blog o cestování s dětmi

Křest průvodce

Tento článek bude necestovní, ale bude plný tipů na zajímavé projekty, dárky, blogy a řadu dalších věcí, osob nebo míst a já věřím tomu, že v něm můžete najít řadu inspirace- třeba i na dárky k Vánocům, které se nenápadně blíží:-).  Takže pojďme na to, jak jsme tenkrát ty mé dva průvodce pokřtili….

Ne ne, nebylo to šampíčkem! Však škoda „lejt“ to vedle, že jo!  Křtili jsme oslizlým nakrájeným jablíčkem, pískem a rozlitou vodou, tedy tím, co všichni dobře známe a máme minimálně jednou denně pěkně „na volno“ v kabelce nebo batohu.:-). Prostě stylově!

NA STATKU U KYTEK OD POTOKA

www.fotohavlin.cz

Jsem moc ráda, že mi Míla z Kytek od potoka umožnila zorganizovat křest na tak krásném místě, jako je statek ve Velkých Přílepech. Jsem vděčná, že jsem Mílu a její Kytky od potoka (květinový statek, kde se pěstují lokální květiny bez použití chemie), poznala a měla tu čest pro ně nějakou dobu pracovat. Byl to pro mě čas, kdy jsem se hodně naučila a začala vnímat úplně jinak celý květinový průmysl, koloběh v přírodě a zase jsem se o krok posunula dál ve vnímání toho, jak moc je důležité se o životní prostředí starat. Až budete chtít obdarovat někoho krásnou kyticí bez chemie, která není dovezená z Afriky, nebo květinovým workshopem, určitě mrkněte na jejich nabídku.

KMOTŘI

Lenka, která stojí za projektem Prosímspinkej, mi do života vstoupila před lety, když jsem sama zápasila se spánkem Brácháče. Od té doby ji sleduji a fandím a jsem nesmírně vděčná za to, že se snaží povzbuzovat rodiče v tom, aby nejen ke spánku, ale i k výchově dětí přistupovali tak, jak cítí a ne tak, jak radí všechny možné teorie, babičky, tchýně, internety a chytré horákyně. Obě dvě jsme vydaly hned dvě knížky ve skoro stejný okamžik a vzájemně se povzbuzovaly, takže volba byla celkem jasná. Lenky Pohádkopsaní bude určitě fajn dárek pro menší děti, knížka S láskou o dětském spánku zase udělá radost nejedné mámě, ať už té novopečené, nebo té, která stále tápe a hledá své mateřské sebevědomí.

Druhý kmotr, Dušan Krejdl, kterého možná znáte z pořadu Výleťák (a jestli ne, ta si to nastudujte!), je pro mě něco jako Brad Pitt:-). Prost,  kdo miluje výlety, jistě pochopí. Jednou bych se moc ráda vecpala do natáčení Výleťáka v Českosaském Švýcarsku, tak mi držte pěsti. Jestli neznáte pořad Výleťák, který běží na TV Seznam, vřele doporučuji! Tady minimálně díl od nás, ze severu, přímo od naší chalupy, heč:-).

CO JSME DĚLALI

Celý den jsem pojala jako neorganizované setkání a moc jsem si přála, aby si ho všichni užili, i když se účastníci navzájem neznali. Heslo „Jaký si to uděláš, takový to máš“, takže každý přiložil ruku k dílu a bylo to.

GASTRONOMICKO-DOBRODRUŽNÁ DÍLNA

Evča z Pro malé dobrodruhy připravila pro děti gastronomicko- dobrodružnou dílnu (nikdo nevěděl, co si kdo uřízne:-)). Děti si samy vyráběly ovocné špízy. K tomu jim pomáhaly i super nožíky Opinel (i my ho máme na chalupě a děti vyřezávání fakt baví). BACHA, opinel nožíky mají skvělou vychytávku – chránič prstů pro nejmenší. Koukněte sem. 

Mraky ovoce jsem dostala od paní Jany ze Světa Bedýnek, která mě podpořila už během prvního Hithitu a sama se nabídla, že mi bude prodávat průvodce (už před dvěma lety). Mimochodem, od Světa Bedýnek jsem dostala pro spoluautory i Express menu, čili trvanlivé hotové jídlo ideální na cesty. A musím říct, že jsem byla hodně překvapena, že to není žádný blivajz plný éček (i když tedy packaging by ještě potřeboval vytunit), ale  fakt dobré jídlo! Takže já v zimě na hory rozhodně pár balíčků přihazuji ke svým zavařeninám, jako takovou jistotu, když dojde na cestách naše jídlo. Většinou se jedná o bezlepkové výrobky a najdou se tam i bezlaktózové, vhodné pro ty, co mají ABKM. Takže hurá!

HRACÍ KOUTEK

Já jsem pro děti připravila zcela neřízenou dílničku s možností vyrobit si buď herbář nebo cestovní deník.

Ve spolupráci s Pro malé dobrodruhy, Pikle a Utukutu vznikla na statku i další herní zóna k té, která tam je v základním vybavení. Musím říct, že naše děti hodně zaujalo prkno swallow a mě zas to obří houpací prkno, na které jsem dostala už tip i od mé fyzioterapeutky, abych na něm cvičila koleno. Menší děti tam hodně ujížděly na houpačce, jen některé fotky nesmím publikovat, aby Gábi neviděla, na jakém povrchu se houpačka tu a tam ocitla:-).

Anička z nakladatelství Dynastie zase pro děti připravila myšákové puzzle. Znáte Dynastii myšáků? Ty knížky jsou nádherné! Ty ilustrace! Rozhodně doporučuji menším dětem, za mě ideál 3-6 let. Anička ke knihám připravila i pracovní listy pro školy – tip třeba pro školky!

To, že fandím Pikle, je jasná věc! Jejich kufřík je boží a tak jsem ráda, že si s ním mohly hrát děti i na křtu. A sada Prosviť a vyprávěj, tak ta nám asi nesmí chybět na chalupě. Posledně jsme tam až do půlnoci blbli s baterkama a bylo to super. Tím, že na chalupě nemáme TV ani wifi, jsou ty večery takové hezky dlouhé, ideální pro to být a žít spolu.

BOJOVKA PRO DĚTI

Irča z blogu Hrajeme si venku připravila pro děti bojovku s alpským zaměřením. Pokud budete chystat nějakou akci pro děti, zkuste své štěstí, třeba bude mít Irča zrovna čas? Případně si můžete na výlety koupit její Herníčkář. Mimochodem, pár tipů na hraní venku najdete i v jejím ebooku zdarma. 

DIVADLO PRO DĚTI 

Honza Hrubec, to je takový můj další Brad Pitt. Určitě sledujte program jeho Dřevěného divadla – putuje po celé ČR. My alespoň jednou za rok nějaké jeho představení navštívíme. Hezky se na něj kouká. Dětem i mně:-)). A je neskutečně milý! Pokud chystáte větší oslavu, nebo třeba svatbu, určitě je to super program!

FOTODOKUMENTACE

Za krásné fotky děkuji Zuzce z Foto Havlín a Marušce – Maynka. Obě holky jsou skvělé! Zuzka je multifunkční, nafotí vám krásné fotky a u toho dokáže natočit emotivní profi video a obě dvě fotí převážně momentky, které mají neskutečnou energii. Rozhodně od nich nečekejte fotky typu „tady si sedni na sáňky a usmívej se“.Takže šup šup, objednejte se včas na předvánoční focení! Případně zvažte, jestli rodičům a prarodičům nenechat rovnou natočit nějaké emotivní video místo křížovek a vaječňáku.

ÚČASTNÍCI

Hlavně spoluautoři! Jsem ráda, že jsem je poznala! Ne všechny, bohužel, ale co není, může být. Pro jistotu opakuji, jestli neznáte tyto blogy a profily, doporučuji, zařaďte si je do hledáčku:  Objevíme svět, Kačabí pohorky, Na výlet s dětmi (IG), Šikolovi na cestách, Krupicová kaše (IG)…jaj, snad jsem na někoho nezapomněla? Přišla i Eva z Už tam budem? (ta chystá průvodce Šumavou pro rodiny s malými dětmi), Romča za Ověřeno rodiči, Míša z Hrajeme si jinak (která mi výrazně pomohla s korekturami), Katka Bez vší (snad přišla bez vší:-)), v každém případě mi pro sichr darovala pro každého spoluautora i všiváček), Maruška z Little Bears, která mi pro spoluautory darovala vlastní pohádku (a chystá novinky na podzim, tak sledujte), Katerina z Ani-muku nakonec nepřišla, ale radost udělala svým Ptačím pexesem a hrou Pastičky spoluautorům…a velké poděkování patří i Evě Kličkové, kterou možná znáte z Českého rozhlasu, za to, že nás celým dnem provedla.

ZÁVĚR

Každá slohovka by přeci měla mít úvod – stať a závěr, takže závěr… No, když to vezmu kolem a kolem, jsem pyšná na to, že jsem dokázala takovou akci pro tolik lidí zorganizovat. Povedlo se mi to ovšem především díky tomu, že jsem obklopena samými skvělými lidmi. Díky vám všem!

Pozn. Nejedná se o placenou spolupráci u žádné ze značek, o kterých píši.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak na (sebe)prezentaci

Světe, tady jsou mé děti!

Do Alp s kočárkem? Ale jistě!