blog o cestování s dětmi

Lanovka a tři dětská hřiště v parku Mrázovka

UPDATE: LANOVKA BOHUŽEL K 1.1.2018 UKONČUJE SVŮJ PROVOZ

Lanovka v Praze? Donedávna jsem znala leda tak tu na Petřín a v ZOO. I když jsem mámou šest let a znám kdejaké hřiště a atrakce pro děti:-), lanovka Mrázovka na pražském Andělu mi zůstala donedávna utajena! A to je zadarmo:-)!

Tak jsme se dnes rozhodli ji s dětmi otestovat. Za tip děkuji super „bloggerce“ (asi se také tak neoznačuje), Verče, která si vede svůj  Deník ze života matky. Kdo nezná, dostudovat! Jestli mi je někdo z výletníků hodně moc blízký, je to ona! Prostě můj člověk.

No tak si to dnes naštrádujeme v pohorkách a holinkách do NH Hotelu (bývalý Moevenpick) vstříc novým dobrodružstvím.  Lanovka jezdí totiž  přesně z tohoto místa. No, nevím, jestli si mám brát osobně, že jsem se nemusela na recepci hotelu ani zeptat a paní recepční už mi ukazovala, odkud lanovka jede:-).

Jízda lanovkou je zdarma a je to pro děti zážitek. Sice se vám nenaskytne výhled na úchvatné skály a lesy, ale takový pohled na tu čtyřproudovku u tunelu Mrázovka potěší nejedno (neje) klučičí oko.

Park Mrázovka

Od horní stanice lanovky se můžete i s kočárkem vydat  procházkou parkem zpět na Anděl. Cesta není dlouhá, my jsme ji zvládly svižnou chůzí v dešti za cca 15 minut. A vzhledem k tomu, že po celou dobu jdete pěkně dolů, výlet zvládnou i ti nejmenší „chodci“. A jestli je prostředí Andělu, Plzeňské a tunelu Mrázovky rušné, tak tady v parku Mrázovka jste opravdu v klidu pěkně bokem. Celou cestu zvládnete i s kočárkem. Momentálně je však hned u hotelu rozbitý výtah, tak se připravte na cca 50 schodů (není jich málo, ale ujde to), než se dostanete na cestu vedoucí parkem. Pak už se ale schodů vůbec bát nemusíte.

V parku Mrázovka najdete hnedle tři dětská hřiště a jednu venkovní posilovnu. Hned pod schodištěm u hotelu se nejprve vydejte mírně do kopce, kde na vás po pár metrech čeká první hřiště. Další dvě potkáte cestou dolů. Ani jedno z nich nelze minout.

Zejména v letních měsících bych doporučila vzhledem ke stínu hřiště na půl cesty. Tam je nejvíce stromů a tím pádem i stínu. A protože je zde písečný povrch, nezapomeňte si přibalit alespoň lopatičky pro házení písku do kladky. 

Jedinou nevýhodou tohoto výletu je obtížný přístup k samotnému NH Hotelu. My jsme šli nejprve podél rušné Plzeňské a pak se motali kolem zavřených chodníků. Cestou dolů jsme se už Plzeňské úplně vyhli a šli jsme ulicemi Na Zatlance a Karla Engliše.

My jsme si procházku užili i přes nepřízeň počasí. Ale povím vám, že nejkrásnější stejně bylo předat na Andělu  tatínkovi děti do auta a plácnout sebou do sedačky v kině:-). Doporučuji!

ZOOKOUTEK NA ANDĚLU

Když už budete na Andělu, můžete se vydat i do parku Sacre Coeur, kde je ukryt zookoutek u Stanice přírodovědců. Nejjednodušeji se k němu dostanete z nákupního centra na Andělu. Stačí, když se v 1.patře vydáte směr WC, kam beztak s dětmi skončíte:-) a pak už jen po venkovní lávce směr park.

Fajn místem pro rodiny s dětmi je i Localblok o němž se zmiňuji zde. 

 

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 10. den: Tarifa

Máma a dcera II.- 8. den: Frigiliana

Máma a dcera II.- 6. den: Nerja