blog o cestování s dětmi

Kam s dětmi na výlet ve středních Čechách vlakem

Zde najdete pár tipů na výlet s dětmi vlakem v okolí Prahy (nebo v Praze). Snad se budou hodit a já se budu těšit na Vaše zkušenosti, postřehy a reportáže z cest. Omlouvám se za chybějící diakritiku, pouze kopíruji  tipy od vás z FB. To víte, málo času, vánoční cukroví pomalu klepe na dveře:-). Díky!

MĚŠICE – vlakem z Prahy Hl. nádraží/ Vysočan 

Vlakem z Hlavaku/Vysočan je to půlhodina. V Měšicich je bývalý zámek (dnes LDN, ale navenek to není poznat) a u toho pěkný park s hmatovou stezkou, příirodní houpačkou, dendrofonem a dalšími dřevěnými zpestřeními. Měšice jsou hezká vesnice, tak je na co koukat, když jde člověk od vlaku vlastně přes celou vesnici do toho parku.

 

KBELY – vlakem 

U vl.zastávky Kbely krásny park s hřišti, jezírka, krmení nutrií a kačen. Dalsi moznost: http://www.lhmp.cz/eko/ekocentrum-prales/ . Po ceste http://www.zastavkausrubu.cz/ ????jinak cesta do Pralesa trva asi vic, nez 5 min, ale je to fajn trasa..projdete viaduktem do lesoparku, minete mensi hriste a odtud uz je to kousicek..rekla bych tak 10min od vlaku bez vetsich zastavek.

Ve Kbelích najdete i Letecké muzeum (jen do října). Více o něm na Ověřenorodiči.cz. 

Z LIBNĚ DO KLÁNOVIC

Naučná stezka Klánovickým lesem (Lesní galerie aneb Tam a zpátky za zvířátky), lze jít i kratší okruh „podél“ kolejí.  http://www.praha21.cz/informace/turisticke-cile

DOLNÍ POČERNICE

Masarykovo nádraží či Hlavni nadrazi do Nadrazi Dolni Pocernice jen 12 min. Spousta rybniku a stezek, kone, kravy atd, rozhledna Doubravka, zamecky Park…je tady toho tolik…vesnice s prirodou v Praze.

Víc o rozhledně Doubravka najdete i na blogu Kačabipohorky.

EDIT: Ze zkušenosti Michaely: Nedaleko je i krásné nové hřiště vedle Černého mostu. Nejeli jsme vlakem ale autem. Zastavili v Hostavicich v ulici Farská, šli na rozhlednu, pak směrem k Černému mostu na nové hriste v Přírodním parku Klánovice-Čihadla a kolem rybníka V pískovně zpět k autu.

Z HRADČANSKÉ NA HANSPAULKU

Hanspaulka je kouzelná. Ze zastávky Dyrinka nebo od Špitálky jdete po pár ulicích do údolí Tiché Šárky a už to je úplně jiná Praha. Nebo ze zast. Hanspaulka jdete za Tesco dál a dál a tam pak dojdete na Zlatnici a lesní cestou můžete jít ke zřicenině Baba. Klidně pak ješte kolem Julisky dojdete na Podbabu a přívozem se můžete dostat do Stromovky. Vymyslet toho půjde ještě hodně. Z Hradčanské jste u nás za 12min busem 131.

PROKOPSKÉ ÚDOLÍ

Ze Smícháče třeba na nádraží Praha Holyně. (z Hlaváku 22 min) nebo pak Praha Žvahov (vlakem přes viadukty – Pražský Semmering i cesta může být cíl 🙂!!! ALE do 2.12. je tu výluka http://www.kzc.cz/vlak/prazsky-motoracek ). Doporučuji při směru z Prahy sedět vpravo ve směru jízdy.

PODÉL ROKYTKY

Od Nádraží Libeň vrch Tresnovka, fitness stezka podél Rokytky , Přírodní park Smetanka (začít v Piskovne ).

BĚCHOVICE – DUBEČ

Moc pekny vylet je i Bechovice-Dubec, jde v pohode i s kocarkem, na obou stranach konci detskym hristem, po ceste rybniky, sice ted vypustene, za to s probihajici archeologickymi vykopavkami (aspon pred mesicem)
https://mapy.cz/s/3bCEX . V mape to vypada na neznacenou amundsenku, ale zabloudit se neda a z Dubce k rybnikum je uplne nova cesta se spoustou lavicek. Do Dubce jezdi autobusy z Cernaku,je to kousicek.

VINOŘ- SATALICE

A kousek dál je taky pěkný výlet Vinoř-Satalice, vlakem teda zase jen z jedné strany, do Vinoře to ale jezdí třeba z Palmovky a navíc je tam veliké a věčně prázdné dětské hřiště. https://mapy.cz/s/3bD1e

2 komentářů

  • Ještě bych zmínila například Benešov, vlakem s Hlavního nádraží a odtambud se dá dostat na zámek Konopiště – moc pěkný výlet. Taky tam chybí třeba Mělník, a nebo procházka na Divokou Šárku, je toho ještě spousta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máma a dcera II.- 3. den: El Caminito del Rey

Máma a dcera II.-2. den: El Chorro

Máma a dcera II.-1. den: Málaga