výletním místem třeba v horkých letních měsících – můžete se tady osvěžit v místním potůčku. A když půjdete podél něj, dostanete se kolem starého mlýnu až k retro hřišti:-).

KDE SE NA OKOŘI OBČERSTVIT

Stylově se můžete najíst v restauraci Family hotel Okoř. I my jsme si tam celí zablácení dávali čaj a nikdo se nad tím nepohoršoval:-). A nebo hned vedle hradu najdete restauraci Dělová bašta a cukrárnu.

JAK NA OKOŘ

Kromě auta se sem s malými dětmi můžete dopravit třeba autobusem. Z Dejvické jede autobus přímo k Okoři. A nebo se nechte zavést o kousek dál, až do Kovár. Pak vás čeká 5 km dlouhá procházka na Okoř. Více o této trase zde. Pro připomenutí pár fotek, jak to cestou vypadá (s kočárkem to jde, ale za sucha a občas s menší pomocí). Případně můžete vyrazit i cyklohráčkem do Kovár, na Okoř pěšky a pak autobusem zpět do Prahy (pokud tam tedy jedete:-).

KAM V OKOLÍ OKOŘE

Pakliže vyrazíte autem, máte možností trochu víc. Coby kamenem dohodil najdete moc fajn zoopark Zájezd. O naší návštěvě najdete článek tady. Jestli máte rádi jízdu na koních, můžete zkusit své štěstí ve Dvoře Hoffmeister v Číčovicích, což je asi 2 minutky jízdy autem. Více zde. A nebo návštěvu Okoře spojte s výletem do jahodárny Vraňany či prodejní zahrady v Černém volu, kde si můžete koupit kromě kytiček a bylinek třeba čerstvé pstruhy. A nebo ještě jinak – co třeba báječní Lasíci v Úněticích? Ty jejich koláče, ty jsou!

Tak ať se vám cesta na Okoř vydaří! Ono je to vždy jen a jen na nás, jak si výlet užijeme. I když jdeme třeba jen za barák:-).

3 komentářů

  • Moc krasny clanek. Jinak ted planuji koupit novy kocarek a chtela bych taky nejaky, ktery je vhodny na vylety a do sloziteho terenu. Muzes mi prosim poradit jaky? Mam poukazku do obchodu https://www.detske-kocarky.cz/ tak jestli bys mohla poradit nejaky odtud. Cenovy limit 13 000 Kc. Dekuji moc.

  • Dobrý den, děkuji! Co se kočárku týká, nevím, jestli poradím. My máme baby jogger citi mini a je naprosto skvělý, nedám na něj dopustit. Hodně jezdíme i autem, MHD, po městě, lese…zvládá vše. Nicméně není to kočárek přímo do terénu. Asi záleží, jak velké máte dítě a jak velké otřesy zvládne. Pokud bych měla vybírat znova, volím kombinaci chariottu a tohoto kočárku. Případně jiný od baby jogger, s většími nafukovacími koly. Ten kočárek je prostě pecka – do lehu, super obří střecha, skládá se jednou rukou… Dobře vyberte!

  • Ještě kousek dál je fajn také navštívit Budeč a případně doporučuji, pro milovníky zvířat, i vodní park Čabárna (drobné vstupné, rybníky, prodej jezírkových rybiček, nějaká zvířata…) a hned vedle Záchranná stanice Aves – všechna možná domácí zvířata ke koukání (králící si hopkají navolno mezi lidmi) a voliéry se zachráněnými zvířaty. Je to oblíbený cíl našich dětí, neboť si zamilovaly mluvícího krkavce Karlose. Letos jsme tam ještě nebyli, snad tam pořád je!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja