blog o cestování s dětmi

Jak zabavit děti, když už nevíte jak:-)

Hlavně v době nemoci to na člověka občas padne, že neví, jak už by ty děti zabavil… A já čím dál tím víc přicházím na to, že mě nebaví vymýšlet hry s klasickými hračkami. Brácháč mě teda prohání, pořád musím dělat medvěda, bandity nebo indiány, přejíždět s koníky po bytě… no občas toho mám už plný zuby. Prostě mě to moc nebaví. 

A ona asi vážně platí ta otřepaná fráze „spokojená máma = spokojené dítě“. Já zjišťuji, že nejvíc si užíváme, když společně vymýšlíme něco nového, netradičního. Baví to totiž mě a asi to na děti přenáším a jedeme v tom spolu:-). Zní to trochu blbě, ale něco na tom bude.

MALOVÁNÍ PROVÁZKEM

Tak tohle je moc fajn věc, kterou můžete dělat doma i venku! Stačí smotat trochu provázku na procházku, ideálně přibrat nožík a hotovo. Obrázky lze v přírodě doplňovat kamínky, listím, větvičkami. Může to být fajn zpestření procházky, když už děti bolí nohy. Taková alternativa ke stavění domečků v lese.

S LÁSKOU ŠITÉ PANENKY

Nejprve jsme se Žloutkovou společně ušily indiánskou panenku pro Brácháče. Já ušila „korpus“, ona šaty a komplet panenku dozdobila. Pak přišla panenka z vařečky. Trochu ohraná klasika, že jo. No a co?  Stála 9 kč a zábava byla na celé dopoledne. V plánu máme ještě panenky z větviček. To je věc, kterou zase můžete dělat s dětmi venku na výletě. Stačí mít v batohu nožík a nějaký provázek.

VZTEKLOVNÍČEK

O tom, jak se do naší domácnosti vplížil nenápadně vztek vám napíšu někdy později. Vzteklovníček má za úkol pomáhat vztek zmírnit, nabídnout své končetiny, pokud má někdo potřebu štípnout, kousnout, mrsknout hračkou… Dneska nám pomohl přežít kapání do očí bez řevu. Tak uvidíme, jak se osvědčí dál:-). Třeba vám děti během společného tvoření můžou pomáhat vybrat látku, knoflíky, poradit, jak se má tvářit. Šicí stroj netřeba! Stačí klidně kus starého trička (ten náš je z mého tílka), filcu, jehla a nit… A i když vám ho děti třeba mrsknou na hlavu, věřím tomu, že samotné šití uklidní i vás.

Mimochodem, Vzteklovníček má krom funkce trhání, štípnutí, mrsknutí i funkci uklidňovací. Stačí hladit hebkou zadní část nebo klasicky počítat do deseti při počítání knoflíků:-).

 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

#TEEN Kurz první pomoci pro děti

Jak na (sebe)prezentaci

Světe, tady jsou mé děti!