blog o cestování s dětmi

Liberecký EKO a IQ park

Máme za sebou naprosto parádní dvoudenní výlet do Liberce, který jsme pojali jako takový malý rodinný teambuilding. Během těch dvou dnů jsme měli několikrát možnost vidět naše děti, jak se doslova tetelí blahem! To štěstí, ty jiskry v očích… A když dáme ruku na srdce, i my s Véčkem jsme si výlet užívali jako malí. Našim cílem byl EKO a IQ park.

Listopadový svátek jsme se rozhodli prodloužit o jeden den volna, ale nikoliv směrem k víkendu, jak učinila většina lidí, ale směrem na druhou stranu. Ve středu, den před volnem, jsme společně vyrazili do Liberce do IQ Parku. 

IQ PARK V LIBERCI

V IQ parku jsem byla již před léty bez dětí a vím, že i tehdy mě to tam bavilo. Tentokrát jsem měla takový skromný odhad, že tam s dětmi vydržíme tak dvě hodinky a budou toho mít dost. Chyba lávky! Po pěti hodinách jsme park opouštěli jako poslední návštěvníci! Pokud jsem váhala, zda na to nejsou naše děti ještě moc malé, tak fakt nejsou:-). Troufám si říct, že tady se svým způsobem dokáže zabavit opravdu každý! Takže jestli máte doma starší dítko a váháte kvůli prckovi, tak neváhejte:-). Rodinné vstupné 440 Kč je sice poněkud vyšší, ale opravdu to stojí za to!

Abych tu vypsala, co se nám všechno líbilo, byla bych tu asi do zítřka. Ale tak namátkou – naše děti si maximálně užily dětský krám, školu, ambulanci, jeřáb… Já zase Faraonovo lože, potopenou loď a souboj s Véčkem u „AZ kvízu“, jak jsme si hru ve školních lavicích nazvali.

Protože jsme tu byli mimo víkend, krom jedné školní třídy tu takřka nikdo nebyl. A protože škola kolem oběda odešla, měli jsme IQ Park skoro celý pro sebe. Takže i Brácháč si tu našel místečko, kde si dáchnul své dvě hodinky. Rozhodně doporučuji jako výlet maminkám na mateřské, třeba během týdne. IQ Park leží v docházkové vzdálenosti od autobusového nádraží, takže pokud se vám nechce autem, sedněte na Černém Mostě do autobusu a za hodinku jste tu. Jen si zabalte velkou svačinu, pokud zrovna neholdujete fast foodu.

Samotné centrum Babylon je plné atrakcí pro děti a některé jsou opravdu za symbolické ceny – např. kolotoč pro děti za 5 Kč na jednu jízdu. A některé atrakce si děti mohou dát „na sucho“, jako ty naše:-). Výlet lze zakončit návštěvou aquaparku, zrcadlového bludiště nebo 4D kina (zde asi jen rodiče, ale je to pecka).

Večer nás čekala cesta do Ekoparku Sungarden, kde jsme byli zas v trochu jiném světě!

EKOPARK SUNGARDEN

První volnočasový Ekopark Sungarden je prostě pecka! Tady jsem se blahem tetelila já! Měli jsme bohužel tu smůlu, že nám nepřálo počasí, ovšem v létě to tu musí být dokonalé. Ale i když bylo tak, jak bylo, strávili jsme tu příjemné dvě hodinky. Bludiště pro děti, plošiny ve stromech, eko dílna, minizoo, venkovní wellness, v létě houpací sítě, venkovní sprcha a spousta stínu… V takovém parném letním dnu je to ideální kombinace – návštěva IQ a EKO parku. No posuďte sami!

My jsme se nechali v Ekoparku ubytovat, konkrétně tedy v Apartmánech Sun Garden. Ubytování zde je poměrně drahé, ale na druhou stranu – máte Ekopark s neomezeným vstupem přímo před domem a při včasné rezervaci vám zde půjčí zdarma i vstupenky do ZOO v Liberci či poskytnou slevu 20% do Muzea Lega.

Druhý den pršelo, tak jsme sklopili zrak a zamířili místo na Ještěd do Lunaparku:-). Jako jednou to člověk dá! 🙂 Přiznávám, že jsem toho Lunaparku měla pak už trochu plné kecky. Nejradši bych se sice viděla na tom Ještědu, ale to počasí bylo prostě mizerné. Takže jsme takto ten den strávili asi nejlépe, jak jsme mohli.

LUNAPARK V BABYLONU

No co vám budu povídat, je to masakr:-). Ale když člověk vidí ty děti, které neví, kam dřív skočit, tak si řekne: „No a, žijeme jen jednou…“ Vstupné do Lunaparku je celkem vysoké, za naši rodinu jsme zaplatili 360 Kč, ale všechny atrakce jsme pak měli zdarma. Když to člověk srovná s návštěvou pouti, kdy vás jeden kolotoč vyjde se dvěma dětmi na 80 Kč, tak je to vlastně láce:-).

DALŠÍ TIPY NA VÝLET V OKOLÍ LIBERCE

Liberec má tu výhodu, že v něm a jeho okolí najdete celoroční vyžití. Je to jen malý kousek do Bedřichova, čili místa jako stvořeného nejen pro zimní, ale i letní turistiku. Z Liberce je to jen malý kousek do Kryštofova Údolí a Lužických hor – pár tipů najdete zde.

Apartmány Sun Garden doporučují jako výletní cíle tato místa v okolí:

Takže tak. Bylo nám prostě fajn, i když počasí stálo za starou bačkoru. Do Ekoparku se určitě vrátíme i v létě! Obávám se však, že i do Lunaparku:-).

 

4 komentářů

  • Dobrý den, já vám nevím, ale slyšela jsem na to různé názory, které spíše potvrzují to, že IQ landie je pro děti trošku starší. My máme děti poměrně malé, byli jsme v IQ parku, když jim bylo čerstvých 5 a 3 a děti byli nadšené a my též. IQ landii si tedy necháváme, až budou o něco starší. I teď je v IQ parku oslovily spíše jednodušší věci a na těch složitějších jsme se zabavili my. IQ landii nemohu sama posoudit.

  • Iq landia je dost podobná iq parku, ale doporučil bych tedy pro ty menší děti spíše ten lunapark co je vedle, to je taková jako pouť 🙂 Tam jsme před lety byli snad 3x a nadšené byly obě dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zimní Alpy/Dolomity s dětmi

Tre Cime (3 Zinnen), Kronplatz a Cortina d’Ampezzo

Máma a dcera II.- 5. den: Güéjar Sierra