blog o cestování s dětmi

Kam s dětmi v Písku a Blatné

Prázdniny nás tentokrát nasměrovaly na jih, do Blatné. Přiznávám, že jsem si sem dovezla i jakousi lenoru a nebýt dětí, které se v uzavřeném prostoru tak nějak příliš rozléhají:-), tak nevytáhnu paty z domu. Asi čerpám síly na příští týden, kdy zamíříme do Beskyd. Tentokrát zde nejprve proběhlo stanování na zahradě (nějak nás to kempování chytlo:-), hledání hub, borůvek, nějaké to hřiště… a pak už se holt muselo o chlup dál z domu. Pár tipů z Blatné najdete i zde

BLATENSKÝ ZÁMEK 

Blatenská zámek, resp. jeho park (točila  se tu Šíleně smutná princezna) je plný pávů, daňků a v létě tu potkáte i koňské spřežení a poníky. Daňci volně pobíhají, můžete je nakrmit starým pečivem, jablky a nebo jim koupit přímo na zámku granule. Je to zážitek i pro dospělé. Daňci totiž fungují jak na fotobuňku – ti jak vidí tašku, jdou po vás:-). Brácháč se Žloutkovou z toho měli tentokrát málem amok:-). Je pravda, že jsem měla kolem sebe asi 20 daňků a svou ruku v hubě jednoho z nich. Ale stále jsem se směrem k dětem usmívala se slovy, že se nebojím, že to jsou kamarádi:-). Haha. Nenažranci to jsou:-).

Pokud chcete krmit někoho klidnějšího, zvolte kačeny:-). Těch je tu také požehnaně. Dnes jsem pozorovala, jak u nich fungují zákonitosti jinak než u nás u lidí. My, lidské mámy, bychom si u huby utrhly, jen aby zbylo na děti, ale v kachním světě si každý jede na sebe-).

DSC00655My jsme naši procházku, jak jinak, zakončili u koní. Přes celé léto zde bývají koňáci s koňským spřežením, koněm a poníkem. Doporučuji prověřit před samotnou návštěvou. Jedna jízda na poníkovi stojí 50 Kč, jízda kočárem 300 Kč.

PÍSEK A SLADOVNA

Do Písku jsme nezamířili k nejstaršímu kamennému mostu v ČR ani za poznáním města jako takového. Pršelo. Ale musím říct, že městečko jako takové se mi líbilo a určitě se tam do budoucna vrátím. Hodně se mi líbil ten klid, ty malé obchůdky, čišel z toho takový pohodový život.

Předmětem našeho zájmu byla Sladovna a její Galerie hrou.

Loutková galerie Sladovna
Loutková galerie Sladovna

Pokud zamíříte sem, určitě nebudete litovat. Jen je třeba sledovat aktuální program a nabídku dílniček. My jsme sem zavítali až pozdě odpoledne a již nebyly všechny dílničky přístupné. Měli jsme možnost vytvořit si vlastní loutku, mýdlo nebo svíčku. Naše děti byly tentokrát se vším tak trochu rychle hotové, protože slyšely hned u vchodu kouzelné slůvko herna:-).

Galerie má celkem čtyři patra a v každém najdete něco jiného. Ať už to byla místnost, kde si děti mohly vyzkoušet tak trochu netradiční hudební nástroje, nebo loutková místnost s možností zahrát si divadlo a vyzkoušet divadelní kostýmy. 

Rodinné vstupné je 290 Kč, čili žádná láce. K tomu je třeba počítat s tím, že např. za výrobu mýdla či svíčky též zaplatíte.

My jsme po návštěvě galerie zcela nevýchodně děti umístili do herničky v kavárně v Laser aréně vzdálené pár metrů od galerie a vyrazili na laser game:-). Patnáct minut střílečky a člověk se cítil jak po dvou hodinách aerobiku. Pecka!

Další z výletů máme plánovaný na Orlík. Tam bych chtěla jít do rizika vzít děti na 20 min plavbu po přehradě. Tak mi držte pěsti:-).

 

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga