blog o cestování s dětmi

Máma a dcera – 7. den: TORBOLE

Probouzíme se, jak jinak, do deštivého dne. Mám trochu podezření, že to je prostě schválně, že nás někdo testuje a chce nám dát lekci. Už od malička děti (i sama sebe) učím, že v každé životní situaci stojíme na křižovatce a to, jakou cestou půjdeme, je jen na nás. Buď můžeme brečet, jak blbě se máme a plácat se v těch srajdách, nebo si v těch srajdách prostě zaskákat, vytěžit z toho alespoň něco pozitivního a pokračovat dál. Ale ano, mrzí mě, že nejsme už u Achensee, kde jsme měly být. Mrzí mě, že nebudeme spát v tom božím sudu v kempu Inntal, který jsem našla.

Mrzí mě, že neprozkoumáme okolí Achensee (které najdete mimochodem mezi těmi víc než 200 tipy na výlet v online verzi Toulek Alpami) a nestrávíme noc na horské chatě Erfurterhuette.( tady pozor, v této horské chatě není doporučeno ubytovat se s dětmi do cca 7-8 let). Ani že neprozkoumáme okolí Geisler Alm a nebudeme nocovat ve skladu matrací v Halshuette . Prostě počasí to chtělo jinak. Jsme teď tady a je potřeba si to užít. A tak dělám asi nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Protože co jiného dělat v tom hnusném dešti, než se obalit softshellem, pláštěnkami a jet zase lodí?

Já vám řeknu, je to boží! Plujeme z Malcesine do Torbole. Lístky kupujeme až u nástupiště. Plavba trvá něco málo přes hodinku a na horní palubě v tom dešti je jen pár odvážlivců. Ostatní se schovávají v podpalubí. Loď je v tomto nečase poloprázdná. Přitom to je naprosto boží!

No a kde si myslíte, že jsme my? Nadšení by se dalo krájet! (Ne, nebojte, měla jsem to pod kontrolou, dítě mi nemohlo uletět ani spadnout přes palubu). Loď je o něco menší, než ta včerejší, ale podpalubí i záchody tu jsou, takže cajk.

I v podpalubí to mělo ale své kouzlo! Pozorovat vlny mě dost uklidňovalo. Doporučuje 10 matek z deseti.:-)

V Torbole nás čeká hned u přístaviště, v samotném centru, jedno z nejkrásnějších ubytování! Až tam někdy pojedete, tak rozhodně musíte sem! Hotel Benaco, to si napište! Jedna noc i s výbornou bohatou snídaní formou švédských stolů nás vyjde na 59 EUR. Na pokoji je i varná konvice a lednička, takže rozpustňáku nic nestojí v cestě.:-)

Vedle hotelu je dětské hřiště, pláž a půjčovna paddleboardů! A prostě je tu krásně.

V deštivém počasí prozkoumáme městečko, dáme zmrzku, posedíme v restauraci hotelu Benaco, kde to nejen skvěle vypadá, ale i tam dělají skvělou pizzu a dokonce jako hřeb dne najdeme krásné hřiště nedaleko obchodu s potravinami. Dokonce i ten déšť nakonec ustane, už jsme ani nedoufaly.

Procházka po pláži dlouho do noci nemá chybu. Štěstí s námi snad chodí za ruku!

Alberte, nebyl to krásnej den?

Byl.

Zítra zvedáme kotvy a posouváme se dál. Nečekám nic extra, prostě jen náhradní plán. A ona to bude pecka na závěr!

Doufám, že tento článek oceníte, až budete plánovat svou první dovolenou s dětmi v okolí Lago di Garda. Protože Lago di Garda s dětmi, to stojí určitě za to!

1 komentář

  • Jste skvělý a statečný:). Cestuju úplně s Vámi:)…těším se na velké finále!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra