blog o cestování s dětmi

Mělník- zastavení s dětmi na cestě do Českého Švýcarska

Naši poslední cestu do Českosaského Švýcarska jsem dětem chtěla zpestřit návštěvou Mělníka. To město už mě lákalo pěkně dlouho. Pokaždé, když jsem jela kolem, jsem  koukala na ty vinice a říkala si „Tam musíme“. Tak jsme vyrazili. Když mám teď tu navigaci, nic mě nezastaví:-)!

Bylo to jen krátké zastavení, během kterého jsme si mimo jiné mohli ukázat, jak vypadá soutok řek, co to je vinná réva či jak vypadá hora Říp. Při návštěvě doporučím zamířit hned v začátku do infocentra. Mají zde připravený pro děti plánek města s 11 otázkami. I když jsou určené spíše starším dětem, při hledání míst se určitě zapojí i ti nejmenší.

Mělník je moc pěkné městečko. Já jsem se v úzkých uličkách cítila jak někde na dovolené ve Španělsku v Granadě:-). A místní parčíky jsou hodně příjemným místem na procházku. A pokud vám bude třeba vedro, můžete zamířit do místního podzemí. 

KAM DÁL

Pokud se řadíte mezi milovníky koní, hned v Mělníku se můžete zastavit v Jezdeckém klubu, kde se čas od času konají akce pro veřejnost.

Jen malý kousek z Mělníka je to do Želíz. O super výletě za Čertovými hlavami jsem už psala. Kokořín určitě také stojí za návštěvu, přesvědčte se zde. A nebo cestu můžete spojit se samosběrem jahod ve Vraňanech. Dalším tipem může být i History Park Ledčice, který dle osobních zkušeností jedné čtenářky blogu zabaví i ty menší děti.

Tak kdy razíte?

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena